Penksa – Menich, Michalík, Ba (46. Špehar), Hučko – Baez, Adekuoroye – Sus, Morong (77. Mečiar), Iván – Lačný (70. Kuzma)

Rusov – Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Janečka, Grendel (C) – Ashiru (73. Tavares), Yilmaz, Markoski (46. Lovat) - Depetris

Góly: 70. Sus, 79. Hučko, 90. Čonka vl. - 55. Grendel

Žlté karty: 54. Baez, 74. Iván, 75. Špehar, 80. Hučko – 66. Lovat, 88. Grendel, 90. Čonka

Rozhodovali: Sedlák – Hancko, Ferenc

Diváci: 2 540

Polčas: 0:0

Na Myjave mali andeli domáce prostredie. Sereď rozhodla o svojom postupe po zmene strán.

V záverečnom kole základnej časti chýbal trénerovi Ščasnému stredopoliar Jakub Rada. Oproti ostatnému vystúpeniu na Tehelnom poli urobil hlavný kormidelník iba jednu zmenu, keď Dudl zostal na lavičke a na kraji nastúpil Ashiru.

Andelov hnali za tromi bodmi plné tribúny červeno-čírnych priaznivcov. Vytvorili výbornú atmosféru. Od úvodu boli s loptou na kopačke aktívni. V piatej minúte sa k nej dostal kapitán Grendel a spoza šestnástky narobil Penksovi veľké problémy. Brankár Serede vyrážal na roh. Zverenci Karola Stromšíka sa v úvodnej desaťminútovke za polovicu nedostali. O päť minút neskôr napriahol z dvadsiatich piatich metrov znova Grendel, no Penksa jeho pokus k pravej žrdi vyrazil rovnako na roh. Seredčania sa po prvý raz ozvali v štrnástej minúte. Po pravej strane ušiel Sus, prihral pod seba Menichovi, ktorý v páde trafil zvnútra bočnú sieť. O čosi nebezpečnejšie pohrozil v 23. minúte Morong, ktorého umne vysunul Iván, ale Rusov bol na mieste a loptu vyrazil do bezpečia. Následne sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Oba celky sa snažili o rýchle akcie po krídlach, no chýbala im finálna fáza. Spartakovci to skúšali viacerými centrami z jednej i druhej strany, tie však defenzíva Serede pokryla. Do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán urobili obaja tréneri po jednej zmene. Na strane Spartaka nenastúpil už Markoski, ktorého nahradil Lovat. Zakrátko sa k šanci dostal Lačný, zvnútra mieril na bránu, ale jeho pokus zblokoval vracajúci sa Košút. V 55. minúte sa Spartak za svoju aktivitu a hernú prevahu dočkal. Z priameho kopu otvoril krásnym gólom skóre stretnutia Erik Grendel – 0:1. Presný zásah jeho spoluhráčom skôr uškodil ako pomohol. Následne prebrala iniciatívu Sereď. S naplnením hodiny hry napriahol spoza šestnástky Morong a trafil brvno Rusovovej brány. O desať minút neskôr bolo vyrovnané. Zľava odcentroval pred bránu Iván, kde loptu v šmýkačke dopravil do siete Sus - 1:1. Začínalo sa odznova. Stav vyhovoval viac "domácim". Tí boli čoraz aktívnejší a Spartaku robili viac problémov. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom zakončoval po centri Grendela hlavou Depetris zblízka do rukavíc Penksu. O tri minúty na to rozohral štandardku Iván, v pokutovom území našiel Michalíka, ktorého hlavičku výborne vychytal Rusov na roh. Po ňom sa lavička Serede radovala po druhý raz. Na zadnej žrdi stál pripravený Hučko, ktorý hlavou usmernil loptu do brány - 2:1. Andeli sa snažili vyrovnať, tlačili sa dopredu, no obranný val protivníka bol pevný a k ničomu ich nepustil. Minútu pred koncom uzavrel konečný rezultát vlastným gólom Čonka, keď si zrazil do siete center Mečiara - 3:1. Prehra tak odsunula jeho spoluhráčov mimo prvú šestku. Budúcu sobotu odštartujú skupinu o záchranu opäť na Myjave, tentoraz proti AS Trenčín.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Zápas sa mi vôbec nehodnotí dobre. Nezvládli sme ho. Chceli sme ho zvládnuť kvôli sebe i fanúšikom. Žiaľ, aj keď sme to mali dobre rozohrané, nedokázali sme duel dotiahnuť do želaného konca. Súboj sa lámal po našom vedúcom zásahu. Nepokryli sme pravú stranu, prišlo vyrovnanie a celé stretnutie sa zlomilo. Následne sme ho nedokázali otočiť vo svoj prospech."

Karel Stromšík (tréner ŠKF iClinic Sereď): "Vedeli sme, že Trnava obmenila káder, že to bude ťažký zápas. Sledovali sme ju na Slovane, rozobrali sme si hráčov, čo by na nich platilo a bolo úžasné, že naši hráči pokyny splnili do bodky. Za to im patrí veľká vďaka. Proti majstrovi sa nehrá každý deň, úžasné je, že sme porazili minuloročného víťaza ligy a dostali sa do prvej šestky. Bol to futbal hore – dole, bez veľkého taktizovania, hralo sa na víťazstvo. Trnave sme chceli oplatiť porážku z prvého zápasu."