FK Senica: Taborda – Kay (C), Dias, Krč - Klapan, El Moudane, Petshi (67. Zezinho), Tešija (60. Dangubič), Deretti - Ramirez, Castaneda (85. Otrísal)

FC Spartak Trnava: Bolek - Turňa, Abena, Košút, Lovat (70. Markoski) - Janečka (C), Sloboda - Hing-Glover, Yilmaz (62. Pekár), Čonka - Depetris

Rozhodovali: Chmura - Hrčka, Hrmo

Diváci: 1 216

Poločas: 0:0

Domáci rozhodli o troch bodoch v samom závere stretnutia.

Tréner Ščasný nemohol využiť služby Fabiana Miesenbocka, ktorého zastavili tri žlté karty v Slovnaft Cup-e. Tretiu videl vo finále, a keďže sa pohárová sezóna skončila, trest si musel odstáť v lige. Okrem neho chýbali dlhodobo zranení Jiří Kulhánek i Václav Dudl. V základnej zostave naskočil po prvý raz na pravom krídle Macario Hing-Glover, Kire Markoski zostal na lavičke. Po zranení sa od úvodu predstavil David Depetris.

Andelom nevyšiel vstup do stretnutia. Od prvých sekúnd sa trápili a na ihrisku hľadali. Kopili chyby, strácali ľahké lopty. V prvom dejstve videlo viac ako tisíc prítomných divákov jeden vážnejší strelecký pokus, keď napriahol Castaneda, no priestor medzi tromi žrďami netrafil. Inak sa hralo medzi oboma šestnástkami, ani jeden z brankárov nebol v permanencii. Ako Spartaku, tak aj Senici chýbala finálna fáza. Domáci držali loptu na svojich kopačkách častejšie, ale recept na obranný val Trnavy nenašli.

Po zmene strán sa snažili zverenci Michala Ščasného skórovať ako prví. Hneď skraja vystrelil po prihrávke Yilmaza spoza šestnástky Janečka, ale jeho sľubný pokus mieril nad brvno. Senica odpovedala v 54. minúte. Rovnako zdiaľky mieril vedľa pravej žrde Castaneda. O štyri minúty neskôr si spartakovci vytvorili tlak pred pokutovým územím súpera. Hing-Loverov center vrátil na zadnej žrdi do ohňa Čonka, Depetrisova strela sa odrazil od obrancu k Janečkovi, no ani tentoraz nerozjasal svoju lavičku. Pálil po zemi tesne vedľa. V záverečnej pätnásťminútovke vyvinuli Záhoráci na Spartak tlak. Postupom času ho stupňovali, až sa v 81. minúte dočkali presného zásahu. El Moudane vnikol individuálne do šestnástky, z uhla trafil Bolekove nohy, lopta preletela cez bránkovú čiaru do skrumáže, z ktorej vyťažil Kay otvárací gól. Košút už nestihol loptu odvrátiť hlavou spred čiary. Červeno-čírni vrhli všetky sily do útoku, snažili sa o vyrovnanie, ktoré naprišlo. Naopak, v nadstavenom čase inkasovali druhý presný zásah z kopačky Ramíreza, ktorý sa ocitol zoči-voči Bolekovi a nezaváhal - 2:0. Stratené body musia futbalisti z malého Ríma dohnať o týždeň na domácej pôde. V sobotu privítajú Podbrezovú.

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Zápas sa mi hodnotí veľmi zle. Výsledkovo, ani bodov sme ho nezvládli. V prvom polčase sme videli medzišestnástkový futbal, veľa strát a pokazených prihrávok. Po zmene strán sa to striedalo, Senica mala skrumáže, taktiež my. Vypracovali sme si šancu, myslím, že Marek Janečka strieľal. V záverečnej desaťminútovke začala Senica rýchlejšie kombinovať. Stiahli sme sa pred vlastnú šestnástku, z čoho vyplynul gól. Druhý hodnotiť nebudem, musím si ho najprv pozrieť. Zdalo sa, že bol metrový ofsajd. Pri prvom zásahu sme sa dostali pod tlak v pokutovom území. Gratulujem Senici k víťazstvu."

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): "Vedeli sme, že nás dnes čaká náročný súboj, nastúpili sme proti víťazovi Slovnaft Cup-u. Touto cestou by som Trnave rád pogratuloval k víťazstvu. Vedeli sme, že ak dnes dokážeme vyvinúť vysokú intenzitu, rýchlosť s loptou na kopačkách, potom môžeme vyhrať. Spartak hral v stredu zápas, dokonca predĺženie. Hráči boli unavení, je to normálne. V šatni som hovoril, že ak sa nám nepodarí skórovať v prvom polčase, v druhom to príde. Cítim, že nám dnešné tri body priniesli zmeny, ktoré sme spravili. Nepáčilo sa mi, ako sme si počínali v prvom dejstve. Trnava dobre bránila. My sme si vyberali v ofenzíve zlé miesta. Následne sa všetko zmenilo. Bolo to strašne ťažké. Zaslúžili sme si vyhrať."