FC Spartak Trnava: Rusov – Záhumenský, Mitrea, Mesík – Oršula, Dangubič, Halilovič, Tešija, Lovat (82. Marinkovič) – Sobczyk (8. Kelemen), Tavares (77. Mihálek).

ŠKF ICLINIC Sereď: Iliev – Sus, Michalík (86. Hučko), Ba, Slaninka – Ulrich (60. Pankaričan), Ventúra, Baez (45. Jurešin), Adekuoroye, Iván – Špehar.

ŽK: Mitrea, Dangubič, Záhumenský, Tešija - Michalík, Špehar, Sus, Ba, Slaninka, Jureškin. Rozhodoval: Marhefka

Poločas: 1:0

Po úvodnom oťukávaní v prvej dvadsaťminútovke udreli ako prví domáci. Lovat zahrával priamy kop z pravej strany, brankára Iliev loptu vyboxoval pred šestnástku a odtiaľ ju Halilovič pohotovo upratal o siete – 1:0. V 27. min našiel Záhumenský peknou Kolmicou na hranici šestnástky Dangubiča, ale tomu strele nesadla a netrafil. Desať minút pred prestávkou bol za pokutovým územím v nebezpečnej vzdialenosti faulovaný Mitrea, loptu si postavil Tešija, ale po zemi neprestrelil hradbu tiel. V nadstavenom čase prvého polčasu bola po Oršulovom centri v šestnástke hneď trojica spatakovcov, ale žiadny z nich nestihol nebezpečne zakončiť.

Druhú polovicu otvorili veľkou šancou hostia, keď Ba hlavičkoval po rohu úplne osamotený, ale tesne minul pravú tyč Rusovovej brány. Odpoveďou bola Halilovičova strela z diaľky, ktorá však bola rovnako nepresná. V 57. min Dangubič pekne vysunul Tavaresa, ktorého v čistej šancu fauloval Slaninka a z nariadeného pokutového kopu Mitrea rutinérsky zvýšil na 2:0 a oslávil čerstvé narodenie potomka. Sereď mohla znížiť v 75. min, ale Ivánovu strelu vytlačil spod brvna skvelý Rusov. V 77. min odrazenú strelu napálil Oršula smerom na bránku, no lopta sa odrazila od tyče späť do poľa. Chvíľku na to postupoval Mihálek s Kelemenom na jediného obrancu, ale práve ten im loptu v sklze vzal. V 80. min zahral Adekuoroye rukou, ale rozhodca zákrok vytiahol von zo šestnástky a Mitrea z priameho kopu trafil iba bočnú sieť. Trnava tak vstúpila aj do ligy víťazne a v premiére vyhrala dvojgólovým rozdielom.

Ohlasy po zápase

Slavče Vojneski: „Dnes sme ukázali možno dvadsať percent z toho, čo sme natrénovali. Trnava bola nebezpečná, ale my sme boli nebezpečnejší sami sebe. Hrali sme veľmi zle a Spartak vyhral zaslúžene. Prehrali sme bitku, ale nie vojnu, pokračujeme ďalej, analyzujeme si svoje chyby a v budúcnosti budeme silnejší.“

Ricardo Chéu: „Len pred necelými tromi dňami sme odohrali veľmi ťažký zápas v Európskej lige a regenerácia bola náročná. Napriek tomu sme dnes boli dominantní, vysoko sme napádali a súpera sme s výnimkou jedného neustráženého rohu do ničoho nepustili. Takto chceme hrať v duchu hesla: My sme Spartak Trnava.“