FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Godál (C), Tóth, Čonka (51. Kulhánek) – Rada, Oravec – Jirka (64. Malecki), Grendel, Čanturišvili – Bakoš (88. Janso)

RSC Anderlecht: Didillon – Najar (64. Saief), Vranješ, Sanneh, Milič – Musona (83. Makarenko), Kums, Trebel, Amuzu – Santini, Dimata (83. Gerkens)

Góly: 79. Oravec Žlté karty: 11. Grendel, 13. Kadlec, 45. Bakoš, 47. Tóth, 49. Čanturišvili Rozhodovali: Clancy – Ross, Carr Diváci: 17 114

Poločas: 0:0

História sa po 46 zopakovala. Červeno-čírni privítali Anderlecht a opäť ho porazili 1:0. Tesne pred koncom rozhodol hlavou Matej Oravec.

V úvodnom kole skupiny D nemohol tréner Radoslav Látal využiť služby zranených Antona Slobodu a Lukáša Greššáka. Pri ich absencii nastúpil v strede poľa vedľa Jakuba Radu odchovanec Matej Oravec. Pre žlté karty mal stopku stopér Ivan Hladík. Naopak, po zranení bol k dispozícii krídelník Vakho Čanturišvili.

V priebehu úvodných dvadsiatich minút držali loptu na svojich kopačkách hosťujúci futbalisti. Andeli však umne napádali už ich rozohrávku, čím im znepríjemňovali zakladanie útokov. Snažili sa vyrážať najmä do rýchlych protiútokov. Vážnejšiu príležitosť si ale nevypracoval ani jeden z celkov. Brankári tak boli bez väčšej práce. O prvú gólovú príležitosť sa prihlásili hráči belgického mužstva. Amuzu po ľavom kraji unikol defenzíve Spartaka, odcentroval pred bránu, kde hlavičkoval do zeme a nad bránu Dimata. O pár minút neskôr to spoza šestnástky skúšal tesne vedľa Musona. Do kabín sa odchádzalo bez gólov.

Po zmene strán vybehli tímy na trávnik bez zmien. Krátko po nástupe musel tréner Látal riešiť nepríjemnosť, keď sa po jednom súboji zranil ľavý obranca Čonka. Nahradil ho Kulhánek. Zakrátko sa začala hra prelievať z jednej strany na druhú. Ako Anderlechtu, tak aj Spartaku chýbala finálna fáza. Domácim najmä pri protiútoku Mareka Bakoša. Zakončovateľ andelov unikol po ľavom krídle, ale prudkým centrom našiel v pokutovom území rukavice brankára Didillona. Na druhej strane výborne vybehol Chudý, ktorý včas zabránil možnej hrozbe pri prihrávke Amuzu. V 67. minúte rozohral Rada priamy kop na zadnú žrď, kde najvyššie vyskočil Bakoš, ale v sľubnej šanci prehlavičkoval hosťujúcu bránu. O pár sekúnd odpovedal Amuzu, z hranice šestnástky trafil strieľaným centrom hornú konštrukciu Chudého brány. Desať minút pred koncom jasala domáca lavička. Grendelov rohový kop prepadol na zadnú žrď, kde loptu hlavou do brány dopravil Matej Oravec – 1:0. Záver patril Anderlechtu, ale z náporu nedokázali nič vyťažiť. Defenzíva Spartaka ustála všetko a zaslúžene sa mužstvo z malého Ríma raduje z víťazstva. Najbližšie andeli cestujú v nedeľu na pôdu Dunajskej Stredy.

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Sú to krásne pocity, pre toto hráme futbal. Čakali sme na jednu šancu a tú sme premenili. Opakuje sa to, čo sme hrali aj v predkolách. Proti nadštandarným súperom sa väčšinou bránime a čakáme na svoju príležitosť."