FC Spartak Trnava: Chudý – Lupták, Tóth, Godál (C), Janso – Sloboda, Oravec – Pekár (90. Hladík), Dangubič (87. Horník), Brigant – Yilmaz (63. T. Vantruba)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo J. (C), Twardzik, Urdinov – Jonec, Takáč – Daniel (86. Kunca), Mustedanagič, Gal-Andrezly - Tandir

Žlté karty: 78. Lupták - 58. Mustedanagič, 90. Tandir

Rozhodovali: Sedlák – Benko, Roszbeck

Diváci: 5 113

Poločas: 0:0

V šiestom kole pricestoval do malého Ríma Ružomberok. Diváci gól nevideli.

Tréner Radoslav Látal nechal pred štvrtkovým najdôležitejším duelom v sezóne oddychovať viacero hráčov. Zo základnej zostavy neboli na súpiske Čonka, Kadlec, Greššák, Rada, Jirka, Grendel či Bakoš. Hladík zostal na lavičke. Rusova zastavil seknutý krk. V bráne chytal Martin Chudý. Chrbát mu, prekvapivo, kryl mladík Ivan Rehák zo spartakovskej devätnástky. Premiérovo sa v zostave objavili na krídle Brigant a na hrote útoku po zranení Yilmaz. Do hry bol pripravený zasiahnuť tiež Denis Horník z juniorky.

Pred výkopom si hráči uctili minútou ticha pamiatku zosnulého Vojtecha Varadina. Päťnásobného majstra v drese Spartaka. V úvode boli aktívnejší hostia. O prvý vzruch sa postaral Mustedanagič, ktorý unikol defenzíve a zvnútra pálil cez celú šestnástku mimo pravú žrď. Zakrátko odcentroval Takáč, pred Chudým nebezpečne hlavičkoval Tandir, ale Janso odkopol loptu do bezpečia. S loptou na kopačke boli futbalisti trénera Holoubka aktívni, umne kombinovali a tlačili sa do zakončenia. Spartakovci napádali a čakali na ich chyby, po ktorých vyrážali do rýchlych protiútokov. V 24. minúte sa opäť ozvali Ružomberčania. Danielov center sprava vyrazil Chudý na hranicu pokutového územia, odkiaľ bez prípravy strieľal Mustedanagič. Pred bránou sa snažil jeho pokus usmerniť do siete Gal-Andrezly, no mieril vysoko nad. Andeli si šancu vypracovali päť minút pred koncom úvodného dejstva, Sloboda výborne zapracoval v strede, získal loptu, prihral ju Dangubičovi, ktorý vysunul Briganta. Rýchlonohé krídlo zakončovalo zblízka nad bránu. Záver polčasu patril zverencom Radoslava Látala. Rútili sa do niekoľkých príležitostí, ale chýbala im finálna fáza, nedokázali ich dotiahnuť do želaného konca. Polčas sa tak skončil bez gólov.

Po zmene strán neurobil zmenu ani jeden z trénerov. V 50. minúte bol v permanencii Chudý, ktorý kryl nepríjemný pokus Daniela. O pár sekúnd neskôr to Erik Daniel skúšal i z hranice šestnástky. Pálil po zemi vedľa ľavej žrde. V oveľa väčšej príležitosti sa ocitol o päť minút na to Tandir, Chudý sa márne naťahoval za strelou, ale tá letela, našťastie, mimo. Andeli pohrozili pätnásť minút pred koncom, Pekárov roh predĺžil hlavou Godál a pred bránou netrafil loptu podľa predstáv Dangubič. Po ňom pálil spoza šestnástky Brigant, mieril tesne vedľa ľavej žrde. Záver duelu mali vo svojej moci domáci hráči. Vyvinuli tlak a rozhodnutie mal na kopačke Dangubič. Brankár Macík vytiahol pri jeho bombe z hranice pokutového územia výborný zákrok. Zápas sa skončil remízou 0:0. Spartakovcov čaká najbližšie už vo štvrtok odveta play-off Európskej ligy. Doma privítajú od 20.30 h Ľubľanu. V lige následne cez víkend vycestujú v nedeľu do Trenčína.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Pre nás to bol ťažký zápas, vedeli sme, že súper je veľmi kvalitný. Pre nás je dôležité, že si hráči z lavičky vyskúšali, že sa dá hrať s každým protivníkom. Niektorí predviedli aj dobré výkony. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, súper sa dostal do šancí, z ktorých nás mohol potrestať. Potešil ma záver duelu, keď sme to žmýkali, deľba bodov je spravodlivá, remízu berieme. Teraz sa sústredíme na veľmi dôležitý štvrtok."

David Holoubek (tréner MFK Ružomberok): "Vedeli sme, že ideme hrať ťažký zápas. Tušili sme, že tréner Látal pretočí zostavu, chýbalo im šesť hráčov zo základu. Verili sme si, že môžeme uspieť, ale neboli efektívni v koncovke. Súper hrozil zo štandardiek, v závere mal dve-tri šance. Zápas bol priemerný, oba tímy vieme hrať lepšie. Chceli sme vyhrať, súper tiež, ale remíza je spravodlivá. Trnave držím palce, aby vo štvrtok zvládla zápas a postúpila."