Kira – Rota, Carrillo, Beskorovainyi, Vojtko – Turik – Diarra, Danko (66. Nawotka), Žofčák (C), Kolesár (90. Kurminowski) – Vaščák

Chudý – Kulhánek, Tóth, Greššák (C) – Čanturišvili, Skhirtladze (32. Skhirtladze), Rada, Grendel (78. Miesenbock), Janso – Ghorbani (66. Dangubič), Malecki

Žlté karty: 85. Kira - 29. Tóth, 67. Yilmaz, 90. Čanturišvili

Rozhodovali: Smolák – Vorel, Hrmo

Diváci: 2 073

Polčas: 1:0

O troch bodoch pre domácich rozhodol ešte v prvom polčase Blažej Vaščák.

Trénerovi Látalovi chýbalo viacero hráčov. Pre zranenie nemohli zasiahnuť na Zemplíne Kadlec, kapitán Godál, Oravec, Jirka, Sloboda, Lovás, Bakoš a Hladík. Od úvodu sa hralo aktívne z oboch strán. Ako Michalovce, tak aj spartakovci to najprv skúšali strelami z diaľky. Z priameho kopu pálil nad bránu Žofčák, na opačnej strane odpovedal nepresne Skhirtladze. Ako prví sa do vedenia dostali domáci.Z ojedinelej akcie sa v dvadsiatej minúte po Rotovej prihrávke dostal za obranu rýchly Diarra, poslal center pred bránu, kde bol dôrazný Vaščák a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Zemplínčanov gól posilnil. O šesť minút neskôr potiahol loptu Žofčák, na zadnej žrdi hľadal nabiehajúceho Kolesára, ktorého umne eliminoval Kulhánek. Futbalisti z malého Ríma sa len ťažko dostávali do hry. Aj preto tréner Radoslav Látal urobil zmenu už po polhodine hry. Z ihriska stiahol Skhirtladzeho, ktorého nahradil Yilmaz. Ďalšia veľká príležitosť domácich prišla v 39. minúte. Po chybe v strede poľa zaútočil Carrillo, ktorý vysunul Žofčáka, ale ten z rohu šestnástky mieril vedľa ľavej žrde. Do kabín odchádzali spokojnejší Michalovčania.

Po zmene strán nastúpili oba tímy bez zmien. Krátko po nástupe pohrozili stále aktívni zverenci Antona Šoltisa. Sprava našiel Kolesár na hranici šestnástky Diarru, ktorý z prvej mieril nad. Červeno-čírni sa ozvali v 50. minúte. Jansov center poslal hlavou do pravej žrde Malecki. O štyri minúty na to využili Michalovce takmer zaváhanie hosťujúcej defenzívy. Kolesár získal loptu a zvnútra minul bránu. S naplnením hodiny hry pálil z priameho kopu Rada. Z uhla tesne netrafil priestor medzi tromi žrďami. O dve minúty neskôr sa v šanci ocitol Yilmaz, zblízka pálil na Kiru, no jeho pokus bol zblokovaný na roh. Dvadsať minút pred koncom mal vyrovnanie na hlave striedajúci Dangubič. Rada našiel Jansa, ktorý z prvej vracal do pokutového územia na Filipa, ale brankára Kiru neprekonal. V poslednej chvíli odvrátil na rohový kop Carrillo. Po ňom hlavičkoval tesne nad Yilmaz. Duel uzavrel kapitán domácich Žofčák. Zobral na seba zodpovednosť pri priamom kope a lopta sa od brvna, na šťastie Spartaka, odrazila na čiaru, kde už ju zažehnal Čanturišvili. Záverečný nápor sa nekonal. Spartakovci prišli o tri body. Najbližšie ich v piatok čaká od 15.00 hod Slovnaft Cup na pôde Podbrezovej. Po reprezentačnej prestávke privítajú doma Nitru.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Blahoželám súperovi k víťazstvu. My sme zápas nezvládli. Prvých 20 minút sme hrali podľa mojich predstáv, potom sme sa však začali dopúšťať chýb a jednu súper potrestal. Hrali sme ľahkovážny futbal. Druhý polčas sme začali dobre, trafili sme žrď, mali sme ďalšiu šancu, ale gól sa nám streliť nepodarilo."

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce): "Chlapcom môžem len poďakovať. Výborným výkonom sme sa rehabilitovali za prehru na Slovane. Vedeli sme, že Spartak má za sebou náročný program a chceli sme to využiť. Súpera sme v prvom polčase do ničoho nepustili a podarilo sa nám streliť gól. V druhom polčase boli hostia lepší, ale mali sme dve šance a mohli rozhodnúť o víťazstve."