ŠK Slovan Bratislava: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov (C), Suchockij – Ljubičič, de Kamps (76. Strelec) – Holman (83. Guzmics) – Čavrič, Šporar, Moha (90. Dražič)

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Abena, Košút, Čonka – Janečka, Grendel (C) – Markoski (86. Ashiru), Yilmaz, Dudl (77. Miesenbock) – Depetris

Góly: 50. Šporar, 86. Šporar

Žlté karty: 58. Moha - 25. Dudl, 46. Yilmaz, 52. Grendel, 58. Abena, 60. Turňa

Rozhodovali: Chmura – Benko, Bobko

Diváci: 22 500

Poločas: 0:0

O troch bodoch pre domácich rozhodol dvomi presnými zásahmi Andraž Šporar. Dvadsať minút pred koncom mal vyrovnanie na kopačke Yilmaz, ktorý sa rútil sám na bránu, no rozhodca videl vymyslený ofsajd. Kľúčový moment tak rozhodol o celkovom vývoji.

Tréner Michal Ščasný nemohol v najväčšom slovenskom derby využiť iba služby zraneného Jakuba Radu. Po polroku sa vrátil stredopoliar Anton Sloboda, ktorý začal na lavičke. Oproti domácemu súboju s Dunajskou Stredou sa udiala v základnej zostave jedna zmena, Miesenbocka nahradil na krídle Dudl.

Domáci Slovan držal od úvodných sekúnd loptu na svojich kopačkách a diktoval tempo hry. Ako prvý sa ozval Čavrič, ktorý zvnútra šestnástky mieril hlavou nad bránu. Na opačnej strane sa do zakončenia pred Greifom nedostal tiesnený Depetris. Grendel následne rozohral štandardnú situáciu, na odrazenú loptu nabehol Markoski, no jeho pokus defenzíva belasých včas zblokovala. V pätnástej minúte sa opäť ozval legionár z Macedónska. Tentoraz napriahol spoza pokutového územia tesne vedľa pravej žrde. O päť minút neskôr si zverenci Martina Ševelu vypracovali sľubnú príležitosť. Ljubičič si narazil s de Kampsom a bez prípravy pálil na bránu. Rusov bol pripravený a vytiahol výborný zákrok. Ani jeden z celkov sa nechcel dopustiť väčšej chyby, ktorá by znamenala gólovú šancu pre súpera. Hra sa tak odvíjala medzi oboma šestnástkami. Držanie lopty bolo stále na strane Slovana. Spartakovci čakali na rýchle protiútoky. Záver polčasu priniesol zaujímavé momenty na oboch stranách. Sprava odcentroval Turňa na Depetrisa, ktorý hlavou netrafil priestor medzi tromi žrďami. Na druhej strane sa blysol Rusov proti strele Čavriča, keď sa k nemu dostala zblokovaná strela Holmana. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán nastúpili oba tímy bez zmien. Futbalisti Slovana pridali na obrátkach. Okamžite po nástupe začali vyvíjať na Spartak čoraz vyšší tlak. Zakrátko sa za obranou ocitol voľný Šporar, zblízka mieril vedľa pravej žrde. V päťdesiatej minúte sa už ten istý hráč radoval z vedúceho zásahu. Medzi dvojicou brániacich hráčov ho našiel Moha a Šporar sa zoči-voči Rusovovi nemýlil - 1:0. O ďalších päť minút sa obaja spomínaní stretli v ďalšom mikrosúboji. Najlepší strelec Fortuna ligy strieľal spoza Čonku, zdalo sa, že ľavý obranca Spartaka loptu tečoval, Rusov na bližšej žrdi vytiahol reflexívny zákrok, ktorým zabránil inkasovanému gólu. Po hodine hry mal na kopačke dvojgólové vedenie Moha, po centri Medveděva pálil z prvej, osamotený v šestnástke, vysoko nad. Kľúčový moment prišiel v 69. minúte. Grendel vysunul Yilmaza, ktorý sa rútil sám na Greifa, ale zastavil ho hvizd rozhodcu "pre ofsajdové postavenie". Duel by mal iný vývoj. Červeno-čírni si vypracovali príležitosť aj v 73. minúte. Čonka sa pohral s dvojicou defenzívnych hráčov domácich, zľava odcentroval na vzdialenejšiu žrď, kde hlavou zakončoval Depetris. Trafil bočnú sieť. Záver patril Slovanu. Platilo nedáš dostaneš, pretože Šporar si po druhý raz zbehol za obranu na milimetrový pas a Rusovovi nedal žiadnu šancu - 2:0. Andeli na novom Tehelnom poli ťahali za kratší koniec. V sobotu ich čaká na Myjave zápas pravdy. Od 14.00 hod nastúpia proti Seredi. Pôjde o priamy súboj do prvej šestky.

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Zápas sa mi nehodnotí dobre, pretože sme nebodovali. Vedeli sme, že to bude extrémne ťažké. Slovan má obrovskú kvalitu. Ako som povedal pred výkopom, nielen smerom do ofenzívy, ale tiež defenzívy. Ťažko sa tam dostáva. To je jedna vec, druhá je krásny štadión. Atmosféra bola výborná, je to plus pre slovenský futbal, bodaj by bolo viac takýchto štadiónov na Slovensku. Vedeli sme, že nebudeme mať veľa príležitostí, chceli sme využiť rýchle kontry a dobre brániť. Slovan sa dostal do vedenia. Boli dva rozhodujúce momenty - Domáci dali gól z rovnakej ako keď Yilmaz išiel sám na bránu, na jednej strane ofsajd nebol, na druhej áno, s tým, že v prípade Yilmaza o ofsajd nešlo. Ale dobre. Škoda nevyužitých šancí ako Depetrisova, keď hlavičkoval do bočnej siete. Gratulujem Maťovi Ševelovi k víťazstvu."

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Splnilo sa nám to, čo sme chceli. Očakávania boli veľké, ale nám sa ich podarilo naplniť. Sme preto šťastní. Súpera sme nepustili do šancí, boli sme trpezliví, vedeli sme, že naše šance prídu. Museli sme byť efektívni. A ja som rád, že mám v mužstve predátora Šporara, ktorý pracuje pre tím a tím pracuje pre neho. Som presvedčený, že ľudia odišli zo štadióna spokojní. Na konci bola neskutočná emócia, pre toto robíme futbal."