FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál (C), Oravec – Rada, Greššák – Dangubič (58. Jirka), Grendel (78. Skhirtladze), Čanturišvili – Miesenbock (72. Ghorbani)

FK Senica: Taborda – Kotula, Dias, Silveira, Otrísal (C), Asmah – Klapan (46. Zezinho), Cuadros (67. Segbe), Petshi – Castenada (75. Tešija), Deretti

Góly: 6. Grendel, 43. Miesenbock, 59. Miesenbock, 74. Čanturišvili – 45. Dias

Žlté karty: 62. Miesenbock - 16. Petshi, 49. Otrísal, 67. Deretti

Rozhodovali: Marhefka – Žákech, Galo

Diváci: 3 812

Poločas: 2:1

Po reprezentačnej prestávke sa futbalisti z malého Ríma rozstrieľali proti Senici. V oboch polčasoch strelili po dva presné zásahy.

Na lavičke viedol mužstvo už Radoslav Látal, ktorý si posledný – tretí týždeň odpykával v podmienke. Nemohol však využiť služby dlhodobo zranených Slobodu, Lovása a po novom i Hladíka. Stopéra andelov trápi sval. Menšie patálie vyradili brankára Rusova s útočníkom Bakošom. Chudému kryl chrbát odchovanec Urminský. Po zranení bol pripravený zasiahnuť do hry ľavý obranca Čonka.

Spartakovci vstúpili do stretnutia aktívne. Od prvých sekúnd držali loptu na svojich kopačkách a kombinovali. Postupnými prihrávkami sa tlačili do zakončenia. V šiestej minúte viedli. Z priameho kopu, po tečovaní múru, otvoril skóre stretnutia Grendel – 1:0. Po presnom zásahu pokračovali červeno-čírni vo svojej umnej hre. Najmä stred poľa mali pod kontrolou, získavali tak dôležité lopty a mohli zakladať ďalšie útočné akcie. Krátko po polhodine hry Rada vysunul Miesenbocka, obranca hostí sa pošmykol, ale zakončovateľ Spartaka mieril zvnútra po zemi do bočnej siete. Chuť si však napravil o pár minút neskôr. Tri minúty pred odchodom do kabín rozohral Grendel rohový kop, na hranici šestnástky našiel Miesenbocka, ktorý z prvej trafil nechytateľne pod brvno – 2:0. Zverenci Radoslava Látala dvojgólové manko ale neudržali. V nadstavenom čase centroval zo štandardky Asmah a v pokutovom území hlavičkoval k žrdi Dias – 1:2.

Po zmene strán odštartovali živšie hostia. V 56. minúte pálil z priameho kopu na Chudého striedajúci Zezinho, strážca svätyne andelov vyrážal pred seba, kde sa loptu snažil doraziť do siete Otrísal. Chudý ale stihol zasiahnuť. Domácich nakopol opäť Miesenbock. Skvelo ho z polovice ihriska vysunul Grendel a Fabian zoči-voči Tabordovi nezaváhal – 3:1. Krátko na to bol znova v hlavnej úlohe pri chuti hrajúci Grendel. Výborne našiel za obranou Jirku. Ten sa snažil pod sebou nájsť Radu, ktorý si predkopol loptu pred seba a po faule Silveiru odpískal arbiter stretnutia pokutový kop. Kapitán Godál ju nezištne prenechal Miesenbockovi. Mal tak šancu na prípadný hetrik. Jeho pokus ale Taborda kryl. Stav zostal nezmenený. V záverečnej pätnásťminútovke naskočil do hry Ghorbani. Hneď pri prvej kombinácii mu loptu posunul Jirka a Ali našiel pred bránou Čanturišviliho, ktorý pohodlne zvýšil na 4:1. Výsledok si následne spartakovci postrážili až do konca. Najbližšie sa predstavia opäť doma, keď vo štvrtok privítajú, pred zatvoreným štadiónom, Dinamo Záhreb. V lige cestujú v nedeľu na pôdu Zlatých Moraviec.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Keď máme čas na prípravu, koncentrujeme sa na výkon, všetci sú zdraví, výkon je úplne iný ako v plnej záťaži. Prišlo k miernej obmene zostavy. V týždni mal problémy Ali, na hrote tak nastúpil Miesenbock. Chceli sme dohrávať súboje, čo sa nám darilo. Veľa sme kombinovali, len nám mierne viazla finálna fáza. Pomohol nám úvodný gól. Zníženie do kabíny ma nahnevalo, zhatilo nám plány. Dostať na konci gól zo štandardky je naša chyba. Ako povedal kolega, začiatok druhého polčasu nebol dobrý. Hralo sa do šírky, až po góle z brejku sme duel dohrali a ovládli v podstate ihrisko. Čo sme si v týždni pripravili, sme dnes splnili do bodky."

Frederico Ricardo (tréner FK Senica): "Keď prehráte 1:4, nemôžete povedať nič. V prvom polčase sme spravili dve či tri chyby. Boli hlúpe. Skórovali z priameho kopu, následne išli do dvojgólového vedenia po rohu. Dve obrovské chyby. Keď hráte proti účastníkovi skupiny Európskej ligy a ponúknete im takéto góly, nemôžete pomýšľať na body. V druhom polčase sme sa snažili niečo urobiť so zápasom. Paradoxne, v najlepšej fáze hry súper opäť skóroval a bolo po stretnutí."