FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Godál (C), Tóth, Čonka – Rada, Kulhánek – Malecki, Skhirtladze (55. Miesenbock), Grendel (78. Ghorbani) - Bakoš

MŠK Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Sluka – Fazlagik, Káčer – Tomič (77. Holúbek), Diaz, Škvarka (C) (89. Pečovský) – Boženík (71. Balaj)

Góly: 68. Malecki – 77. Kadlec (vl.), 80. Škvarka

Žlté karty: 28. Tóth – 39. Kaša

Rozhodovali: Pavlík - Hrčka, Bednár

Diváci: 5 583

Poločas: 0:0

Všetky tri góly prišli po zmene strán. Napriek vedeniu si červeno-čírni, ktorí hrali v netradičnej - čiernej farbe, náskok nedokázali udržať.

Po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke tréner Látal hráčov nešetril. Oddychoval len Erik Jirka. Pre zranenie chýbali Lukáš Greššák, Anton Sloboda a Vakho Čanturišvili. V akcii sme po prvý raz videli nové tváre – Davita Skhirtladzeho, Patryka Maleckiho a Jiřího Kulhánka. Na lavičke bol pripravený Ali Ghorbani.

Po opatrnom úvode z oboch strán sa ako prvý v jedenástej minúte ozval Malecki. Prihrávku Skhirtladzeho mu prepustil Bakoš, ale poľský legionár napriahol spoza šestnástky nad bránu. Následne sa hralo medzi šestnástkami. Až v dvadsiatej tretej minúte odcentroval sprava Grendel a Bakoš zvnútra neusmernil hlavou loptu podľa predstáv. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do záveru polčasu. Vypracovali si ju hostia, keď Boženík pálil, za pomoci Godála, vedľa ľavej žrde Chudého brány. Andeli boli smerom dopredu aktívni, chýbala im finálna fáza. Žilinčania hrozili najmä zo štandardných situácií, ktoré domáci futbalisti umne vyriešili. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Hneď po nástupe začali spartakovci svižne. Maleckiho center zľava si takmer do vlastnej siete hlavičkoval pred Holecom stopér Králik. Bol z toho rohový kop. Obraz hry sa z prvého dejstva nezmenil. Ako Chudý, tak i Holec boli bez väčšej práce. Domáci brankár bol v permanencii v 65. minúte, z hranice pokutového územia na neho pálil Diaz. Na opačnej strane prišla o pár minút najlepšia možná odpoveď. S chuťou hrajúci Grendel odcentroval pred bránu, kde lopta cez defenzívu prepadla k Maleckimu a ten nemal problém otvoriť skóre stretnutia – 1:0. Zverenci Radoslava Látala zakrátko viedli dvojgólovým rozdielom. Malecki ukážkovo vysunul Bakoša, ktorý skóroval. Tribúny sa radovali, ale asistent rozhodcu, v tom čase jediný v širokom ďalekom okolí, videl ofsajd. Namiesto uzavretia skóre prišiel obrat hostí.

O desať minút neskôr vyslal center do šestnástky Anang a loptu si, nešťastne, do vlastnej siete zrazil Kadlec – 1:1. Sedem minút pred záverečným hvizdom dokázala Žilina otočiť vývoj vo svoj prospech. Po rýchlom protiútoku strieľal zvnútra Škvarka a od Tótha sa lopta odrazila za chrbát Chudého do brány – 1:2. Spartakovci sa najbližšie predstavia opäť doma, keď už vo štvrtok privítajú v prvom kole skupiny Európskej ligy hráčov Anderlechtu. Výkop je naplánovaný o 21.00 hod.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Samozrejme, vedeli sme, že to bude o jednom góle, chybe. Stretnutie, bolo vyrovnané, súhlasím. Podarilo sa nám ísť do vedenia. Žiaľ, dali sme aj druhý gól, ale niekto to asi nevidel. Mohlo byť po zápase. Bohužiaľ, nestalo sa. Následne sme urobili dve hrubé chyby, Kadlec si preberal loptu vo vlastnej šestnástke, prišiel vlastný presný zásah, na konci z brejku ďalší. Ťažko môžem chlapcom niečo povedať. Vývoj sme mali zvládnuť, aj sme zvládli, ale že si niekto niečo vymyslel, to už je iná strana. Nejaký komik si z toho urobí grotesku. Je mi to veľmi ľúto."

Jozef Kentoš (tréner MŠK Žilina): "Z môjho pohľadu sme videli vyrovnaný zápas. Mal veľmi dobré tempo, nasadenie i veľa osobných súbojov. Kvalita ihriska nebola najlepšia, nedal sa hrať kombinačný futbal. Prvý polčas sa odvíjal medzi šestnástkami. Oba celky boli kompaktné vzadu. Žiadne väčšia príležitosť nebola. Po zmene strán sme začali aktívnejšie, paradoxne, v dobrej fáze sme inkasovali. Súper sa presadil po ľavej strane. Chalanov môžem dovoliť za dobrú mentalitu, nezložili zbrane. Išli za víťazstvom. Už po niekoľkýkrát otočili duel, čo je pre mňa veľké pozitívum. Náš výkon bol nadpriemerný, máme na čom stavať."