Rusov – Turňa, Abena, Košút, Čonka – Janečka, Grendel - Miesenböck (61. Lovat), Yilmaz (77. Pekár), Markoski – Depetris (90. Tavares)

Jedlička – Koštrna (62. Ronan), Šatka, Kone, Davis – Huk – Čmelík (53. Blackman), Kalmár, Herc, Tretiakov – Taiwo (53. Ayong)

Góly: 35. Yilmaz, 48. Markoski, 68. Yilmaz - 38. Taiwo

Žlté karty: 23. Yilmaz, 34. Janečka, 54. Markoski - 32. Šatka, 80. Tretiakov

Rozhodovali: Smolák - Kováč, Ádám

Diváci: 4 020

Polčas: 1:1

Dvomi gólmi sa pod dôležité víťazstvo podpísal Yilmaz, jedným ho doplnil Markoski. Tromi bodmi sa Trnava vrátila medzi šiestich najlepších.

Od úvodu hrali oba celky opatrne, nechceli sa dopustiť veľkej chyby, ktorú by jeden či druhý mohol potrestať. Hra sa tak poväčšine odvíjala medzi šestnástkami. Strelami to skúšali za hostí Tretiakov a na domácej strane pálil z priameho kopu nepresne kapitán Grendel. Spartakovci sa osmelili po polhodine hry. Turňa zapracoval výborne vo vlastnej šestnástke, rozohral rýchlu akciu na Grendela, ten vysunul po ľavom kraji Markoskiho, ktorý centrom pred bránu našiel nepokrytého Yilmaza. Legionár z Rakúska sa nemýlil a otvoril skóre duelu - 1:0. Vedenie však andelom nevydržalo dlho, radovali sa iba tri minúty. Odpoveď Dunajskostredčanov bola expresná. Na päťke sa do hlavičkového zakončenia dostal voľný Taiwo a vyrovnal na 1:1. Za rovnakého stavu sa odchádzalo do kabín.

Po zmene strán vstúpili na trávnik lepšie zverenci Michala Ščasného. V 48. minúte predviedli umný brejk. Grendel získal pred vlastným pokutovým územím loptu, posunul ju Depetrisovi, ktorý mu ju vrátil, kapitán vysunul Markoskiho a kmeňový hráč AEL Limassol zoči-voči Jedličkovi nezaváhal - 2:1. Červeno-čírni pridali na obrátkach. Výborne dostupovali, napádali a získavali dôležité lopty. Svojmu protivníkovi prakticky nedali dýchať už od rozohrávky. Žlto-modrí sa do zakončení nedostávali. Príležitosti prichádzali od domácich. V druhom stretnutí po sebe skúšal šťastie od polovice Depetris, opäť nepochodil. Zaujímavá strela skončila na hornej sieti. Na začiatku šesťdesiatej minúty sa postavil tentoraz k priamemu kopu Miesenbock a nepríjemný, prízemný pokus k ľavej žrdi musel brankár vyrážať na rohový kop. Krátko na to centroval zľava prudko Čonka, v šestnástke našiel Depetrisa, no jeho hlavička skočila nad bránou. V 68. minúte boli spartakovci za svoju neúnavnú aktivitu predsa len odmenení. Grendel rozohral štandardku na Depetrisa, Argentínčan so slovenským pasom ju hlavou sklepol Yilmazovi, ktorý si v pokutovom území rutinérsky poradil s brániacim futbalistom a z otočky zvýšil na rozdiel dvoch presných zásahov - 3:1. Záver stretnutia patril hráčom z malého Ríma. Dva góly mal na kopačke striedajúci Pekár. Najprv našiel pred bránou Depetrisa, tomu lopta nesadla podľa predstáv, z druhej vlny pálil dobiehajúci Markoski do Jedličku. Akcia pokračovala a práve Pekár ju spoza pokutového územia ukončil ranou vedľa ľavej žrde. Pri druhej mal lepšiu palebnú pozíciu, zblízka nedal lopte potrebnú razanciu. Dunajská Streda sa ozvala zásluhou Tretiakova, ktorý nechal vyniknúť Rusova. Andeli najbližšie, možno, vycestujú o týždeň v nedeľu na Tehelné pole. Súboj má naplánovaný výkop o 18.00 hod.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Zápas sa mi hodnotí dobre. Situácie popisovať nemusím, videl ich každý. Ťažko sme sa ale dostávali do zápasu, tridsať minút sme kazili ľahké lopty, nepodržali loptu hore, súper nám robil problémy stredom aj po stranách. Následne sme sa gólom dostali do hry. Škoda, že hneď po ňom prišlo vyrovnanie. Druhý polčas sme dobre bránili, Dunajská si nevypracovala žiadnu vážnejšiu príležitosť. Naopak, nám sa darilo vyrážať do protiútokov, čím sme si vytvárali ďalšie šance. Tri či štyri minimálne. Klobúk dole pred chlapcami za výkon, aký predviedli."

Peter Hyballa (tréner DAC): "Chcem pogratulovať Spartaku, výsledok a ich víťazstvo je zaslúžené. Držali sme viac loptu, čo sme predpokladali. Spravili sme veľa chýb v strede, mali sme málo pohybu. V druhom polčase sme Kalmára posunuli na pozíciu desiny, ale inkasovali sme a cítil som, že budeme musieť spraviť zmeny v zostave. Kazili sme prihrávky, pri driblovaní sme stratili veľa lôpt. Boli sme aj rozťahaní, čím sme uľahčili súperovi strieľanie gólov. Tri body pre Spartak sú zaslúžené.