Jakubech – Kadlec, Godál (C), Oravec, Janso – Tóth (78. Mihálik), Sloboda – Jirka, Halilovič (50. Čögley), Čonka – Schranz (88. Košťál)

Kováč – Pastva, Kapor (82. Jamrich), Pintér, Gešnábel – Orávik (C), De Oliveira (14. Guilavogui), Bariš, Ewerton – Ujlaky (46. Nurkovič), Válovčan

Góly: 2. Godál, 8. Sloboda, 44. Janso – 83. Nurkovič

Ochotnický – Vorel, Roszbeck

Diváci:

1 505
Polčas: 3:0

Zverenci trénera Miroslava Karhana si posledný súboj tejto sezóny užili. Vďaka výbornému vstupu získali rýchlo dvojgólový náskok, ktorý do polčasu navýšil Janso. Po zmene strán na opačnej strane Nurkovič iba skorigoval stav stretnutia na konečných 3:1.

Tréner Miroslav Karhan nemohol vo svojom poslednom stretnutí využiť služby zraneného Babatoundeho Bella, Ivana Hladíka a Lukáš Greššáka. Oproti stretnutiu v Senici sa v základnej zostave udiala len jedna zmena. Čögleya nahradil Godál.

Zápas sa pre Spartak začal tým najlepším možným spôsobom. Už v prvej minúte sfauloval Kapor v šestnástke Jirku a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil stopér Boris Godál, ktorý poslal brankára Kováča do opačnej strany – 1:0. Pre hráča, ktorý v deň zápasu oslávil tridsiate narodeniny, to bol tretí presný zásah v sezóne. Hostia sa nestihli poriadne nadýchnuť a prehrávali o dva góly. Vo ôsmej minúte rozohral Čonka priamy kop a Kováč nedokázal zastaviť prudkú hlavičku Slobodu 2:0. Červeno-čírni svojho protivníka nepúšťali do ničoho vážneho. Sami si v 23. minúte po výbornej prihrávke vypracovali obrovskú príležitosť. Jirka však namiesto prihrávky pred prázdnu bránu Schranzovi volil strelu. Trafil vybehnutého Kováča do nôh. Po ňom to skúšal padáčikom Čonka, mieril nad bránu. Zverenci Juraja Jarábka sa po prvý raz ozvali v 30. minúte. Válovčan sa preštrikoval do šestnástky, ale jeho krížna strela po zemi mierila tesne vedľa pravej žrde. S chuťou hrajúci Spartak sa minútu pred koncom polčasu dostal do trojgólového vedenia. Odrazenú loptu si prebral na hranici tridsiatich metrov Oliver Janso, napriahol a vymietol pavučiny v pravom hornom rohu Kováčovej brány. Nádherný moment – 3:0. Pre ľavého obrancu to bol vôbec prvý gól v drese andelov. Tesne pred polčasovou prestávkou sa po rohovom kope ViOnu zaskvel Jakubech, ktorý Kaporovu hlavičku zblízka vytlačil na brvno.

Po zmene strán urobil zmenu iba tréner Jarábek. Erika Ujlakyho nahradil Nurkovič. Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie opäť domácim. Po nástupe na trávnik sa do nájazdu zoči-voči dostal Erik Jirka. Rovnako ako v prvom polčase, aj teraz pálil iba do nôh brankára. V 69. minúte podržal výborným zákrokom spoluhráčov Jakubech. Pred prenikajúcim Pepem loptu vykopol, aby následne zmaril radosť aj Ewertonovi. Sedem minút pred koncom sa Zlaté Moravce predsa len dočkali gólu. Pepe Guilavogui najprv zblízka pálil do Jakubecha, ale ten z dorážky Nurkoviča už inkasoval – 3:1. Hosťujúci hráč svojim gólom zároveň uzavrel konečný rezultát. Spartakovci sa lúčia so sezónou víťazstvom. V tabuľke obsadili šiestu priečku.

OHLASY PO ZÁPASE

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava):

"Vyšiel nám vstup do zápasu, v desiatej minúte bolo 2:0. Chalanom futbal chutil. Do polčasu bolo rozhodnuté. Mrzí ma, že sa nám nepodarilo pridať gól aj v druhom, šance sme mali. Na druhej strane bolo vidieť, že sú chalani mysľou niekde inde, hosťom dovolili vypracovať si nejaké príležitosti. Našťastie, zostali nepremenené. Druhé dejstvo sa len dohrávalo. Zvíťazili sme zaslúžene."

Juraj Jarábek (tréner FC ViOn Zlaté Moravce):

"Aj v poslednom kole sme pokračovali v tých koľajách, v ktorých ideme. Hráme pekný futbal, chceme ho hrať, ale jednoducho nedokážeme nahradiť zranených hráčov. Chýba nám prakticky celá obrana. Kaprov výkon mi dnes pripadal ako sabotáž, takže v siedmej minúte bolo 0:2. Je to však o kvalite. Trnava si v pokoji uhrala výsledok. Po zmene strán sme urobili niekoľko zmien. Chalani predviedli kombinačný futbal, vytvorili si množstvo šanci ako v každom zápase. Možno by pre divákov bolo lepšie, keby sa stretnutie skončí 5:4. Domáci si taktiež ale vypracovali šance po rýchlych kontrách. Náskok im nakoniec v pohode stačil."