FC Spartak Trnava B - juniori: Urminský – Gombala, Horník, Janso (63. Jašúrek) – Lupták, Pekár (63. Zolvík) – Brigant, Yilmaz (58. Dvorák), Malecki (67. Bango) – Vantruba, Jarovič (58. Pavlovčík)

FKM Nové Zámky: Nevolný – Csief (64. Čoknay), Blaži, Petráš, Békešský – Belokostolský – Moravčík, Virág, Kucharovič, Prišťák – Blaži (32. Lengyel)

Góly: 5. Jarovič, 15. Vantruba, 19. Jarovič, 27. Jarovič, 40. Gombala, 43. Horník, 50. Jarovič, 54. Janso, 65. Zolvík, 90. Pavlovčík

Poločas: 6:0

Po minulotýždňovej prehre si zverenci Vladimíra Ekhardta napravili doma chuť s Novými Zámkami.

Skóre otvoril v 5. min Jarovič po prihrávke Yilmaza. V 15. min po rohu Pekára zvýšil Vantruba na 2:0. O štyri minúty neskôr dostal loptu do voľného priestoru Jarovič a stav zmenil na 3:0. V 27. min po prihrávke Maleckého dosiahol zblízka hetrik Jarovič. Päť minút pred odchodom na polčasovú prestávku upravil po rohu Pekára hlavou Gombala na 5:0 a o tri minúty na to, opäť po rohu, tentoraz Briganta z opačnej strany a centri Maleckeho uzavrel kapitán Horník hlavou, takmer z bránkovej čiary, na polčasových 6:0.

Po zmene strán po góloch hladný nemecký legionár Jarovič zvýšil v 50. min hlavou, po centri opäť Maleckého, svojím štvrtým gólom na 7:0. V 54. min po samostatnom prieniku v šestnástke upravil Janso strelou k ľavej žrdi na 8:0. Po hodine hry a vystriedaní piatich hráčov sa takmer spartakovský gólostroj zastaví, no aj striedajúci futbalisti sa dva razy presadili. V 65. min po rohu Briganta rozvlnil sieť polovysokou strelou spoza šestnástky Zolvík – 9:0. Keď sa potom Horník nepresadil hlavičkou a Pavlovčík opečiatkoval horné brvno, zdalo sa, že domáci ušetria hostí od desiateho gólu. Iný názor však mal Gombala, po jeho prihrávke v poslednej minúte uzavrel superdebakelhostí na 10:0 zblízka Pavlovčík. Za zmienku stojí aj fakt, že hostia za celý zápas neohrozili priamou strelou brankára Urminského.

Juniori najbližšie cestujú do Nového Mesta nad Váhom. V piatok 26.10. má súboj výkop o 14.00 hod.

Text: Mikuláš Rožňák

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Vladimír Ekhardt: „Dnes sme dosiahli povinné víťazstvo, ktoré sme očakávali, takým zaslúženým rozdielom. Bolo to len o charaktere hráčov, ako k tomu pristúpia. Dať desať gólov v zápase nie je sranda, nám sa to podarilo zásluhou toho, že sme boli zodpovední na ihrisku. Strelecky sa darilo Jarovičovi, autorovi štyroch gólov. Viac k tomu nemám čo dodať.”