FC Spartak Trnava: Chudý – Lutpák, Tóth (75. Skhirtladze), Godál (C), Oravec – Greššák, Grendel – Jirka, Yilmaz (87. Horvát), Čanturišvili – Bakoš (57. Kulhánek)

AS Trenčín: Hrdlička – Šulek, Van Arnhem, Mašovič, Skovajsa – El Mahdioui – Ubbink, Paur (66. Zubairu) – Bukari (76. Kvocera), Mance (84. Čatakovič), Corryn

Góly: 5. Yilmaz, 29. Grendel, 83. Yilmaz – 23. Corryn

Žlté karty: 3. Godál, 90. Oravec – 90. El Mahdioui

Rozhodovali: Hrčka – Mókoš, Žákech

Diváci: 1 321

Poločas: 2:1

Dvomi gólmi dopomohol k triumfu útočník Yilmaz. Jeden pridal stredopoliar Grendel.

V záverečnom osemnástom – jesennom kole chýbali pre zranenie Hladík, Kadlec, Sloboda, Rada, Lovás i Čonka. Pozitívom bol návrat kapitána Godála, ktorý si vyliečil sval.

Od úvodu sa hralo aktívne z oboch strán. Ako prví sa do vedenia dostali domáci futbalisti. V piatej minúte rozohrali rohový kop, hosťujúca defenzíva neodkopla loptu, ktorú vrátil do ohňa Greššák, našiel si ju Yilmaz a pohodlne otvoril skóre stretnutia – 1:0. Zverenci Vladimíra Cifraniča odpovedali na konci siedmej minúty. Bukariho center si prebral Mance, obišiel brankára, ale z uhla nedokázal prekonať na čiare stojaceho Luptáka. Trenčania, podľa očakávania, držali loptu na svojich kopačkách, spartakovcom ju príliš nepožičiavali. Tí bojovali a umne dostupovali, čím robili súperovi nemalé problémy. V trinástej minúte si po rýchlej akcii vymenil prihrávku Bakoš s Luptákom, druhý menovaný odcentroval pred bránu, kde v poslednej chvíli, pred dobre postaveným Jirkom, zažehnala nebezpečenstvo obrana AS. O pár sekúnd bol vzruch aj na opačnej strane. Corryn obišiel Luptáka a z uhla pálil na Chudého, ktorý si s jeho pokusom hravo poradil. Čo sa mu nepodarilo po individuálnom prieniku, napravil v 23. minúte po prudkej prihrávke pred bránu z kopačky Manceho – 1:1. Vyrovnávajúci zásah domáci celok posilnil. Prvú polhodinu hry uzavrel ukážkovým priamym kopom Grendel. Zhruba z dvadsiatich piatich metrov namieril ponad múr k pravej žrdi, na čo nemal Hrdlička v bráne nárok – 2:1. O tri minúty neskôr mohlo byť na lavičke Spartaka ešte veselšie. Bakoš šikovne vysunul Yilmaza, no ten sám pred Hrdličkom mieril po zemi vedľa pravej žrde. V závere prvého dejstva sa o slovo prihlásil Šulek, preveril Chudého, ktorý s menšími problémami vyrážal na rohový kop. Do kabín odchádzali spokojnejší andeli.

Po zmene strán neurobil zmenu ani jeden z trénerov. Hneď v prvých sekundách sa do zakončenia dostal Čanturišvili, ale z hranice pokutového územia pálil vysoko nad hosťujúcu bránu. Následne sa hra odvíjala medzi oboma šestnástkami. Ako Chudý, ani Hrdlička neboli v permanencii. Futbalisti spod hradu Matúša Čáka sa tlačili za vyrovnaním, percento držania lopty bolo na ich strane, ale červeno-čírni stáli v pevnom defenzívnom bloku. Hostia boli bezradní a bez finálnej fázy. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa k priamemu kopu postavil opäť Grendel, ale tentoraz proti Hrdličkovi neuspel. Strážca svätyne Trenčína vyrážal na roh. Po ňom už prítomných vyše tisíc priaznivcov zdvíhalo ruky nad hlavu. Grendelov center do šestnástky predĺžil Godál hlavou na zadnú žrď, kde bol pripravený Yilmaz, no v hodine dvanástej mu gól z hlavy zobral Mašovič. V 79. minúte predviedol periférne videnie Greššák, keď vysunul Yilmaza, zasekol obrancu súpera, ale Hrdličku neprestrelil. Podarilo sa mu to až v 83. minúte. Jirka vyslal do ofenzívy striedajúceho Skhirtladzeho, Gruzínec počkal na nabiehajúceho Yilmaza a legionár z Rakúska nedal Hrdličkovi nárok. Svojim druhým presným zásahom v dueli uzavrel konečný rezultát. Spartak sa s ligovou jeseň rozlúčil víťazstvom. S 21 bodmi prezimuje na ôsmej pozícii.

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): „Napriek vedúcemu zásahu sme v úvode nehrali dobre. Prvých pätnásť až dvadsať minút z našej strany nebolo dobrých. Súper nám robil problémy. Po dvadsiatej minúte sme prešli na troch obrancov, preskupili rady. Vyšiel nám gól z priameho kopu. Chlapci sa ním upokojili. Po zmene strán bola naša defenzíva lepšia. Bránili sme v zóne s piatimi obrancami a čakali na rýchly brejk. Yilmaz mohol už v prvom polčase skórovať a uzavrieť stav. Čo sme si povedali, to chalani splnili. S Trenčínom sme nemohli hrať otvorenú partiu. Tešíme sa z víťazstva, pripravili sme sa na štvrtkovú rozlúčku.“

Vladimír Cifranič (tréner AS Trenčín): „Opäť sme inkasovali z prvej akcie po štandardnej situácii. Zvýšenou aktivitou sa nám podarilo vyrovnať. Druhý gól strelil súper z priameho kopu... V druhom dejstve mi z našej strany chýbala vyššia túžba, agresivita či chcenie pobiť sa o výsledok. Možno sme mali opticky viac z hry, ale neboli sme nebezpeční. Domáci využili kontru a zaslúžene vyhrali.“