Spartak ukončil jeseň remízou, prezimuje na štvrtej priečke

Spartak ukončil jeseň remízou, prezimuje na štvrtej priečke


Spartak
Trenčín
1:1

Spartak:

Jakubech – Čögley, Hladík, Godál, Janso – Greššák, Tóth (46. Bello) – Mikovič (C), Sloboda, Halilovič (55. Schranz) – Tambe

Trenčín:

Chovan – Ket, Udeh, Kleščík (C), Skovajsa – Lawrence – Kvocera (78. Mikeš), Halgoš (57. Prekop), Ruben, Kalu – Janga (84. Nwofor)

Góly: 60. Godál - 72. Udeh

Žlté karty:

25. Godál, 71. Schranz – 45. Kleščík, 45. Skovajsa, 59. Kvocera

Rozhodovali:

Kružliak – Lieskovský, Roszbeck

Diváci:

2 651
Polčas: 0:0

V poslednom jesennom kole privítali zverenci Miroslava Karhana na domácom štadióne obhajcu titulu AS Trenčín. Diváci videli dva góly, oba padli v druhom polčase.

Tréner Miroslav Karhan urobil oproti víaznému zápasu so Slovanom v základnej zostave niekožko kozmetických zmien. Po chorobe sa vrátil Boris Godál, Greššák sa presunul na post defenzívneho záložníka vedža Tótha a na podhrote operoval Anton Sloboda. Pre zranenie chýbal Matúš Čonka.

V chladnom počasí sa o prvý vzruch v ôsmej minúte postaral Emir Halilovič. Zo štandardnej situácie trafil spojnicu Chovanovej svätyne. Spartakovci pohrozili aj o tri minúty neskôr. Za obranu sa dostal Tambe, zvnútra šestnástky pálil iba do nôh hosujúceho brankára. V devätnástej minúte sa ozval hosujúci celok, po individuálnej akcii mieril vysoko nad Kalu. Po polhodine hry bol opä v hlavnej úlohe Kalu, tentoraz mieril medzi tri žrde, ale jeho prízemný pokus nemal dostatočnú razanciu a Jakubech si s ním poradil. V 35. minúte zavaril defenzíve spod hradu Matúša Čáka kapitán Martin Mikovič. Dostal sa do pokutového územia, padáčikom prekonal Chovana, no pred bránkovou čiarou odkopával do bezpečia Udeh. Trenčania pôsobili v prvom dejstve o niečo aktívnejším dojmom, držali loptu častejšie na kopačkách, ale svojimi strelami Jakubecha príliš neohrozili. Domáci Spartak čakal na straty, po ktorých sa snažil cez krídelné priestory zaklada rýchle protiútoky. Chýbala im presnejšia finálna fáza. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Do druhého dejstva vybehli andeli s jednou zmenou. Zraneného Tótha nahradil Babatounde Bello. Úvodné minúty vyšli lepšie zverencom Martina Ševelu, ktorí v 52. minúte mohli otvori skóre stretnutia. James Lawrence pálil zvnútra šestnástky na Jakubecha, strážca svätyne andelov loptu v poslednej chvíli vytlačil stehnom na roh. V šesdesiatej minúte centroval do pokutového územia Čögley, trafil ruku Kvoceru a rozhodca Kružliak odpískal pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil stopér Boris Godál a s pokojom Angličana rozjasal prítomných divákov na Štadióne Antona Malatinského - 1:0. Ich rados trvala dvanás minút, po štandardnej situácii vyrovnával na 1:1 Udeh. Pätnás minút pred koncom mohol spartakovcov do vedenia posla Tambe, v poslednej chvíli pred Chovanom netrafil loptu. V oveža väčšej šanci sa v 82. minúte ocitol Mikovič, ktorý si narazil loptu s Bellom, prenikol do pokutového územia, ale jeho strelu na vzdialenejšiu žrď dokázal hosujúci brankár vyrazi. Záverečné minúty priniesli nápor červeno-čírnych, ktorí chceli víazstvo strhnú na svoju stranu. V 87. minúte sa o to posledný raz pokúsil Tambe, po zemi neuspel. Oba celky sa rozišli zmierne po bode.

Jarná čas Fortuna ligy sa začína 18. februára, kedy si Spartak zmeria sily s Michalovcami.


OHLASY PO ZÁPASE

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Prvý polčas bol viac pretaktizovaný, šancí veža neponúkol. Trenčín bol futbalovejší, my zasa bojovnejší. Mrzí ma, že gól sme dostali opä po štandardnej situácii. Škoda, že sme v závere nedali druhý gól, súhlasím s trénerom hostí, že remíza je spravodlivá."

Martin Ševela (tréner AS Trenčín):

"Pripravovali sme mužstvo na to, že súper na nás vybehne, no to sa nestalo. Dobre zahral v strede poža Gabriel a na žavej strane Kalu. Pre našu kombinačnú hru bol zložitý terén. Druhý polčas spĺňal parametre Fortuna ligy. Inkasovali sme z penalty, no potom sme vyrovnali. Dnes by vyhral ten, kto by dal druhý gól. My sme neboli príliš nebezpeční. Remíza je spravodlivá."

Autor:

Peter Žember

Fotogaléria