Rusov – Kadlec, Hladík, Oravec, Janso – Sloboda (C), Pekár – Jirka (70. Grendel), Dangubič, Miesenbock (77. Bakoš) – T. Vantruba (60. Greššák)

Kira – Rota, Kavka (C), Carrillo, Vojtko – Grič (65. Turik), Bednár – Diarra (46. Iloski), Vaščák, Regáli – Sulley (71. Kurminowski)

Góly: 11. Miesenbock, 67. Hladík, 82. Sloboda

Žlté karty: 72. Regáli

Rozhodovali: Glova – Pozor, Galo

Diváci: 4 599

Polčas: 1:0

V štvrtom ligovom kole pricestovali na Štadión Antona Malatinského Michalovce. Andeli zvíťazili sebavedomým výkonom.

Tréner Radoslav Látal v ligovom stretnutí opäť prestriedal základnú zostavu. Aj s jednou premiérou. Popri zranenom Eghovi, resp. oddychujúcom Bakošovi, dostal na hrote šancu Tomáš Vantruba z juniorky. Kapitánsku pásku na ľavý rukáv si navliekol Sloboda, ktorý nastúpil na svoj jubilejný – päťdesiaty súboj v červeno-čírnom drese.

V úvode stretnutia najprv pohrozili hostia, keď po prudkom centri hlavičkoval k žrdi Sulley, ale Rusov si dal pozor. Na opačnej strane však v jedenástej minúte Kira vyťahoval loptu zo siete. Jirka odcentroval a Miesenbock, za pomoci ľavej žrde, otvoril skóre zápasu – 1:0. Legionár z Rakúska sa radoval z prvého presného zásahu v treťom ligovom dueli. Po ňom to skúšal hlavou debutujúci Vantruba, no Slobodovu prihrávku neusmernil podľa predstáv. Andeli v prvom dejstve držali Michalovce na dištanc. Do žiadnych vážnych šancí ich nepúšťali. Sami sa snažili o rýchle kontry po krídlach. Najaktívnejšia a najzamestnávanejšia bola pravá strana, kde robili problémy defenzíve hostí Kadlec s Jirkom. Akciám chýbala presnejšia finálna fáza. Prvé dejstvo ukončila hrúbka obrany Zemplínčanov. Umne ju vystihol Vantruba, ale zoči-voči Kirovi neuspel. Do kabín odchádzali napriek tomu veselší domáci futbalisti.

Po zmene strán pokračovala aktivita spartakovcov. Tlačili sa do zakončenia, skúšali to viacerými centrami, ale druhý gól neprichádzal. Na druhej strane bol bez výraznejšej permanencie brankár Rusov. Zverenci Antona Šoltísa sa k lopte príliš nedostávali. Vyrážali do platonických protiútokov po občasných chybách Spartaka. Červeno-čírni sa predsa len dočkali vytúženého gólu v 67. minúte. Jirkov rohový kop prepadol na zadnú žrď, kde hlavou dopravil loptu do siete stopér Ivan Hladík – 2:0. Trinásť minút pred záverečným hvizdom sa k strele spoza šestnástky odhodlal Kadlec, jeho pokus trafil bočnú sieť. V 82. minúte vyšiel hráčom z malého Ríma i druhý roh. Na Pekárov center si nabehol Sloboda a v päťdesiatom zápase sa radoval zo šiesteho gólu – 3:0. Zároveň uzavrel konečný rezultát. Spartak Trnava získal do tabuľky dôležité tri body a na utorkovú odvetu s CZ Belehrad sa môže pripravovať v pozitívnom duchu. V lige najbližšie cestujú hráči Radoslava Látala na pôdu Nitry. V sobotu sa hrá od 17.00 hod.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Zo zápasu sme mali mierne obavy. Riešili sme dilemu, či hráčov šetriť. Nakoniec sme sa rozhodli, že niektorí hrať nebudú. Siahli sme i po Vantrubovi. Teším sa, že sme po zaváhaniach v Senici a Podbrezovej vyhrali. V defenzíve sme podali kvalitný výkon. V ofenzíve sa niektoré situácie, žiaľ, nedotiahli do konca. Vantruba mohol v 45. minúte duel rozhodnúť. Chalani, ktorí nedostávajú dostatok šancí, podali dobrý výkon. Víťazstvo nás teší. V pokoji a so sebavedomím sa môžeme pripravovať na Belehrad."

Anton Šoltís (tréner MFK Zemplín Michalovce): "Dnes nemám čo hodnotiť. Svojich hráčov som nespoznával. Chýbal nám hlad či drajf. Podali sme bezduchý výkon. S takým nemáte šancu na úspech. Pri mužstve som nejaký čas, ale takýto výkon si nepamätám. Ako som povedal pred dvomi týždňami. Čaká nás dlhá cesta, aby sme zmenili myslenie družstva, pretože úspech nepríde."