FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Vantruba – Hatok (46. Zachara), Nosko, Bartoš, Tesák – Hrnčák, Sedláček, Pellegrini, Blahút (46. Klec) – Abrahám, Mazán (79. Župa).

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Mitrea Mesík – Diogo, Dangubič (66. Oršula), Halilovič, Tešija, Lovat – Sobczyk (79. Kelemen), Tavares (90. Van Kessel).

ŽK: Nosko, Tesák, Abrahám - Tešija, Diogo, Lovat ČK: 83. Nosko Rozhodca: Martin Dohál

Poločas: 0:1

Po úvodnom zoznamovaní sa vyšla Spartaku v 7. min akcia, keď Sobczyk priťukol loptu rozbehnutému Lovatovi, ten vnikol do šestnástky, ale v dobrej pozícii mieril nad brvno Vantrubovej bránky. Ešte väčšiu šancu mal o päť minút neskôr Dangubič. Toho vysunul Tavares, ale Dangubič, najskôr preváhal najlepší čas na strelu a potom navyše loptu zle trafil a zo šance nebolo nič. Obrovskú šancu spálil v 23. minúte Sobczyk, ktorý na zadnej tyčke neusmernil gólovú prihrávku od Dioga a netrafil odkrytú bránku. Prvú strelu na bránku vyslal Spartak až v 29. min, keď si Dangubič potiahol loptu stredom ihriska, spoza šestnástky vystrelil pekne pod brvno, ale Vantruba sa natiahol a končekmi prstov loptu vytlačil. V 35. min vyvrcholilo obliehanie pokutového územia domácich prudkým centrom Lovata z ľavej strany, ale Tavares loptu netrafil. Nováčik ohrozil bránku až v závere polčasu, keď stopér Nosko v dobrej pozícii nedočiahol hlavou na priamy kop. Ešte väčšiu tutovku mal o minútu neskôr Abrahám, ktorý snáď zo 6 metrov volejom prekopol Rusovovu bránku. Pohronie za to pykalo v 43. min, keď Tešija rozbehol kombináciu, na ktorej konci bol Tavaresova strela z prvej a bolo 0:1. Ešte do polčasu mohol zvýšiť aj Sobczyk, ale neumiestnil hlavičku do priestoru bránky.

Domáci tréner Urgela poslal do druhej polovice dvojicu nových hráčov s cieľom pridať najmä v útoku. Pohronie mierne ožilo a v 60. min musel Mitrea zachraňovať v päťke po hlavičke Hrnčára. V 69. min sa prezentoval strelou nový hráč v hosťujúcom drese Oršula, ale Vantruba ju vytesnil nad bránku. Po ďalších dvoch rohoch sa však lopta opäť odrazila k Oršulovi a ten tentoraz trafil presne do šibenice - 0:2. Trnava si však čisté konto neudržala a podobne utešenou strelou sa prezentoval aj kapitán domácich Pellegrini, ktorý znížil a domáci tak mali v závere zápasu o čo hrať. V 82. min im túto motiváciu mohol zobrať Mitrea, ale najlepší strelec Spartaka v sezóne hlavičkoval nedôrazne a Vantruba nemal problémy loptu skrotiť. Plány Pohronia na vyrovnanie utlmil Nosko, ktorému utiekol Kelemen a stopér nováčika po druhej žltej putoval z ihriska bez striedania. V nadstavenom čase zahrával kapitán domácich priamy kop z pravej strany, Diogo bol pred bránkou dobre postavený loptu vyhlavičkoval vedľa bránky, ale z následného rohu šokoval Trnavu vyrovnávajúcou hlavičkou Abrahám – 2:2.

Ohlasy po zápase

Rastislav Urgela: „Súhlasím, že Trnava bola domaninatnejšia a lepšia. Nič nám nevychádzalo a v prestávke sme museli zvýšiť hlas. Zlepšili sme sa, a hoci Trnava bola lepšia, na našej strane bolo srdiečko. Neviem či sme si bod zaslúžili, ale vyšliapali sme cestu za ním.“ Ricardo Chéu: „Dnes sme stratili dva body. Snažili sme sa hrať s loptou, na vysokej úrovni. V druhom polčase sme stratili koncentráciu, domáci vycítili šancu a vyrovnali. Keď si zaslúžime prehrať, tak to priznám, dnes sme si však zaslúžili vyhrať. Mali sme množstvo šancí, viedli sme o dva góly, ale čo sa stalo po vylúčení si neviem vysvetliť.“