FC Spartak Trnava: Jakubech – Kadlec, Hladík (66. Jirka), Godál, Čonka – Greššák (C), Tóth (18. Kerlon) – Schranz, Sloboda, Halilovič – Tambe (80. Yilmaz)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulič (C), Rundič, Šaláta, Ligeon – De Kamps, Kóňa – Pinte (66. Kubík), Čavrič (79. Oršula), Šefčík - Vittek (62. Savičevič)

Góly: 29. Čavrič, 70. De Kamps, 90.+ Kóňa

Horváth – Balko, Weiss

Diváci:

3 569

Poločas: 0:1

Najväčšie slovenské derby ovládol Slovan, ktorý strelil spartakovcom tri góly. Andeli zlyhávali v koncovke. Súper sa, naopak, presadil zo štyroch striel a dal domácim lekciu z efektivity.

Tréner Karhan nemohol využiť služby zraneného Babatoundeho Bella. Naopak, po zranení sa vrátil Martin Tóth a Peter Čögley, ktorý bol pripravený na lavičke. Zmeny sa udiali aj v základnej zostave. Oproti stretnutiu s Prešovom nenastúpil od úvodu Oliver Janso, nahradil ho Čonka.
V úvodných minútach boli aktívnejší hostia. Už v piatej minúte si vypracovali prvú príležitosť. Šefčíkov center namieril Vittek hlavou tesne vedľa ľavej žrde. Spartak odpovedal taktiež aktívnou hrou. Na niekoľko desiatok minút prebral iniciatívu. V osemnástej minúte narobil Greifovi problémy Halilovič, jeho loptu po štandardnej situácii musel vyrážať na roh. V tej istej minúte bol tréner Miroslav Karhan nútený urobiť prvú zmenu. Zraneného Tótha nahradil Kerlon. Anton Sloboda sa tak stiahol k Lukášovi Greššákovi. O minútu neskôr sa ozvali opäť domáci. Halilovičov center predĺžil Greššák a Hladík nedokázal v páde zakončiť podľa predstáv. V 23. minúte ohrozil hosťujúceho brankára Tambe, po prihrávke Schranza zakončoval zvnútra šestnástky prudko po zemi. Jeho pokus bol však tečovaný a brankár si s ním poradil. Belasí si často pomáhali faulmi, prerušovali tak spartakovské kombinácie. Tesne pred naplnením polhodiny hry sa z ničoho nič hostia dostali do vedenia. Vittek si na hranici šestnástky sklepol loptu, prihral ju za obranu Čavričovi a ten strelou po zemi k žrdi otvoril skóre – 0:1. Vyrovnanie na kopačke mal desať minút pred odchodom do kabín Schranz. V ťažkej pozícii si dokázal spracovať loptu, no nezakončil dostatočne razantne a pred bránkovou čiarou stihol odvrátiť Saláta.
Do druhého polčasu vyšli oba celky bez zmien. Ako prvý sa ozval Slovan, v 48. minúte odcentroval sprava Šefčík a v pokutovom území zakončoval tesne vedľa hlavou Pinte. Zverenci Miroslava Karhana však boli naďalej aktívni. Chýbala im len finálna fáza. Keď si už dokázali vypracovať príležitosť, neboli efektívni. V 66. minúte sa individuálne presadil na ľavom kraji Kerlon, odcentroval a našiel hlavu Tambeho, ktorý opäť nemieril presne. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 70. minúte hosťujúcemu De Kampsovi, po centri Šefčíka dopravil zblízka loptu do siete – 0:2. Po druhom inkasovanom góle dostali hráči belasých sebavedomie a do konca stretnutia si výsledok postrážili. V nadstavenom čase dal bodku za stretnutím nechytateľnou strelou Kóňa – 0:3. Červeno-čírni sa najbližšie predstavia na pôde Trenčína. Stretnutie sa hrá siedmeho mája od 15.20 hod.

Ohlasy po zápase

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "S chalanmi sme si v šatni niečo povedali, žiaľ, tam to aj zostalo. Derby sa bez zápalu, chute zvíťaziť nedá vyhrať. Na chalanoch bolo badať strach alebo jednoducho neboli uvoľnení v hlavách. Výkon bol nemastný-neslaný, nijaký. V prvom dejstve sa hostia presadili z jednej šance. Dal nám lekciu z efektivity. Po druhom presnom zásahu si naši chalani verili menej. Najviac ma trápi však to, že sme nedokázali dostať do zápasu žiadnu emóciu, niečo navyše."

Ivan Vukomanovič (tréner ŠK Slovan Bratislava):

"Dnes sme si povedali niekoľko vecí a tie v zápase ukázali. Najmä motiváciu. Z matematického hľadiska nám už patrí druhé miesto. Podarilo sa nám napraviť chyby z predchádzajúcich súbojov. Vrátil sa Čavrič a mužstvo vyzeralo inak. Máme s ním väčšiu silu smerom dopredu. Niektorým hráčom sme dali voľno, mladým, ktorí si to zaslúžili, šancu. Vyskúšali si, aké to je odohrať. Ukázali veľkú motiváciu. Našim cieľom zostáva teraz príprava na pondelkové finále pohára. Budeme sa snažiť vyhrať ho. Z dnešných troch bodov mám radosť."