FC ViOn Zlaté Moravce: Krnáč – Čogley, Banovič, Práznovský, Chren (C) – Duga (84. Karlík), Casado (77. Švec), Richtárech, Brašeň – Ďubek (77. Urgela), Ľupták

FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál (C) (67. Oravec), Čonka – Grendel, Greššák, Kulhánek, Skhirtladze (70. Jirka), Čanturišvili – Ghorbani (82. Rada)

Góly: 90. Urgela (11 m) - 81. Grendel (11 m)

Žlté karty: 9. Casado, 14. Richtárech, 79. Švec – 15. Tóth, 90. Kadlec

Rozhodovali: Kružliak – Bobko, Mókoš

Diváci: 2 227

Poločas: 0:0

O osude duelu rozhodli penalty na oboch stranách.

V trinástom kole Fortuna ligy chýbali trénerovi Látalovi stále zranení Sloboda, Hladík a Miesenbock. Po stretnutí Európskej ligy zostali na lavičke Rada, Jirka i Oravec. Po menších patáliách sa do základnej zostavy vrátil pravý obranca Kadlec.

Ako prví sa ozvali domáci futbalisti, ktorí v tretej minúte pohrozili strelou zblízka z kopačky Dugu. Chudý bol na mieste. Strážca svätyne andelov sa vytiahol aj o päť minút neskôr. Prudkú strelu Ďubeka vyrazil v poslednej chvíli pred seba a stačil tiež aj na nebezpečnú hlavičkovú dorážku Dugu. Hráči Juraja Jarábka si ďalšiu sľubnú príležitosť vypracovali v 21. minúte. Z pravej strany pálil z hranice šestnástky nad bránu Brašeň. Spartakovci sa ozvali o sedem minút na to, keď Ghorbaniho strieľaný center preletel pokutovým územím. Následne zakončoval spoza nepresne Grendel. Ten istý hráč narobil Krnáčovi väčšie problémy krátko po polhodine hry. Sprava poslal center do šestnástky, ktorý takmer skončil v sieti. Brankár domácich ho v poslednej chvíli vytiahol z čiary. Zároveň to bola posledná nebezpečná situácia v prvom dejstve. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Aktívnejšie na ihrisku pôsobili domáci. Tlačili sa do zakončenia. Andeli čakali na protiútoky, skúšali to dlhými centrami. Chýbala im ale finálna fáza. V 62. minúte pálil nepríjemne z diaľky Richtárech, Chudý vytiahol loptu na roh. Čiernou škvrnou bolo zranenie kapitána Godála, ktorý odkríval do útrob. Nahradil ho Oravec. V 71. minúte rozohral priamy kop Banovič. Jeho bombu boxoval Chudý na rohový kop. Desať minút pred koncom centroval do pokutového územia Jirka, lopta prepadla ku Ghorbanimu, ktorý bol ale faulovaný. Arbiter stretnutia ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Grendel a bezpečne premenil – 0:1. Zakrátko na to našiel Rada štandardkou hlavu Kulhánka, ktorý tesne minul pravú žrď. Už sa zdalo, že si Spartak odvezie zo Zlatých Moraviec tri body. V nadstavenom čase prišla ale penalta i na opačnej strane. Premenil ju Urgela. Uzavrel tak konečný rezultát na 1:1. Najbližšie privítajú červeno-čírni v sobotu doma Podbrezovú.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Z našej strany to nebol optimálny výkon. V prvých dvadsiatich minútach sme mali probléme, prepadávali v strede poľa, vôbec nestíhali. Ani dopredu to nebolo ono. Následne sme to presunuli na troch obrancov, aby sa posilnil stred ihriska. Nechali sme voľnejšie kraje a začali hrať. Žiaľ, niekoľko náznakov z rýchlych protiútokov sa nedotiahli do konca. Súper však hrozil rovnako po stranách. Dávali lopty za obranu. Ustáli sme to. Po zmene strán sme pokračovali s tromi obrancami. Prvých pätnásť minút bolo zlých, dopredu sme nehrali. Podarilo sa nám skórovať. Bohužiaľ, nestalo sa nám to prvý raz, že sme inkasovali na konci, z ľahkej lopty. Dopadlo to takto."

Juraj Jarábek (tréner FC ViOn Zlaté Moravce): "Dnes musím chalanov pochváliť. V poli hráme dobre, ale v šestnástke súpera to stále nie je ono. Keď sme dostali gól z penalty, myslel som, že je koniec. Nakoniec prišla situácia v nadstavenom čase a získali sme aspoň bod, hoci som pred stretnutím pomýšľal aj na tri."