FC Spartak Trnava: Rusov (46. Bolek) - Turňa, Abena, Košút (46. Kulhánek), Lovat (62. Pekár) - Janečka, Dudl - Miesenbock (46. Hing-Glover), Grendel, Ashiru (62. Tavares) - Yilmaz (46. Depetris)

Gól: 73. Harrer

Poločas: 0:0

O osude stretnutia rozhodol pätnásť minút pred záverečným hvizdom z priameho kopu Harrer.

V súboji chýbal Matúš Čonka, ktorý si na predzápasovom tréningu poranil členok. Nemalo by však ísť o nič vážne. Premiérovo sa na trávniku objavili v priebehu duelu navrátilec David Depetris či Američan Hing-Glover.

Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. V Steinbrunne sa začalo bez väčších príležitostí. Až v dvadsiatej minúte sledoval Rusov prvé, krížne zakončenie mimo svoju bránu. O pár minút neskôr odpovedal Miesenbock, ktorý tiesnený zakončoval iba do rúk brankára Wiener Neustadt.

Najväčšiu šancu spálil útočník Neustadtu po polhodine hry, keď v stopercentnej gólovej šanci trafil výborne vybiehajúceho Dobrivoja Rusova. Cez prestávku urobil tréner Michal Ščasný štyri striedania.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Na gól sa čakalo do 75. minúty. Wiener zahrával po faule priamy kop a zhruba z dvadsiatich metrov nedal Harrer striedajúcemu Bolekovi žiadnu šancu.

V závere sa v sľubnej príležitosti ocitol Tavares, no jeho zakončenie z uhla stihol pred bránkovou čiarou vykopnúť vracajúci sa obranca súpera. Výsledok sa tak nezmenil a andeli ukončili zimnú prípravu prehrou. Už v sobotu ich čaká úvodné jarné kolo, keď sa predstavia na pôde MŠK Žilina.

Ohlasy po zápase

Michal Ščasný: slová prinesieme neskôr