Livakovič – Stojanovič, Théophile-Catherine, Perič, Rrahmani – Gojak, Ademi – Hajrovič, Olmo (89. Budimir), Oršič (81. Šunjič) – Gavranovič (76. Petkovič)

Chudý – Kadlec (86. Dangubič), Tóth, Godál (C), Čonka – Greššák, Rada – Jirka, Skhirtladze (82. Kulhánek), Čanturišvili – Ghorbani (71. Malecki)

Góly: 22. Gojak, 36. Kadlec (vl.), 80. Oršič – 63. Čanturišvili

Žlté karty: 22. Rada, 54. Ghorbani, 66. Skhirtladze

Diváci: 18 154

Rozhodovali: Bolko – Volodin, Shlonchak

Polčas: 2:0

Dinamo potvrdilo prvé miesto v skupine a raduje sa z postupu do vyraďovacej časti.

Tréner Radoslav Látal sa musel vysporiadať s viacerými absenciami. V zostave chýbali dlhodobo zranení Sloboda, Bakoš s Hladíkom. Po novom k ním pribudol i Grendel. Posledného menovaného nahradil Skhirtladze. Naopak, od úvodu nastúpil kapitán Godál. Na lavičke bol pripravený Miesenbock. Na predzápasovom tréningu si zranil koleno Oravec.

Od prvých sekúnd sa hralo v hustej hmle. Hráči tak mali sťažené podmienky. Napriek tomu sa ako prví ozvali hostia z malého Ríma. Už v štvrtej minúte sa dostal za obranu Čanturišvili, ale jeho prízemná strela zľava na vzdialenejšiu žrď minula bránu. Následne prevzali iniciatívu hráči Dinama. Brankár Chudý bol v častej permanencii. V desiatej minúte rozohral priamy kop Oršič a zblízka preveril strážcu svätyne andelov Perič. Po skvelom zákroku vytiahol i ďalší pri okamžitej strele z hranice šestnástky od Rrahmaniho. O päť minút neskôr domáci vykombinovali defenzívu Spartaka po osi Oršič – Olmo – Gojak, ktorý trafil bočnú sieť. Nápor pokračoval ďalej. V devätnástej minúte sa k lopte vo vnútri pokutového územia dostal Rrahmani, no v poslednej chvíli zasiahol ochotne Tóth, keď zblokoval jeho ranu. O štyri minúty na to sa líder skupiny D dočkal vedúceho zásahu. Sprava odcentroval Hajrovič na zadnú žrď, kde do ohňa vracal Oršič a Gojak zareagoval pätičkou, ktorou dopravil loptu za Chudého chrbát – 1:0. S naplnením polhodiny hry sa hlavný arbiter stretnutia rozhodol, že sa pre neustupujúcu hustú hmlu, následkom čoho bola viditeľnosť hrozná, bude hrať s oranžovou loptou. Zverenci Nenada Bjelicu išli zakrátko do dvojgólového vedenia. Desať minút pred odchodom do kabín centroval Stojanovič na Oršiča, ale pred ním si loptu do vlastnej siete, pri pokuse o obranný zákrok, zrazil do siete Kadlec – 0:2. Prvé dejstvo tak dopadlo lepšie pre domácu družinu.

Po zmene strán vybehli oba celky na trávnik bez zmien. Obraz hry sa nezmenil. Loptu držalo Dinamo, postupnými kombináciami sa snažili prelomiť obranný val Spartaka. Ten, s vypätím všetkých síl, odolával. Spartakovci čakali na chyby a skúšali vyrážať do rýchlych protiútokov. Paradoxne, brejk takmer vyšiel Záhrebu. Oršič našiel nabiehajúceho Gavranoviča, ale Chudý výborne vybehol a útočníkovi Dinama znemožnil presne zakončiť. Skúšal to lobom, mieril mimo bránu. Krátko po hodine hry vyslal Skhirtladze dlhý center na ľavé krídlo, kde si ho prevzal Čanturišvili. Rýchlonohý univerzál prenikol dovnútra územia a obstrelom k vzdialenejšej žrdi nedal Livakovičovi žiadnu šancu – 1:2. Červeno-čírni sa po znížení osmelili, ich protivník nemal v poli takú prevahu. Napriek tomu sa gólovo opäť presadili Záhrebčania. Obrana andelov odolala útoku, neodvrátila loptu, ktorú na zadnú žrď poslal striedajúci Petkovič a Oršič sa nemýlil – 1:3. Dinamo dotiahlo súboj do víťazného konca a potvrdilo prvé miesto v tabuľke. Zverenci Radoslava Látala najbližšie cestujú do Michaloviec, kde sa predstavia v nedeľu.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Absolvovať takéto zápasy v Európskej lige sú pre nás obrovské skúsenosti. Množstvo hráčov hrá v skupine po prvý raz. Futbal je pre nich rýchlejší, agresívnejší. Budem sa opakovať z minula. Dopustili sme sa taktických a tiež individuálnych chýb. Nebol to z našej strany najhorší výkon. Chceli sme hrať dopredu, nebáli sa. Po zmene strán sa nám podarilo streliť gól. Myslím, že sme boli rovnocenným súperom. Následne po chybnej rozohrávke nás domáci potrestali a rozhodli o výsledku. Chlapcom som sa v kabíne poďakoval za výkon. Máme pred sebou dve stretnutia. Verím, že sa pokúsime získať nejaké body, pobiť sa o dobré výsledky. Doteraz sme nesklamali ani raz."