FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Hladík, Tóth, Oravec – Greššák (C) (69. Kulhánek) – Jirka (89. Malecki ), Rada (83. Miesenbock), Grendel, Čanturišvili – Bakoš

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrič, Saláta (C), Suchotsky – De Kamps (85. Savičevič) – Čavrič, Nono, Dražič (90. Laczko), Moha - Šporar

Góly: 45. Bakoš - 42. Šporar, 78. Dražič

Žlté karty: 6. Bakoš, 11. Greššák, 55. Čanturišvili, 75. Kadlec – 7. Apau, 18. Dražič, 48. Nono, 68. De Kamps

Rozhodovali: Chmura – Benko, Kováč

Diváci: 6 346

Poločas: 1:1

Súper rozhodol gólom v závere stretnutia.

V 151. najväčšom slovenskom derby využil tréner Látal takmer kompletnú základnú zostavu. Chýbal v nej iba kapitán Godál, ktorého v týždni trápil stehenný sval. Na listine zranených boli stále Lovás, Sloboda, ku ktorým sa pridal Čonka. Pri jeho absencii nastúpil na ľavom kraji obrany, netradične, Oravec.

V úvodnom dejstve sa mužstvá do zakončení príliš nedostávali. O vôbec prvý vzruch sa v 29. minúte postaral spomínaný Oravec, v sľubnej príležitosti hlavou pred bránou minul. Centroval Grendel z rohového kopu. Odpoveď belasých prišla tri minúty pred odchodom do kabín. Moha vysunul Dražiča, ktorý stihol loptu, pred vybehnutým Chudým, prihrať Šporarovi a útočník hostí otvoril skóre duelu – 0:1. Zverenci Radoslava Látala, ktorého, mimochodom, hlavný arbiter v polovici polčasu vykázal na tribúnu, sa nevzdali. Bojovali a odmena prišla v nadstavenom čase. V pokutovom území vyťažil zo skrumáže ostrieľaný kanonier Bakoš a vyrovnal na 1:1.

Po zmene strán vykročili na trávnik aktívnejšie domáci futbalisti. Krátko na to sa v dobrej pozícii ocitol Hladík, ale hlavou nezakončil podľa predstáv. Obraz hry sa ale nezmenil. Hra sa väčšinou odvíjala medzi oboma šestnástkami. V 66. minúte sa po rohu dostal na zadnej žrdi k lopte Moha, obhodil si Tótha, ale zblízka pálil vysoko nad. Pätnásť minút pred koncom ponúkol Grendel umným centrom superšancu Bakošovi. V pokutovom území si prebral loptu, ale trestuhodne zahodil. Žiaľ, prišiel trest na opačnej strane. V 78. minúte našiel Moha pred bránou Dražiča a ten dopravil pred Chudým loptu do brány – 1:2. O tri minúty stálo pri andeloch kus šťastia. Mohov center zakončoval v páde Šporar a len tesne minul priestor medzi tromi žrďami. Spartakovci sa ozvali okamžite ozvali. Čanturišviliho prihrávku hlavičkoval vedľa ľavej žrde Grendel. Záverečné minúty hostia takticky uhrali a jednogólový náskok si postrážili. Spartak najbližšie cestuje do Istanbulu, kde sa vo štvrtok 4.10. stretne s Fenerbahce v rámci druhého kola Európskej ligy.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): „Pripravovali sme sa na Slovan ako na každého iného súpera. Poznali sme ich obrovskú ofenzívnu kvalitu, ktorú sme sa snažili eliminovať. Žiaľ, z ojedinelej akcie, ktorú sme si ukazovali, sa súper dostal do vedenia. Následne sme sa snažili so zápasom niečo urobiť. Na druhú stranu, vedeli sme o súperovej slabine pri štandardkách, čo sa nám podarilo využiť. Škoda, že sme ďalšie nevyužili. Bolo ich celkom dosť. Druhý polčas boli šance na jednej i druhej strane. Taktický, tvrdý a agresívny súboj. Bohužiaľ, po ďalšej chybe, Slovan má individuálnu kvalitu, strelili druhý gól. Derby sme nezvládli.“ Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Myslím si, že z oboch strán sme videli slušný zápas. Škoda len, že terén nebol lepší, kvalita by tak ešte stúpla. Viac sa bojovalo, lopta bola vo vzduchu a oba tímy bojovali o druhé lopty, pri ktorých sa rozhodovalo, kto pôjde do ofenzívy, resp. defenzívy. Duel sme otvorili peknou akciou, ktorú chalani zakončili gólom. Záverečných päť minút pred koncom prvého dejstva prišla strata koncentrácie, čo sme už mohli ustáť. Opäť sme inkasovali zo štandardky. Cez prestávku sme hráčov nabádali, aby sa neuspokojili s bodom a mysleli iba na víťazstvo. Po zmene strán sa stretnutie otvorilo, súper mal šance, mohol skórovať, taktiež my. Nakoniec prišla ďalšia pekná akcia a záver už takticky dohrali. Celý týždeň sa niesol v klube v dobrej nálade, všetci sa na derby tešili. Z troch bodov máme radosť.“