TJ Bánová: Kosa – Bičan (75. Bielik), Kubena, Mravec, Bendík (87. Kocian) – Harman (61. Štefánik), Lazar, Ďurica, Horecký, Jasenovský – Švikruha.

FC Spartak Trnava: Bolek – Marinkovič (51. Lovat), Mitrea, Mesík – Turňa , Tešija, Dangubič (88. Horvát), Halilovič, Oršula – Tavares, Van Kessel (51. Sobczyk).

ŽK: Mravec, Bičan, Štefánik – Tešija, Lovat ČK: 78. Mravec (po 2. ŽK) – Turňa Rozhodoval: Bálint Kišš

Poločas: 0:0

V pohárovom zápase na ihrisku treťoligovej Bánovej dal tréner Chéu šancu od začiatku Marinkovičovi a Van Kesselovi, no hneď po obdržanom góle ich oboch z ihriska stiahol. Prvú strelu do priestoru bránky vyslal v 5. min Oršula, ale brankár Kosa sa vyznamenal a vytisol ju na roh. Zaplnený štadión vtedy asi netušil, že to bude v prvom polčase dlho jediná strela prvoligistu do priestoru bránky. Ešte horšie mohol dopadnúť, keby Jasenovský premenil svoju prvú veľkú šancu, keď si zbehol za obranu, išiel sám na Boleka, ale zľakol sa a ani nezakončil. Spartak mal síce v prvej polovici optickú prevahu, ale nedokázal sa presadiť v koncovke proti Bánovčanom, ktorí sa neraz obetavo vrhali do striel a využili každú príležitosť znepríjemniť súperovi život.

Trnava sa nepoučila ani po prestávke a hneď na začiatku druhého polčasu sa opäť Jasenovský dostal za obranu, tentoraz sa nezľakol a zoči-voči Bolekovi otvoril skóre – 1:0. Po prestriedaní Trnava konečne pridala a vyrovnať mohol Oršula, ktorý nachytal brankára Kosu, ale toho zachránila tyčka. Z následného rohu už vyrovnanie prišlo, keď Tavares predĺžil na zadnú tyčku, kde nepokrytý Mesík pohodlne skóroval. Zakrátko sa v šestnástke presadil na ľavej strane Lovat, tentoraz necentroval, ale z uhla prestrelil brankára - 1:2. Tretí gól mohol pridať Tavares, ale v tutovke bol úspešnejší Kosa. Podarilo sa to až Sobczkykovi, ktorý zužitkoval výbornú prihrávku od Lovata v čase, keď domáci hrali oslabení. V 89. ešte zdramatizoval zápas Bolek, ktorému vypadla lopta, tú posielali domáci do odkrytej bránky a Turňa ju ramenom vyrazil. Rozhodca to posúdil ako nedovolený zákrok, Turňu vylúčil a odpískal penaltu, z ktorej kapitán Kubena znížil na konečných 2:3. Do tretieho kola tak postúpila Trnava, ale domáci fanúšikovia odmenili potleskom aj svojich hráčov, ktorí obetavým výkonom oslávili 90. výročie klubu.

Ohlasy po zápase

Michal Molnár: „Pre nás to bol dobrý zápas s prijateľným výsledkom pred plným hľadiskom. V prvom polčase sme Spartaku boli dôstojným súperom, do veľkých šancí sme jeho hráčov nepúšťali. Druhý polčas sme začali gólom, no potom Trnava prestriedala, prišiel rozdielový Lovat a po jeho akciách prišli góly. Ďakujeme Spartaku za slušný zápas.“

Ricardo Chéu: „V prvom polčase sme mali problémy s motiváciou, ktorá rozhodne nechýbala domácim. Dlho sme im dávali nádej, že môžu niečo dokázať a asi najlepšia vec, čo sa nám mohla stať bolo, že sme inkasovali. To nás prebudilo, otočili sme skóre, kontrolovali zápas a hrali sme podľa mojich predstáv. Chceli sme pred zápasom s Trenčínom šetriť hráčov a dal som šancu iným, ale nechytili sa jej tak, ako by som čakal.“