Spartakovci si postup v pohári vybojovali deviatimi gólmi

Spartak
0:9

Spartak:

Rusov - Lupták, Godál (C), Tóth, Janso - Miesenbock, Rada (46. Oravec), Čanturišvili (68. Jarovič), Skhirtladze, Malecki - Bakoš (46. Ghorbani)

Góly: 12. Miesenbock, 13. Bakoš, 26. Godál, 39. Miesenbock, 41. Skhirtladze, 49. Skhirtladze, 65. Miesenbock, 67. Janso (11 m), 74. Jarovič
Polčas: 0:5

Gólovú prestrelku odštartoval v dvanástej minúte Miesenbock a pätnásť minút pred koncom uzavrel Jarovič.

Tréner Radoslav Látal hráčmi nešetril. V pohári postavil silnú zostavu. Aj s najnovšími akvizíciami - Patrykom Maleckim i Davitom Skhirtladzem. Pre zranenie či voľno nenastúpili Anton Sloboda, Lukáš Greššák, Erik Grendel so Štefanom Pekárom a Matúš Čonka. Andrej Kadlec s Erikom Jirkom si plnili reprezentačné povinnosti.

Spartakovci od úvodu nič nepodcenili. Už v dvanástej minúte odcentroval zľava Malecki a na prvej žrdi hlavičkoval do siete Miesenbock - 0:1. O pár sekúnd neskôr bol náskok dvojgólový. Domáca defenzíva urobila chybu, ktorú dokonale potrestal skúsený zakončovateľ Bakoš - 0:2. Andeli mali hru pod svojou kontrolou. Súperovi loptu nepožičiavali. Strelami to skúšali Miesenbock i Malecki, mierili mimo bránu. Po nich sa ozval ľavý obranca Janso, ale brankár Šlahor svojich spoluhráčov podržal. V 26. minúte vyťahoval loptu spoza svoj chrbát po tretí raz. Rohový kop rozohral Rada na Skhirtladzeho, ktorého center vrátil Miesenbock pred bránu, kde bol pripravený Godál - 0:3. Krátko po polhodine zaútočili futbalisti Rače. Mikunda sa rútil sám na Rusova, ale úspešnejší bol v tomto prípade brankár Spartaka. Záver prvého dejstva patril zverencom Radoslava Látala. Päť minút pred odchodom do kabín Vakho vysunul Miesenbocka. Legionár z Rakúska pálil zvnútra šestnástky presne k žrdi - 0:4. V 42. minúte pridal piaty gól Gruzínec Skhirtladze, keď využil nedorozumenie brankára Šlahora s jedným zo svojich obrancov - 0:5.

Po zmene strán sa nič nezmenilo. Rozdiel medzi treťou a najvyššou súťažou bol evidentný. V 49. minúte hlavičkoval striedajúci Ghorbani, brankár vyrazil na šestnástku, kde si loptu prevzal Skhirtladze a nádherným obstrelom zvýšil na 6:0 pre Spartak. Do konca duelu videli diváci ďalšie tri góly. V 65. minúte skompletizoval hetrik Miesenbock. O minútu neskôr prenikol do pokutového územia Skhirtladze, ale bol faulovaný. Rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Janso a bezpečne premenil. Konečný rezultát uzavrel po centri Ghorbaniho pred brankárom zakončujúci Jarovič. Červeno-čírni sa v ďalšom kole predstavia v Moste pri Bratislave.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Chalanov som napádal, aby nič nepodcenili. V prípade výhry som im sľúbil deň voľna naviac. Niektorí ale musia trénovať, pretože potrebujú dobehnúť deficit. Od úvodu až do konca k tomu pristúpili profesionálne a nemali sme problém. Novici sa adaptujú do mužstva. Nesklamali. Malecki je výborný, poznám ho z Poľska. Je výborný s loptou 1na1, rovnako Skhirtladze, ktorý má prehľad v hre. Potrebujú čas, budeme s nimi pracovať."

Boris Godál (kapitán FC Spartak Trnava): "Bolo to najmä bez nejakých problémov. Výsledok hovorí za všetko. Pripravili sme sa hlavne v hlavách, nič nepodcenili. Zaslúžene postupujeme. Verím, že dnešné góly nám pomôžu, pretože v lige ich je z našej strany žalostne málo. Dúfam, že sa strelecká potencia prenesie do ligových stretnutí."