FC Spartak Trnava: Chudý – Oravec, Tóth, Greššák (C), Janso (35. Ghorbani) – Kulhánek, Skhirtladze (89. Lupták) – Jirka, Grendel, Čanturišvili – Yilmaz (81. Miesenbock)

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Farkaš, Chovanec – Šimončič (C) (62. Machovec), Charizopulos – Taiwo, A. Fábry, Čeredničenko (71. Guláš) – Vestenický (62. Chobot)

Góly: 55. Čanturišvili, 57. Yilmaz - 6. Šimončič, 90. Taiwo, 90. Machovec

Žlté karty: 38. Ghorbani, 42. Grendel, 86. Kulhánek, 90. Čanturišvili – 55. A. Fábry, 64. Machovec

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Benko

Diváci: 2 575

Poločas: 0:1

Hostia rozhodli o svojom víťazstve dvomi gólmi v nadstavenom čase.

V šestnástom kole musel tréner Látal vyriešiť rébus ohľadom zostavy, keďže veľa hráčov bolo stále zranených. Chýbal kapitán Godál, Kadlec, Čonka, Sloboda, Rada, Bakoš i Lovás. Naopak, po problémoch sa vrátil Oravec. Na svoj jubilejný stý duel v červeno-čírnom drese nastúpil Lukáš Greššák. Pred výkopom si prevzal z rúk prezidenta klubu pamätný dres. Dušan Keketi st. následne odmenil aj legendu Kamila Majerníka, ktorý oslávil 75. narodeniny.

Úvod súboja vyšiel lepšie hosťom z Nitry. V šiestej minúte centroval do šestnástky Čeredničenko, brankár Chudý vytiahol výborný zákrok pri zakončení Taiwa. Pokračovalo sa v hre, Fábry sa zmocnil lopty, prihral na hranicu pokutového územia Šimončičovi, ktorý strelou po zemi prekonal, za pomoci Jansa, domáceho brankára – 0:1. Spartakovci odpovedali v trinástej minúte priamym kopom. Grendelovu strelu boxoval Hroššo mimo. O dve minúty neskôr bol opäť v hlavnej úlohe Grendel, zhruba z dvadsiatich metrov napriahol tesne nad bránu. Následne sa hra odvíjala medzi oboma šestnástkami. Zverenci Radoslava Látala boli s loptou aktívni, skúšali to kombináciami, no ich snaha sa končila na pevnej defenzíve súpera. V 34. minúte otestoval po dlhšej odmlke Chudého nepríjemnou strelou Vestenický. Strážca spartakovskej svätyne vyrazil loptu na roh. Prvé dejstvo viac vzruchu neprinieslo. Do kabín odchádzali spokojnejší futbalisti spod Zobora.

Po zmene strán vybehli oba celky na trávnik bez zmien. Pár sekúnd po nástupe ťukol Ghorbani loptu Skhritladzemu, ktorý z prvej mieril niekoľko centimetrov nad brvno. V 55. minúte sa dočkal aj Spartak. Od prvých sekúnd druhého polčasu sa zahrýzol do svojho súpera, nepúšťal ho z jeho polovice. Na hranici šestnástky sa k lopte dostal Čanturišvili a strelou spoza obrancov prekonal Hrošša – 1:1. Radoval sa z ôsmeho presného zásahu v najvyššej súťaži. Zakrátko domáci otočili nepriaznivý stav vo svoj prospech. Aktívny Vakho sa dral v súboji s Hroššom za prihrávkou, lopta prepadla na voľného Yilmaza a legionár z Rakúska dorazil do prázdnej brány na 2:1. Pozitívny obrat a veľká radosť na tribúnach. Keď už sa zdalo, že domáci si tri body postrážia, prišla v 90. minúte druhá žltá karta pre Grendela. Predčasne sa porúčal do šatne. Hráči Nitry ožili a v priebehu dvoch minút dokázali zvrátiť rezultát na svoju stranu. V rozpätí dvoch minút najprv vyrovnal Taiwo a na 3:2 pre Nitru dával po priamom kope striedajúci Machovec. Andelov čaká v týždni výjazd na pôdu Anderlechtu. Cez víkend sa následne predstavia v Ružomberku.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Prvý polčas sme prespali, bolo to zlé. Bez dôrazu, súbojov a agresivity. Čo sme si povedali v kabíne, vôbec sa neplnilo. Po zmene strán sme preskupili rady, začali hrať jednoduchšie, prešli sme na troch obrancov. Zbierali odrazené lopty a dostávali sa cez krídla do zakončenia. Štyridsať minút z druhého dejstva bolo dobrých, bez problémov. Čo sa stalo následne, ťažko hodnotiť. Je to v hlavách hráčov. Musia si to prebrať sami. Nie je možné, aby sme takto prehrali. Môžete inkasovať vyrovnávajúci gól, nie však prehrať." Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Futbal je niekedy aj o šťastí. Dnes sme ho mali. Mojim chlapcom veľmi prajem. Nie sme v jednoduchej situácii. Zaslúžia si to. Naďalej budeme držať palce Spartaku v Európskej lige a fandiť jej."