Chudý – Yem, Laczkó, Mašovič, Slávik – Lamine – Paur (70. Van Arnhem), Čatakovič – Kvocera (45. Roguljič), Umeh, Corryn (81. Šulek)

Bolek – Turňa, Abena, Janečka (C), Čonka – Sloboda, Pekár – Markoski (86. Dudl), Tavares (70. Lovás), Miesenbock - Yilmaz

Žlté karty: 15. Slávik, 40. Paur, 83. Umeh – 27. Pekár, 45. Abena

Rozhodovali: Ziemba - Hancko, Tomčík

Diváci: 611

Polčas: 0:1

Vyše šesť stoviek priaznivcov, z toho štyristo z malého Ríma, videlo jediný gól. Pred koncom prvého dejstva sa oň postaral navrátilec po zranení Anton Sloboda. Andeli zaknihovali víťazstvo na súperovej pôde po roku.

Tréner Michal Ščasný musel oproti ostatnému duelu so Sereďou pozmeniť zostavu. V bráne sa po prvý raz predstavil Petr Bolek, keďže boľavé rameno odstavilo Dobrivoja Rusova. Päť žltých kariet nedovolilo nastúpiť kapitánovi Erikovi Grendelovi, ktorého nahradil Štefan Pekár. Vedľa neho naskočil Anton Sloboda, ktorý sa vracia po dlhom zranení. Marek Janečka operoval, rovnako ako v pohárovom stretnutí v Košiciach, na stopérskom poste. Zmena sa udiala tiež v ofenzívnej časti. Pre menšie zranenie sedel iba na tribúne David Depetris. Premiéru od začiatku si tak odkrútil Brazílčan Rafael Tavares.

V úvode boli aktívnejší „domáci“ Trenčania. Krátko po nástupe unikol cez pravú stranu Kvocera, zvnútra našiel na prvej žrdi Corryna, ktorý zblízka pálil nad brvno. V siedmej minúte to následne spoza šestnástky skúšal, nepríjemnou strelou, Čatakovič. Lopta zaplávala tesne nad brvno Bolekovej brány. Nasledujúce minúty sa niesli medzi oboma šestnástkami, bez vážnejších príležitostí na jednej či druhej strane. Až po polhodine hry prišiel znova vzruch pred bránou Spartaka. Slávik prenikol po ľavom krídle do pokutového územia, pod sebou prihral Corrynovi, ktorého strelu výborne vyrazil na roh Bolek. Spartakovci sa ozvali o tri minúty na to. Odrazenú loptu po rohu vrátil Sloboda na Abenu, ktorý si ju sklepol a z otočky mieril tesne vedľa pravej žrde. Menovaná dvojica si však spoluprácu vymenila aj v 41. minúte, tentoraz s úspešným koncom. Miesenbockovu dlhú štandardku vrátil Abena hlavou pred bránu, Sloboda si na loptu umne nabehol a prízemnou strelou k ľavej žrdi nedal Chudému šancu – 0:1.

Po zmene strán nastúpili oba celky bez zmien. Ako prvý otestoval Boleka zhruba z dvadsiatich metrov Čatakovič, strážca svätyne andelov vyťahoval loptu spod brvna na roh. V 57. minúte si znova Bolek výborne poradil s Čatakovičovou strelou. Legionár v službách trenčianskeho AS pálil spoza hráčov k žrdi. Trenčín sa snažil držať loptu na svojich kopačkách a zmeniť stav stretnutia, no defenzíva Spartaka bola proti. Dvadsať minút pred záverečným hvizdom sa dostal na ihrisko ďalší navrátilec po dlhom zranení – Lovás, ktorý nahradil Tavaresa. Šance neprichádzali, súboj sa dohrával. Až v nadstavenom čase mali domáci výhodu priameho kopu. Loptu si postavil Čatakovič, ale jeho sľubný pokus kryl opäť bezchybný Bolek. Spartakovci si pripísali prvé tri body v nadstavbovej časti. Po reprezentačnej prestávke privítajú doma Zlaté Moravce.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre. Získali sme tri body. Tým, že nás čakajú pohárové boje, je dnešný bodový zisk veľmi dôležitý. Z našej strany sme videli bojovný duel, disciplinovaný. Po taktickej stránke sme to zvládli. Okrem skrumáži, niekoľkých situácií a priameho kopu v závere, si myslím, že sme Trenčín do vyloženej šance nepustili. Odchádzame veľmi spokojní."

Richard Slezák (asistent trénera AS Trenčín): "Mne sa to hodnotí ťažšie. Žiaľ, prehrali sme 0:1. Snažili sme sa našu filozofiu preniesť na ihrisko. Po dlhšej dobe sa nám to podarilo. Potvrdzujem slová môjho kolegu, neboli sme v šestnástke dôrazní. To bolo jediné naše manko. Pri jednej štandardnej situácii sme zaspali, súper ju využil a rozhodol zápas."