Pulen – Urban, Pavúk, Dobias (C), Trebuňák – Gáll (72. Rizie), Vancák, Ristovski, Kis – Karaš – Radovanovič (69. Vyšnievskij)

Rusov – Turňa, Abena, Janečka, Čonka – Sloboda, Grendel (C) – Miesenbock, Yilmaz, Markoski (90. Pekár) – Depetris (74. Tavares)

Žlté karty: Vancák, Dobias – Miesenbock, Sloboda, Yilmaz

Červená karta: 85. Tavares

Rozhodovali: Smolák – Somoláni, Pozor

Diváci: 4 230

Polčas: 0:0

Nervy až do konca. Ale v rozhodujúcom momente stálo väčšie šťastie na pleciach hráčov Spartaka, ktorí sa radujú z postupu medzi štyroch najlepších v Slovenskom pohári. Pridali sa tak k Michalovciam, Senici a Žiline.

Oproti ligovému duelu so Sereďou urobil tréner Michal Ščasný v základnej zostave niekoľko zmien. Na lavičke zostal Košút, ktorého vedľa Abenu nahradil Janečka. Na jeho post nastúpil, po polroku od úvodu, Sloboda. Na krídle naskočil Miesenbock namiesto Ashiruho.

O prvý vzruch sa v deviatej minúte postaral Markoski, ktorý sa snažil využiť zlý odkop defenzívy domácich. V šestnástke ale nestihol pred brankárom zakončiť podľa svojich predstáv. Zverenci Michala Ščasného držali loptu na svojich kopačkách, postupnými kombináciami sa snažili prekonať obranný val Košíc. Krátko po dvadsiatej minúte sa ale ozvali domáci. Z uhla otestoval Rusova, nepríjemnou strelou, Kis. O štyri minúty neskôr zakončoval hlavou zblízka Radovanovič, ale neuspel. Na opačnej strane bol opäť v sľubnej príležitosti Markoski, keď ho po Grendelovej prihrávke umne vysunul za obranu Yilmaz. Pred legionárom z Macedónska zasiahol Pulen. Ďalšie šance neprichádzali, keďže obom mužstvám viazla finálna fáza. Problémom bolo nekvalitné ihrisko, čo malo za následok vyšší boj než okulahodiaci futbal. Až v závere polčasu pálil zvnútra Sloboda, ktorý trafil pred sebou stojaceho obrancu FC Košice. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán vyletel na trávnik ešte aktívnejší Spartak. Hneď na začiatku druhého dejstva mal výhodu penalty. Yilmazovu akciu zastavil v šestnástke rukou jeden zo súperových hráčov a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil kapitán Grendel, no prestrelil. Od tohto momentu červeno-čírni začali útočiť o čosi viac. Prvý celok tretej ligy východ sa stiahol do vlastného pokutového územia a odkopával lopty. Za polovicu sa nedostával. Vedúce zásahy mali na kopačke Depetris, keď zakončoval po priamom kope Miesenbocka, ale defenzíva domácich stihla jeho pokus odvrátiť z bránkovej čiary. Rovnako nepochodil ani Markoski, center Miesenbocka prepadol cez Yilmaza k nemu, z prvej mieril vysoko nad. Futbalisti z malého Ríma diktovali tempo hry. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa otvoril v strede priestor Grendelovi, vystrelil, brankár Pulen vyrazil pred seba a dorážajúci Yilmaz nastrelil pravú žrď. Vyše štyritisíc prítomných fanúšikov videlo v druhom polčase iba jediný útok Košíc na bránu Rusova. Po rýchlom protiútoku, ťahanom Karašom, hasil v poslednej chvíli pred Vyšnievskim strážca trnavskej svätyne. V 80. minúte mohol udrieť z priameho kopu Grendel, z dvadsiatich metrov minul ľavú žrď. Päť minút pred koncom videl striedajúci Tavares, po údere do protihráčovej tváre, červenú kartu. Andeli dohrávali o jedného muža v poli menej. Zápas sa dohral bez gólov.

O postupujúcom medzi štyroch najlepších tak rozhodovali penalty. Prví dvaja exekútori na oboch stranách sa nemýlili – Dobias, Rizie, resp. Janečka s Pekárom. V tretej sérii Rusov vychytal Vyšnievskeho, no Yilmaz prestrelil bránu. Podobne pochodili následne Karaš, aj Sloboda. Nervy na uzde si udržali Pavúk s Grendelom. Za stavu 3:3 zobral zodpovednosť na seba Kis, ale proti bol Rusov. Rozhodnutie na kopačke mal Miesenbock. Legionár z Rakúska sa nemýlil a rozjasal nielen svoju lavičku, ale tiež sektor fanúšikov Spartaka, v ktorom počas celého súboja fandili dve stovky priaznivcov.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): „Som šťastný, že sme postúpili. Splnili sme si tým svoju povinnosť. Košice však boli ťažkým súperom. Vôbec sme sa nepozerali na to, že hrajú v tretej lige. Kvalitovo určite patria vyššie. Očakávali sme náročný duel a to sa aj potvrdilo.“

Miroslav Sovič (tréner FC Košice): „Gratulujem súperovi k postupu. Vždy som bol víťazný typ. Keď vidím po zápase sklonené hlavy a smutné tváre, som smutný aj ja. Chlapcom ďakujem za vynikajúci výkon. Nemáme sa dnes za čo hanbiť. Šťastie v penaltách sme si už asi vybrali v stretnutí s Hrabušicami.“