FC Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Godál (C), Čonka – Oravec, Rada – Jirka (90. Pekár), Grendel (72. Janso), Čanturišvili (89. Lupták)– Bakoš

NK Olimpija Ljubljana: Ivačič – Bagnack, Ilič, Maksimenko, Štiglec – Kapun (74. Brkič), Tomič – Boateng (69. Savič), Kronaveter, Črinič – Issah (84. Suljič)

Žlté karty: 50. Oravec, 68. Godál, 76. Hladík, 90. Janso - 25. Tomič, 38. Bagnack, 90. Kronaveter, 90. Brkič

Rozhodovali: Banti – Costanzo, Peretti

Diváci: 15 642

Poločas: 1:1

Úžasné, skvelé, výnimočné. Spartak sa raduje z historického postupu medzi najlepšie celky v Európe.

Tréner Radoslav Látal nemohol využiť služby Antona Slobodu a Martina Tótha. Slobodovi nedovolili nastúpiť žlté karty, Tóthovi červená, ktorú videl v prvom stretnutí. Zranenie odstavilo Lukáša Greššáka. Namiesto neho operoval v strede poľa Matej Oravec. Naopak, po problémoch sa do zostavy vrátil Vakho Čanturišvili.

Odvetný duel play-off Európskej ligy otvorili domáci priaznivci celotribúnovým choreom, ktorým dali andelom jasne najavo, že sú s nimi na každom mieste. O prvý strelecky pokus sa v desiatej minúte postaral z diaľky hosťujúci Črnič. Brankár Chudý bol pripravený a pripísal si úspešný zákrok. Odpoveď Spartaka bola expresná. Štandardnú situáciu rozohral Jirka na Grendela, ktorý prihral Radovi a jeho center dopravil vnútri pokutového územia hlavou do siete kapitán Boris Godál – 1:0. V 23. minúte mala Ľubľana výhodu priameho kopu. Zahral ho Kronaveter, ktorého nepríjemnú strelu vytiahol Chudý na roh. Loptu na kopačkách držali zverenci Hadziča, červeno-čírni vyrážali do rýchlych protiútokov. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva však hostia vyrovnali. Po kombinačnej akcii prekonal Chudého z hranice šestnástky Kapun – 1:1. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán nastúpili oba celky bez zmien. Spartakovci vstúpili do druhého polčasu aktívne. Po centri Čonku pálil nad bránu Jirka. Následne sa hralo medzi oboma šestnástkami. Ani jedno z mužstiev sa do šancí nedostával. Ľubľana sa snažila vyvíjať na domácich tlak, ale ich snaha končila na skalopevnej defenzíve. V 72. minúte z ničoho nič vypálil Štiglec, Chudý ale vytiahol skvelý zákrok a podržal spoluhráčov. Na opačnej strane mal tesne pred koncom rozhodnutie na kopačke Marek Bakoš. V sľubnej šanci pálil zvnútra šestnástky mimo. Hostia už nedokázali zo záverečného náporu vyťažiť nič. SPARTAK TRNAVA SA RADUJE Z POSTUPU DO SKUPINY EURÓPSKEJ LIGY!

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Všetci sme, samozrejme, šťastní, splnil sa nám sen, po ktorom sme túžili a mužstvo po ňom priahlo. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Veľmi nám pomohol gól, plány nám zhatilo vyrovnanie pred prestávkou, chceli sme udržať vedenie. V druhom polčase sme začali hrať s vetrom a súpera sme do vážnejšej šance nepustili. Ani si to ešte neuvedomujeme, čo sme dosiahli."