AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Paur, Skovajsa – Ubbink (59. Zubairu), El Mahdioui, Čatakovič – Bukari, Mance (59. Umeh), Sleegers

FC Spartak Trnava: Rusov – Lupták, Hladík, Godál (C), Janso – Tóth, Oravec – Kadlec (82. Miesenbock), Dangubič (60. Čanturišvili), Grendel (69. Bakoš) - Jirka

Žlté karty: 39. Mance, 78. Šulek - 36. Kadlec

Rozhodovali: Glova – Mókoš, Pozor

Diváci: 1246

Poločas: 0:0

Spartakovci sa nedokázali presadiť v treťom ligovom vystúpení. Po jedinej vážnejšej chybe pykali v samom závere.

V siedmom kole najvyššej futbalovej súťaže chýbali trénerovi Látalovi stredopoliari Greššák i Sloboda. Oboch trápili menšie zranenia. Po postupe do skupiny Európskej ligy oddychovali Rada s Čonkom. Na lavičke náhradníkov zostal Chudý, Čanturišvili i Bakoš.

Úvod bol nemastný-neslaný z oboch strán. Spartakovci sa po prvý raz ozvali v desiatej minúte, keď im takmer vyšiel rýchly protiútok. Jirka, operujúci na hrote útoku, vysunul po krídle Grendela, ktorý z prvej hľadal pred bránou Kadleca. Pravý obranca plnil ofenzívnejšie úlohy ako zvyčajne, prihrávkou pod seba sa snažil nájsť Jirku, no defenzíva Trenčína dokázala nebezpečenstvo odvrátiť. Väčšinu minutáže sa hralo medzi oboma šestnástkami. Obaja brankári boli bez práce. Andeli sa dostávali do náznakov, chýbala im ale finálna fáza. Futbalisti spod hradu Matúša Čáka hrozili v závere úvodného dejstva. Krátko po polhodine hry odcentroval zľava Skovajsa, hlavou zakončil Mance nad bránu. O sedem minút neskôr prišiel center sprava od Yema, na loptu vyskočil Sleegers, ale Rusov bol pozorný. Prvý polčas ukončil nebezpečnou strelou spoza šestnástky Ubbink, opäť sa vyznamenal brankár Rusov. Červeno-čírni Šemrinca neohrozili. Do kabín sa išlo za bezgólového stavu.

Zverenci Radoslava Látala sa vrátili aktívne. V 52. minúte Grendel vysunul Jirku, ktorý silnou strelou mieril zvnútra šestnástky tesne nad brvno. Trenčanom znepríjemňovali rozohrávku v strede poľa, po zisku lopty vyrážali do protiútokov. V sľubnom sa po centri Tótha za obranu ocitol Jirka, rútil sa sám na Šemrinca, ale v poslednej chvíli zasiahol obranca Šulek. Vyložených šancí sa prítomní diváci nedočkali ani po zmene strán. Až v úplnom závere prepadla lopta za defenzívu andelov, sám na bránu sa rútil Sleegers, ktorý pomedzi nohy otvoril a zároveň i ukončil rezultát stretnutia – 0:1. Hráči Spartaka majú pred sebou vo štvrtok tretie kolo Slovnaft Cup-u s FK Rača.

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Bolo vidieť, že oba celky hrali vo štvrtok pohárový duel. Chýbala rýchlosť, agresivita. Videli sme množstvo chýb. Bod by sme, samozrejme, brali. Žiaľ, prišla jedna chyba v závere a Trenčín nás potrestal. Nedokázali sme sa presadiť vo finálnej časti. V strede poľa sme získali veľa lôpt, ale všetky pokazili vo finále. Odchádzame bez bodu."

Ricardo Moniz (tréner AS Trenčín): "Po údere, ktorý sme dostali na Cypre to bol pre nás náročný súboj. K tomu nás opustili dvaja hráči. Tím bol unavený, najmä v prvom polčase chýbala kreativita. Všeobecne išlo o vyrovnaný zápas, až kým nenastúpil Zubairu a Bukari nezlepšil hru 1na1, čím otváral hru. V závere ušiel Sleegers, ktorý získal pre mužstvo tri body. Veľmi potrebné, špeciálne po tak ťažkom týždni. Som šťastný."