Macík – Jonec (46. Urdinov), J. Maslo, Kružliak, Twardzik - Qose, Kochan – Daniel (71. Kostadinov), Takáč, Gal Andrezly – Gerec (82. Mustedanagič)

Chudý – Lupták, Tóth (72. Malecki), Oravec, Janso (61. Skhirtladze) – Jirka, Greššák (C), Kulhánek, Miesenbock –Ghorbani (46. Bakoš), Yilmaz

Góly: 11. Gerec, 53. Twardzik (11 m), 79. Kostadinov – 88. Yilmaz

Žlté karty: 79. Kostadinov - 46. Bakoš, 60. Greššák

Diváci: 1 139

Polčas: 1:0

O jediný presný zásah v sieti Macíka sa postaral krátko pred koncom Yilmaz.

Futbalisti z malého Ríma pricestovali do Ružomberka bez viacerých opôr. Mužstvu stále chýbali Godál, Kadlec, Sloboda, Rada, Hladík a Čonka. Pre kartový trest nemohol nastúpiť Grendel. Choroba nedovolila zasiahnuť do hry Čanturišvilimu. Na lavičke náhradníkov tak premiérovo sedel mládežník Horvát.

Domáci vstúpili do stretnutia aktívne. Už v prvej minúte pohrozil zblízka hlavou Gerec, ktorý po centri Daniela mieril vedľa ľavej žrde Chudého brány. Spartakovci odpovedali v deviatej minúte po rohu. Rovnako hlavou sa snažil prekonať brankára Yilmaz, po rohovom kope napodobnil spomínaného Gereca. Liptáci držali loptu vo svojej moci, andelom ju takmer nepožičiavali. Tí umne vyrážali do rýchlych protiútokov. V jedenástej minúte ale išli do vedenia Ružomberčania. Daniel si narazil s Takáčom, odcentroval do šestnástky a na prvej žrdi dopravil jeho center do brány Gerec – 1:0. Presný zásah vlial zverencom Davida Holoubka impulz do žíl a na Spartak vyvíjali čoraz vyšší tlak. Napriek tomu ale červeno-čírni takmer vyrovnali. V dvadsiatej piatej minúte unikol po pravom krídle rýchlonohý Jirka, vyslal center do pokutového územia, na ktorý naskakoval Miesenbock. Na škodu hostí netrafil loptu podľa predstáv. Prvé dejstvo uzavrel symbolicky v jeho závere strelou vysoko nad Qose.

Po zmene strán urobil tréner Látal zmenu v ofenzíve. Ghorbaniho nahradil Bakoš. Ružomberok vo svojej aktivite nepoľavil. V 53. minúte viedol o dva góly. Janso stiahol v šestnástke Daniela a rozhodca ukázal na pokutový kop. Bezpečne ho premenil Twardzik – 2:0. Po hodine hry napriahol z prvej spoza pokutového územia Urdinov, jeho strela letela tesne vedľa ľavej žrde. Na opačnej strane odpovedal zakrátko Yilmaz, Macík mal čo robiť, aby loptu vyrazil. Dvadsať minút pred koncom duelu sa zranil Tóth, ktorého vystriedal Malecki. Obraz hry sa nemenil. Aktívny Yilmaz vystrelil spoza šestnástky aj po druhý raz, ale znova bol úspešnejší domáci strážca svätyne. V 79. minúte ho potešil striedajúci Kostadinov, keď po prihrávke Gereca zvýšili na rozdiel triedy – 3:0. Spartak sa gólu dočkal dve minúty pred koncom. Yilmaz nepoľavil a nakoniec prekonal Macíka – 3:1. Krátko pred ním sa vyznamenal výborným zákrokom Chudý pri strele z diaľky z kopačky Twardzika. Andeli majú do konca jesennej časti pred sebou záverečný súboj. V sobotu 8.12. privítajú doma Trenčín. Následne o päť dní ukončia polrok na Štadióne Antona Malatinského proti Fenerbahce.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu. Vedeli sme, že ideme ku kvalitnému tímu. Chceli sme udržať bezgólový stav, pokiaľ to bude možné. Úvod nebol zlý, ale potom sme začali mať na ľavej strane problém s vynikajúcim Danielom. Ide o nadštandardného futbalistu. Celkovo nám ružomberské kraje robili problémy. Rýchlo sme dostali gól. Aj keď naša hra nebola zlá, súpera sme do prestávky veľmi neohrozili. V druhom polčase sme urobili ďalšiu chybu, bola z toho penalta. V tej chvíli, myslím, bolo po zápase. Pred nami je ešte posledný zápas, ktorý chceme zvládnuť a nejako zachrániť jeseň."

David Holoubek (tréner MFK Ružomberok): "Súper prišiel na nás dobre pripravený, bránil v bloku, čo nám robilo značné problémy. V prvej polovici sa Spartak dostával až dosť často do brejkových situácií. Chceli sme za každú cenu získať tri body. Mrzí ma inkasovaný gól v závere, lebo chceme dobre brániť a hrať na nulu."