Chudý – Tóth (64. Kulhánek), Godál (C), Oravec – Jirka, Greššák, Skhirtladze, Grendel (81. Miesenbock), Čanturišvili – Yilmaz, Bakoš (75. Ghorbani)

Tekin – Ozbayrakli, Guveli (82. D. Yilmaz), Škrteľ, Reyes – Isla, Jailson, Koybasi – Alici, Slimani, Capkan (73. Caki)

Žlté karty: 33. Greššák, 79. Grendel – 82. Ozbayrakli

Rozhodovali: Martinez – Cabanero, Rodriguez

Diváci: 11 413

Polčas: 1:0

V skupine D získali celkovo sedem bodov.

V záverečnom súboji skupiny D chýbali trénerovi Látalovi zranení Ivan Hladík, Andrej Kadlec, Matúš Čonka i Anton Sloboda s Jakubom Radom. Fanúšikovia boli od prvej minúty pre andelov dvanástym hráčom. Pripravili im veľké choreo a s európskou jeseňou sa tak lúčili vo veľkom štýle. Červeno-čírni vstúpili do stretnutia aktívne. Svojho súpera ohrozili ako prví. V štvrtej minúte zaútočil Skhirtladze, prihral na hranici šestnástky Yilmazovi a legionár z Rakúska napriahol, ale mieril tesne nad. Fenerbahce odpovedalo o desať minút neskôr. Zo štandardky vyslal Koybasi center na zadnú žrď, kde nabiehal Guveli, no jeho hlavička skončila na hornej sieti brány. Následne sa hra odvíjala medzi oboma šestnástkami. Ani jeden z brankárov nebol v permanencii. Opticky mali navrch, čo sa zakladania útokov týka, futbalisti z malého Ríma. Chýbala im finálna fáza. V štyridsiatej minúte si Spartak vypracoval gólovú príležitosť. Oravec hlavou ťukol v šestnástke loptu Yilmazovi, ktorý nechal vyniknúť brankára hostí. Tekin vyrážal na roh. Po ňom sa už andeli radovali z presného zásahu. Na Grendelov center si nabehol osamotený Kubilay Yilmaz a koníčkom k žrdi otvoril skóre stretnutia – 1:0. Obrovská a zaslúžená eufória. Fenerbahce do týchto chvíľ nedokázalo nájsť recept ako prelomiť pevný defenzívny val spartakovcov. Do kabín odchádzali spokojnejší zverenci Radoslava Látala.

Po zmene strán mohlo byť hneď v úvode ešte veselšie. Erik Jirka sa už dostával k strele, no v poslednej chvíli ho odstavila obrana hostí. Hráči z krajiny polmesiaca zaútočili v 62. minúte. Po pravej strane unikal Ozbayrakli, prízemným centrom hľadal pred bránou Aliciho, ktorý v sľubnej šanci mieril vysoko nad. Spartak odpovedal o pár sekúnd. Bakoš vysunul Yilmaza, napriahol spoza obrancov tesne vedľa ľavej žrde. Čiernou škvrnou druhého dejstva bolo zranenie stopéra Tótha, ktorého nahradil po hodine hry Kulhánek. Duel si nakoniec domáci svojou umnou hrou ustrážili. Svoju púť Európou ukončili víťazstvom.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): „Pre nás je to obrovský úspech rozlúčiť sa so súťažou víťazstvom nad takým mužstvom, je to obrovská vzpruha pre hráčov do ďalšieho pôsobenia. Zápas sme zvládli po taktickej stránke, dobre sme bránili, boli sme kompaktní, nepúšťali sme súpera do šancí, čakali sme na brejky. Všetko sa odvíjalo od dobrej defenzívy. V závere som nemal strach o výsledok, cítil som ako mužstvo je odhodlané a dobre pracuje. Je to pekná bodka, verím, že si tento úspech ľudia uvedomia a časom to docenia.“