FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál (C), Čonka (106. Hladík) – Jirka, Grendel, Sloboda, Greššák, Rada (100. Dangubič) - Bakoš

FK CZ Belehrad: Borjan – Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič – Jovančič (101. Gobeljič), Krstičič – Ben Nabouhane, Simič (85. Jovičič), Radonjič (107. Babič) – Stoljkovič (75. Pavkov)

Žlté karty: 19. Godál, 35. Bakoš, 66. Tóth, 90. Sloboda, 94. Grendel, 117. Hladík – 28. Ben, 38. Stojkovič, 60. Stoljovič, 72. Degenek, 86. Pavkov, 99. Radonjič, 120. Rodič

Rozhodovali: Gozubuyuk – Goossens, van Dongen

Diváci: 18 032

Poločas: 1:1

Bol to obdivuhodný výkon, pri ktorom si hráči Spartaka siahli na dno svojich síl. Hralo sa vo fantastickej atmosfére. Súper rozhodol v predĺžení.

Úvod stretnutia bol aktívny z oboch strán. Boli to ale andeli, ktorí ako prví rozjasali svojich fanúšikov. Kadlec fantasticky vyviezol loptu, vymenil si ju s Grendelom, odcentroval pred bránu, kde si ešte lepšie nabehol Bakoš a hlavou nedal Borjanovi žiadnu šancu – 1:0. Zverenci Radoslava Látala sa však z vedúceho zásahu radovali iba krátko. Ihneď po rozohrávke sa Zvezda dostala k šestnástke a po centri Stoljkoviča vyrovnal Ben hlavou – 1:1. Následne sa oba celky upokojili. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Ani jeden z brankárov nebol vo výraznejšej permanencii. Až v 27. minúte pohrozil Radonjič, na jeho pokus si dal ale Chudý pozor. Prvé dejstvo uzavrel strelou nad spoza šestnástky Greššák.

Po zmene strán nastúpili obe mužstvá bez zmien. Červeno-čírni sa hnali za vytúženým a najmä postupovým gólom. Na ihrisku nechali všetko. Súpera sa nebáli. Napádali ho vysoko už od rozohrávky. Futbalisti Crvenej Zvezdy kopili chyby, odkopávali lopty pod tlakom. Na strane domácich šanca na presný zásah neprichádzala. V 68. minúte sa ozvali hostia. Radonjič takmer využil skrumáž pred Chudým, ktorý loptu udržal pred sebou a Rada mu pomohol odkopom. O dve minúty pálil voľný Greššák. Rovnako ako v prvom dejstve, i teraz mieril nad bránu. Zlom mal na kopačke osem minúte pred záverečným hvizdom Marek Bakoš. Defenzíva Zvezdy podcenila loptu, prepadla na útočníka Spartaka, ale skúsený zakončovateľ tentoraz zoči-voči Borjanovi neuspel.

Duel sa prehupol do predĺženia. Síl nemala na rozdávanie jedna či druhá strana. V 98. minúte využili hráči trénera Milojeviča dlhý center za obranu a Radonjičprepálil Chudého a rozjasal svojich priaznivcov. Bola to rana priamo do srdca, na ktorú, žiaľ, spartakovci nedokázali odpovedať. Súper si vypracoval ďalšie dve sľubné príležitosti, pri jednej sa blysol Chudý, pri druhej mu pomohol Boris Godál. Práve kapitán andelov bol smutným hrdinom. V nadstavenom čase druhého predĺženia si postavil loptu na biely bod, ale trafil brvno. Spartak tak vypadáva do Európskej ligy, kde sa stretne s lepším z dvojice Ľubľana/Helsinky. Slovinský celok vyhral v prvom zápase 3:0.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Sme sklamaní. Boli sme blízko postupu. Žiaľ, keď hráme s takto veľkým súperom, nemôžeme sa dopúšťať takýchto chýb. Po krásnej akcii sme strelili gól, ale hneď na to prišla hrubá chyba, pustili sme súpera do brejku, z čoho vyrovnal. Zápas sa následne vyvíjal bez šancí. Vyložené príležitosti či tlak súpera neprišiel. V závere mal Marek Bakoš akúsi šancu, možno pološancu, mohli sme rozhodnúť. Chcem sa poďakovať fanúšikom za výbornú atmosféru a povzbudzovanie chalanov v oboch výborných dueloch. Dáme hlavu hore, čaká nás liga. Musíme sa na ňu sústrediť. Ideme ďalej."