FC Spartak Trnava: Rusov – Mesík, Mitrea, Záhumenský – Oršula (80. Mihálek), Dangubič (64. Kelemen), Halilovič (94. Turňa), Tešija, Lovat – Tavares (77. Jakúbek), Sobczyk.

FK Radnik Bijeljina: Kozič - Sušič (61. Merajič), Simonovič, Šubert, Radovič – Popara, Mekič – Peco, Djurič (89. Bradonijič), Maksimovič (99. Plavšič) – Zukič (54. Motika).

Spartak Trnava – Radnik Bijeljina 3:0 na pok. kopy (1:0, 2:0)

ŽK: Halilovič, Mitrea, Záhumenský, Mesík, Tešija, Mihálek, Rusov – Radovič, Simonovič, Peco, Žižovič (tréner), Plavšič, Kozič

ČK: 108. Mitrea

Poločas: 1:0 (2:0)

Trnava sa od úvodného hvizdu pustila s vervou do súpera a nepúšťala ho zo svojej polovice. Plány o prvom rýchlom góle začal napĺňať už v 10. min Sobczyk, ktorý na dvakrát dorazil zblízka loptu do siete po Lovatovej výbornej prihrávke – 1:0. Na 2:0 mohol o desať minút neskôr zvýšiť Mitrea, ktorému vrátil center na hlavu Mesík, ale brankár Kozič sa na čiare vyznamenal. Na opačnej strane sa k hlavičke dostal Zukič, ale našťastie mieril nad brvno. V 35. min zahodil výbornú šancu Tavares, ktorý sa uvoľnil v šestnástke, ale nikým nekrytý tesne minul ľavú tyč. Vzápätí sa ten istý hráč zavesil do vzduchu po Oršulovom centri, tentoraz trafil bránu, ale brankár jeho hlavičku zneškodnil. Spartak pritlačil aj v závere polčasu, ale z rohových kopov a závarov pred bránkou druhý gól nevyťažil.

Druhý polčas začal rovnako ako ten prvý – náporom Spartaka. Lovatov zrazený center skončil na brvne a Tavaresovi nevyšlo zakončenie nožničkami. Ďalšia pečiatka na brvno pribudla v 62. minúte po hlavičke Tavaresa. V 78. minúte mal pomyselné vyrovnanie dvojzápasu na hlave Jakúbek, ktorý len chvíľu predtým vystriedal Tavaresa, ale opäť sa zaskvel brankár hostí. Minútu nato ďalší striedajúci hráč Kelemen z päťky minul bránku. Druhý gól sa podarilo dať až tretiemu striedajúcemu hráčovi. Lovatov center vyboxoval brankár presne na hlavu Miháleka, ktorý poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení skúšal najskôr šťastie technickou strelou Kelemen, potom spoza šestnástky aj Tešija, ale anijeden netrafili. Oveľa nebezpečnejšia bola ďalšia hlavička Miháleka, ktorého našiel presný center Turňu, ale brankár Kozič zachránil Radnik. Lovatova bomba síce minula svoj cieľ, ale bola ďalším dôkazom, že červeno-čierni nechceli ísť do penált. V závere prvého predĺženia skúšal Mitrea tečovať Lovatov priamy kop, ale nestihol zmeniť smer lopty.

Poslednú časť hry poznačil Mitreov zákrok na prenikajúceho útočníka hostí, po ktorom videl druhú žltú kartu a išiel pod sprchy. To otupilo útočnú snahu Trnavy, a keďže Radnik si za celých 120 šancu nevypracoval, rozhodovali penalty. V nich boli úspešnejší domáci, ktorých hrdina Rusov poslal do druhého predkola.

Fantastickí fanúšikovia ukázali trpezlivosť a napriek úvodnej prehre verili a povzbudzovali po celý zápas svojich a pomohli im v náročnom zápase k postupu.

Pok. kopy: Tešija 1:0, Merajič 1:1, Sobczyk 2:1, Motika nedal, Záhumenský nedal, Mekič 2:2, Lovat nedal, Plavšič nedal, Jakúbek 3:2, Popara nedal.

Ohlasy po zápase

R. Chéu: „Po prvom neúspešnom zápase sme si analyzovali súpera a pripravili sme lepšie. Dominovali sme vo všetkých štatistikách, a hoci sme napokon vyhrali až po penaltách, zaslúžili sme si postup už v riadnom hracom čase. Máme Doba Rusova, ktorý je na penalty špecialista a toto sú tie drobnosti, ktoré rozhodujú o osude zápasu. Treba pripomenúť, že sme stále na začiatku cesty, budujeme nový tím a aj dnes sme hrali s viacerými mladými hráčmi ako sú Mesík, Mihálek, Kelemen, Tavares či Sobczyk.“

M. Žižovič: „Trnava ukázala, že je silnejší klub, má vyšší rozpočet ako my a dnes v zápase dokázala svoju kvalitu. Bola lepšia vo všetkých ukazovateľoch a rozhodla v penaltách. Nedokázali sme vo fantastickej atmosfére nadviazať na domáce vystúpenie. Blahoželám súperovi a prajem veľa šťastia proti Plovdivu.“