FC Spartak Trnava: 1. polčas: Urminský - Turňa, Janečka (C), Košút, Čonka - Sloboda, Jakúbek, Horvát, Mihálek, Dangubič - Depetris

2. polčas: Rusov - Hing-Glover, Janečka, Mesík, Suarez - Sloboda (79. Kareem), Horvát (79. Kadele) - Mihálek, Landry, Čyžas - Depetris (85. Dangubič)

Góly: 12. Železník, 79. Jiráček - 76. Buchta

Poločas: 1:0

Český celok rozhodol v závere zápasu z kopačky Jiráčka, ktorý premenil priamy kop.

Zverenci Ricarda Chéua nastúpili v prvom prípravnom dueli v Holešove proti deviatemu celku uplynulej sezóny v českej najvyššej súťaži. Ako prvý sa o slovo prihlásil bývalý hráč Spartaka - Vakho Čanturišvili, ktorý krížnou strelou preveril Petra Urminského. V dvanástej minúte išli "domáci" do vedenia. Aktívny Železník sa radoval z presného zásahu na 1:0.

V ďalšom priebehu prvého dejstva držali loptu na kopačkách viac futbalisti Zlína. V šanci sa ocitli Železník i Matejov, ale svoje pokusy nepremenili. V úvode druhého dejstva videl hlavný arbiter stretnutia faul na Nečasa a ukázal na biely bod. Džafič však prestrelil bránu.

Hodil tak rukavicu spartakovcom, ktorí ju využili a vďaka vlastnému gólu Buchtu bolo vyrovnané. O desať minút neskôr Zlín zahrával priamy kop. Zodpovednosť si na svoje plecia zobral Jiráček a nedal Rusovovi šancu - 2:1. Uzavrel tak konečný rezulát.

Červeno-čírni majú pred sebou druhý prípravný súboj v utorok. Od 17.00 hod privítajú v Červeníku hráčov Komárna. .

Ohlasy po zápase

Ricardo Chéu (tréner FC Spartak Trnava): "V tomto momente je najdôležitejšie uvedomiť si, že sme na začiatku. Pripravujeme mužstvo po fyzickej stránke. Viem, že počas prvého stretnutia nebolo badať množstvo pozitívnych vecí, ale to je v prvých zápasoch normálne. Viacero hráčov bolo na skúške, v kádri ale nezostanú. Náš tím prechádza veľkou obmenou. Tento týždeň môže byť pre nás lepší, pretože nás doplnia noví futbalisti. Hľadáme takých, ktorí sa hodia do prostredia veľkého klubu ako je tento. Nie je to jednoduché. Nedávam veľký dôraz na súboj, ale hráčov, ktorých som chcel vidieť v akcii. Máme pred sebou oveľa dôležitejšie zápasy ako ČS Superpohár a najmä Európska liga s domácou súťažou."