Spartak podal v Žiline výborný výkon. Súper vyrovnal v závere

MŠK Žilina:

Holec – Majdan, Kaša, Králik, Holúbek (49. Gamboš) – Diaz – Mihálik (70. Tomič), Káčer (C), Pečovský (76. Balaj), Sluka - Boženík

FC Spartak Trnava:

Rusov – Turňa, Abena, Košút, Čonka – Janečka, Grendel (C) – Ashiru (34. Miesenbock), Yilmaz (87. Pekár), Dudl (72. Markoski) - Depetris

Góly: 87. Diaz - 65. Depetris Žlté karty: 41. Kaša, 44. Boženík – 45. Grendel, 90. Janečka

Červená karta: 90. Kaša 2 ŽK

Rozhodovali: Sedlák – Bednár, Jekkel

Diváci: 3 493

Polčas: 0:0

Po zimnej prestávke odštartovali andeli jarnú časť pod Dubňom. Najmä v prvom dejstve si červeno-čírni vypracovali viacero šancí. Presadili sa po zmene strán. Domáci vyrovnali tri minúty pred koncom.

V úvodnom jarnom zápolení chýbali trénerovi Michalovi Ščasnému traja zranení hráči – Anton Sloboda, Jakub Rada a Andrej Lovás.

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. O prvé ohrozenie sa postaral v siedmej minúte Diaz, ktorý po prihrávke Mihálika napriahol zľava, ale obstrelom zvnútra pokutového územia minul ľavú žrď Rusovovej brány. Odpoveď Spartaka prišla v štrnástej minúte, zhruba z dvadsiatich metrov pálil nad bránu Čonka. O čosi nebezpečnejšie mieril o pár sekúnd neskôr spoza šestnástky Depetris. Jeho umiestnený pokus k ľavej žrdi vyrážal Holec na rohový kop. V 22. minúte takmer Holec inkasoval. Opäť bol v hlavnej úlohe Depetris, ktorý si všimol vybehnutého domáceho brankára a od polovice ihriska mu šikovnou strelou narobil nemalé problémy. Pred naplnením polhodiny hry sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Žilinčania mali výhodu priameho kopu, Holúbek ale netrafil priestor medzi tromi žrďami. Na druhej strane zakončoval okamžite z protiútoku Yilmaz, no napodobnil iba Holúbeka. V 29. minúte prišla najväčšia šanca andelov. Útok potiahol Depetris, počkal si na nabiehajúceho Janečku, ktorého umne vysunul, ale skúsený futbalista nechal zblízka vyniknúť Holeca. Po následnom rohovom kope pomohla Holecovi, pri nebezpečnej hlavičke Košúta, žrď. V týchto chvíľach viedol na gólové príležitosti Spartak. Čiernou škvrnou úvodného dejstva bolo svalové zranenie Ashiruho, ktorého krátko po tridsiatej minúte nahradil na trávniku Miesenbock. Žlto-zelení sa snažili kombinovať a postupnými útokmi prebíjať za spartakovské hradby. Tie odolávali, futbalisti z malého Ríma si dobre počínali v strede poľa, kde dostupovaním a častým napádaním získavali dôležité lopty. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán vybehli na trávnik živšie domáci hráči. Držali loptu, hosťom z Trnavy ju takmer nepožičiavali. Pokračovali v kombináciách, ale k zakončeniu sa, pre umnú hru defenzívy andelov, nedostávali. Pár sekúnd po hodine hry mieril nad bránu Káčer. Zverenci Michala Ščasného odpovedali najlepšie ako mohli. V 65. minúte sa v šestnástke dostal k lopte Depetris a potvrdil rolu kanoniera. Strelou do dolného rohu brány nedal Holecovi šancu – 0:1. Argentínsky legionár so slovenským občianstvom bol pri chuti. O tri minúty neskôr potiahol útok a spoza pokutového územia znova vyzval v mikrosúboji domáceho brankára. Ten vyrážal na rohový kop. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom mal vyrovnanie na kopačke Káčer, osamotený z hranice pokutového bodu pálil do brány, kde predviedol výborný zákrok Rusov. O päť minút neskôr napriahol spoza šestnástky nepríjemne k pravej žrdi striedajúci Tomič, blysol sa však Rusov. Žilinčania sa čoraz viac tlačili za vyrovnaním. Dočkali sa v 87. minúte. Rýchly protiútok zakončil strelou k pravej žrdi, z hranice pokutového územia, Diaz1:1. V nadstavenom čase praskli nervy Kašovi, ktorý skočil do Janečku a predčasne sa porúčal do spŕch. Duel sa dohral s remízovým rezultátom 1:1. Najbližšie privíta Spartak o týždeň doma Dunajskú Stredu.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Pred zápasom by sme bod zo Žiliny určite brali, je to súper veľmi dobrý na lopte, majú rýchlostné typy. Po zápase ale máme iný pohľad, prvý polčas sme mali tri – štyri šance, keby sme ich premenili, vyzeralo by to inak."

Jaroslav Kentoš (tréner MŠK Žilina): "Videl som dve pozitívne veci. Oba tábory fanúšikov vytvorili skvelú atmosféru. Ukázali sme správnu mentalitu a nezložili zbrane. Prvý polčas sme hrali pomaly, mali málo pohybu, výkon nebol v poriadku. V druhom polčase sme boli dominantnejší, podali zlepšený výkon, ale po jednej individuálnej chybe sme inkasovali. Striedaniami sme sa chceli zlepšiť, podarilo sa, hráči priniesli oživenie. S výkonom nie som spokojný, bol to remízový zápas. Verím, že sa zlepšíme."