Chovan - Čögley, Asanovič, Kwin, Brašeň - Válovčan, Ľupták, Duga (81. Orávik), Švec (64. Kelez) - Ďubek - Dočekal (73. Tkáč)

Bolek - Turňa, Abena, Košút, Lovat - Sloboda, Janečka - Tavares (73. Yilmaz), Rada, Čonka - Markoski (90.+ Hing-Glover)

Žlté karty: 65. Duga, 75. Čögley, 90. Lupták - 52. Sloboda, 65. Janečka, 71. Lovat

Červená karta: 86. Košút

Rozhodovali: Sedlák - Hancko, Chládek

Diváci: 1 727

Polčas: 0:0

Oba presné zásahy videli diváci až v závere. Striedajúci Yilmaz naklonil misky váha na stranu Spartaka, no o desať minút neskôr uzavrel z penalty rezultát domáci Ďubek.

Tréner Michal Ščasný nemohol počítať s kapitánom Grendelom, Depetrisom, Dudlom či Miesenbockom. Menovaných trápili zranenia. Naopak, do zostavy sa vrátil vedľa Abenu stopér Košút. Zmeny sa udiali i v strede poľa. popri Slobodovi naskočil Janečka a Rada. Po prvý raz si post hrotového útočníka vyskúšal v červeno-čírnom drese Markoski.

Úvod zastihol lepšie domácich. V desiatej minúte mal na kopačke otvárací zásah Duga, no zoči-voči Bolekovi mieril iba do jeho ľavej žrde. O desať minút neskôr Švec vysunul Válovčana, ale zblízka nechal vyniknúť Boleka, ktorý vytiahol výborný zákrok a držal spoluhráčov nad vodou. Futbalisti z malého Ríma odpovedali v 24. minúte. Aktívny Janečka napriahol spoza šestnástky k ľavej žrdi, kde bol pripravený Chovan a jeho pokus vyrazil na rohový kop. Ďalšie akcie prišli s naplnením polhodiny hry. V druhej gólovej sa ocitol Válovčan, tentoraz z hranice pokutového územia prestrelil bránu. O dve minúty neskôr vyslal nebezpečnú strelu Ďubek, míňal ľavú žrď. Spartak sa do zakončení dostával ojedinele. Päť minút pred odchodom do kabín rozohral roh Lovat a Abena hlavou netrafil priestor medzi tromi žrďami.

Po zmene strán nastúpili oba celky bez zmien. V závere prvého dejstva prebrali iniciatívu andeli. Domáci kopili v rozohrávke chyby a spartakovci tak vyrážali do rýchlych protiútokov. Chýbala im presnejšia finálna fáza. Napriek vyššiemu držaniu lopty sa takmer z ničoho presadil opäť Válovčan. V 60. minúte vyslal na Boleka strieľaný center, ktorý musel strážca svätyne Spartaka vyťahovať spod brvna na roh. Červeno-čírni sa predsa len presného zásahu dočkali. V 77. minúte predviedol Abena skvelé sólo, od vlastnej šestnástky vyviezol loptu za polovicu, ustál dvojitý atak protihráča, odcentroval do šestnástky, kde našiel striedajúceho Yilmaza. Rakúsky legionár si s jeho prihrávkou poradil rutinérsky a umiestnenou strelou k žrdi nedal Chovanovi žiadnu šancu - 0:1. Záverečné minúty patrili hráčom ViOn-u. Z náporu vyťažili vyrovnávajúci gól. V 86. minúte zastavil na čiare Košút podľa hlavného arbitra loptu rukou a bola z toho penalta. Tú premenil Ďubek, ktorý zároveň uzavrel konečný rezultát na 1:1. Trnavčania musia ligu na chvíľu vypustiť z hlavy, pretože v stredu ich čaká finále Slovenského pohára v Nitre. Od 18.00 hod nastúpia proti Žiline.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Vion bol dvadsať minút od nás lepší, potom sa hra vyrovnala. V druhom polčase sme sa viac tlačili pred bránku, dali sme gól. Čo povedať k tomu, že už asi v desiatom zápase sme inkasovali v závere? Strašne ma mrzí, že duel sme nevyhrali."

Karol Praženica (tréner ViOn Zlaté Moravce - Vráble): "Zápas sme si skomplikovali sami. V prvom polčase sme mali dve dobré šance, nepremenili sme ich. Musíme byť efektívnejší, čakať, že prídu stále nové šance s tímom ako je Trnava, je naivné. V druhom polčase sme mali snahu, úsilie, ale prepadali sme v strede poľa. Inkasovali sme po našej štandardke, to je školácka chyba, brejk treba prerušiť, keď vieme, že súper sa snaží o kontry. Nakoniec sa nám snahou podarilo aspoň vyrovnať. Keď nevyužijeme šance ako v prvom dejstve, je to chyba, ktorá býva potrestaná."