Chudý – Tóth, Godál (C), Čonka – Kadlec, Grendel (69. Miesenbock), Sloboda (76. Vlasko), Greššák, Rada – Egho (90. Hladík), Jirka

Malarz – Wieteska, Astiz, Pazdan (53. Carlitos) – Vešovič, Maczynski (80. Hamalainen), Radovič (46. Cafú), Antolič, Hloušek – Kanté, Kucharczyk

Žlté karty: 60. Tóth, 90 Vlasko - 25. Vešovič, 81. Antolič

Červené karty: 37. Vešovič 2 ŽK, 85. Antolič 2 ŽK

Rozhodovali: Reinshreiber – Krasikow, Hassan

Diváci: 17 204

Polčas: 0:0

Skvelá kulisa a tiež bojovný výkon zaručili andelom postup do ďalšej fáze najprestížnejšej klubovej súťaže.

Tréner Radoslav Látal neurobil oproti prvému stretnutiu vo Varšave v základnej zostave žiadnu zmenu. Spartakovcov hnali za postupom vypredané tribúny. Červeno-čírni vlietli do súboja ako uragán. Súpera napádali, dobre kombinovali, čakali iba na šance. Prišla však na opačnej strane - v dvanástej minúte. Godál, nešťastne, preloboval Chudého, ktorý v poslednej chvíli loptu vytiahol na bránkovej čiare. Legia ožila. O dve minúty odcentroval zľava Hloušek, nepríjemne si nabehol Kanté, ktorý hlavou tesne minul ľavú žrď. Odpoveď Spartaka bola expresná. V sedemnástej minúte vysunul Tóth výborne Jirku. Odchovanec andelov poriadne preveril z uhla Malarza, ktorý vyrážal na roh. Následne sa hralo medzi oboma šestnástkami, hostia držali loptu na svojich kopačkách a domáci vyčkávali na ich chyby. V 37. minúte sa dočkali, keď unikajúceho Grendela pri čiare sfauloval Vešovič. Za zbytočný faul videl druhú žltú kartu. Predčasne sa tak porúčal do spŕch. Zverencov trénera Látala čakala dlhá presilovka o jedného muža. Okamžite ju chcel zužitkovať Čonka, individuálne prenikol do šestnástky, prihral pod seba Eghovi, no legionár z Rakúska netrafil v dobrej pozícii loptu ideálne. Napriek vykartovanému futbalistovi museli hráči Varšavy hrať, keďže mali manko dvoch gólov. V stopercentnej šanci sa tri minúty pred koncom prvého dejstva ocitol Kanté, ale podobne ako Egho, ani on zoči-voči brankárovi neuspel. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Legia mala iniciatívu, držala loptu a tlačila sa za gólom. Tréner Klafurič zvolil ofenzívnejší variant. Spartakovci bránili na polovici, vyrážali do brejkov. V 63. minúte sa im mierne skomplikovala situácia. Iňaki Astiz si nabehol na loptu a tesne pred Chudým ju dopravil do siete. – 0:1. Paradoxne, gól domácim hráčom pomohol. Opäť ožili, boli aktívnejší. Avšak iba chvíľu, pretože Legia, posilnená gólom, cítili príležitosť vyrovnať celkový rezultát. Takmer sa to podarilo striedajúcemu Cafúovi, ktorý spoza šestnástky pálil bez prípravy po odrazenej lopte. Chudý vytiahol výborný zákrok. Pri ďalšej situácii mu pomohol výborný kapitán Godál, zachraňoval na čiare. V záverečných desiatich minútach sa diali veci. Najprv mali na kopačke rozhodnutie Egho i Rada. Neuspeli. Prvý menovaný umne zapracoval pri rozohrávke Antoliča, ktorému nezostávalo nič iné iba zatiahnuť ručnú brzdu. Po druhej žltej karte sa porúčal do kabíny aj Antolič. V posledných minútach sa vydal Spartak do protiútokov, ale ani jeden nedokázal pretaviť do gólu. Napriek prehre červeno-čírni oslavujú postup do tretieho predkola Ligy majstrov!

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner Spartaka): „Radujeme sa, veľká spokojnosť. Už včera na tlačovke som upozorňoval, že príde iná Legia, to sa aj potvrdilo. Do zápasu sme prvých 15 - 20 minút vstúpili dobre, chceli sme hrať, kombinovali sme. Boli sme aktívni. Potom sme začali strácať lopty, Legia sa dostala do tlaku, ale nič vážne nemala. Prvý polčas sme, dá sa povedať, dobre prežili. Samozrejme, pomohlo nám vylúčenie, to bola veľká pomoc. Keby Legia hrala v plnom počte, zápas by bol pre nás ešte ťažší. Po zmene strán súper išiel do rizika, začali hrať na dvoch útočníkov, hru otvorili, dostali sme sa pod tlak, bolo tam viac šancí. Pomohlo nám druhé vylúčenie, súper prišiel o dvoch hráčov. Bohužiaľ, nevyužili sme brejky, keď sme mohli zápas rozhodnúť, hrať o dvoch menej však bolo pre súpera ešte ťažšie.“

Dean Klafurič (tréner Legie): „Taký je futbal, stratili sme si postup v prvom zápase vo Varšave, keď sme inkasovali v nadstavenom čase druhý gól. Dnes sme ukázali, že môžeme hrať oveľa lepšie a naši hráči ukázali ako treba bojovať za klub. Som hrdý na mojich hráčov, pretože bojovali do konca. Zápas sa vyvíjal ťažko pre nás, v prvom polčase sme stratili jedného, po zmene strán druhého hráča. Napriek tomu, že sme mali o muža menej, tvorili sme si šance a skórovali sme. Boli sme veľmi blízko ku gólu v nadstavenom čase. V závere sme riskovali, strieľali, boli sme blízko ku skórovaniu. Vyhrali sme zápas, ale nepostupujeme.“