FC Spartak Trnava: Rusov (83. Urminský) - Kadlec (75. Bogdanovski), Tóth (45. Oravec), Godál (45. Hladík), Čonka (45. Janso) - Greššák, Seidl (61. Egho) - Vlasko (45. Gombala), Grendel (45. Orikhovsky), Brigant (45. Mihálik) - Egho (45. Yilmaz)

Góly: 44. Yunis, 57. Yunis, 76. Zahradníček

Poločas: 1:0

Andeli nastúpili do stretnutia po intenzívnom prípravnom sústredení v Jaslovských Bohuniciach.


Manuel Seidl.

Tréner Látal nemohol v predposlednom prípravnom stretnutí využiť služby Lovása, Slobodu, Pekára, Jirku či Vakha Čanturišviliho. Voľno dostal brankár Chudý. V základnej zostave sa objavil Manuel Seidl. Záložník, ktorý odohral viac ako 150 zápasov v drese Mattersburgu. Tréneri mu dali šancu ukázať svoje kvality. Úvodná dvadsaťminútovka sa niesla v znamení viacerých nepresností na oboch stranách. Ani jeden z brankárov nebol v permanencii. Druhá polovica prvého dejstva však patrila futbalistom Olomoucu. Zverenci Václava Jílka to skúšali najmä z diaľky. Dvakrát tak preveril Rusova nepríjemne Houska. Obstrelom mieril tesne vedľa ľavej žrde Kalvach. Prítomní diváci sa gólu dočkali v 44. minúte. Spoza šestnástky napriahol Yunis a lopta prepadla za chrbáta Dobrivoja Rusova. Strážca svätyne andelov sa následne blysol výborným zákrokom pri delovke z kopačky Faltu. Tá zároveň vyslala oba celky do kabín na prestávku.

Po zmene strán nastúpili spartakovci so siedmimi zmenami. Sigma pôsobila na trávniku kompaktne. Červeno-čírnych prehrávali v kombináciách i presnosti. V strede poľa bol tretí celok najvyššej českej súťaže z minulej sezóny takmer bezchybný. V 57. minúte odcentroval zľava Texl, ktorý robil defenzíve Spartaka veľké problémy, jeho prihrávku zužitkoval v pokutovom území Yunis. Hlavou zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Konečný rezultát uzavrel pár minút pred záverečným hvizdom Zahradníček. Z diaľky prekvapil striedajúceho Urminského. Futbalisti z malého Ríma sa k bráne súpera dostal dvakrát. Na rohový kop Seidla vyskočil najvyššie Yilmaz, ale mieril vedľa. Neskôr sa rútil na bránu Egho, ktorého šikovne vysunul Janso. Legionár z Rakúska pálil zblízka mimo priestor troch žrdí.

Výprava Spartaka sa po stretnutí a druhom sústredení v Jaslovských Bohuniciach presúva domov. V stredu čaká na hráčov generálka. Od 18.00 hod privítajú na Štadióne Antona Malatinského české mužstvo Baník Ostrava.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Dnes to nebolo vôbec ideálne. Nemám čo hodnotiť. Neberiem to tak, že sme na konci sústredenia. Únava tam bola, áno, no musíme na to zabudnúť. Verím, že budúci týždeň prídu noví hráči a uzavrieme káder."