Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak (C) - Gal Andrezly, Qose, Takáč (46. Kostadinov), Kochan, Daniel – Gerec (76. Sapara), Haskič (46. Lačný)

Vantruba – Kadlec, Godál, Tóth (73. Hladík), Čonka – Greššák (C), Pehlivan – Čanturišvili, Mihálik (64. Oravec), Jirka (90. Lukič) - Egho

Pavlík – Ádám, Pozor

Diváci:

2747
Polčas: 0:2

Ani vo štvrtom kole nespoznali spartakovci príchuť prehry. O troch bodoch rozhodli pod Čebraťom už v prvom, z ich strany výbornom, polčase. V Ružomberku triumfovali po viac ako troch rokoch.

Tréner Nestor El Maestro sa musel zaobísť bez Štefana Pekára, ktorého trápili problémy s chrbtom. V základnej zostave ho tak nahradil Lukáš Mihálik. Oproti domácemu duelu s AS Trenčín sa inak zostava nezmenila.

Od úvodných minút hnala andelov za tromi bodmi fantastická kulisa. Priaznivci Spartaka vypredali sektor a pod Čebraťom ich bolo viac ako 500. O prvý strelecký pokus v stretnutí sa postaral v piatej minúte Marvin Egho. Pred pokutovým územím výborne zapracoval Greššák a legionár z Rakúska pálil vedľa ľavej žrde. V deviatej minúte išiel už Spartak do vedenia. Čanturišvili rozohral roh a jeho center dopravil hlavou do siete Martin Tóth – 0:1. Bol to pre neho vôbec prvý ligový presný zásah v drese andelov. Výborný úvod pre červeno-čírnych. Strelený gól spartakovcov povzbudil a domácich prakticky k ničomu nepúšťali. V štrnástej minúte predviedol okulahodiacu techniku Egho, obhodil si jedného z obrancov, ale zvnútra šestnástky pálil nad brvno. V dvadsiatej minúte ale Macík vyťahoval loptu zo svojej siete po druhý raz. Čanturišvili zapracoval pred pokutovým územím, prihral Eghovi, ktorého strieľanú prihrávku po zemi si do vlastnej siete zrazil kapitán Ružomberka Kružliak – 0:2. Liptáci sa vôbec prvýkrát ozvali v 26. minúte, keď nebezpečnú Maslovu hlavičku zblízka výborne vykryl Vantruba. A mladý strážca svätyne andelov sa blysol aj o päť minút neskôr, keď na neho z uhla pálil Daniel. Desať minút pred koncom sa dostali zverenci Norberta Hrnčára do ďalšej sľubnej príležitosti. Po rohovom kope hlavičkoval Qose, ale mieril tesne vedľa ľavej žrde. Zároveň to bola posledná vážnejšia príležitosť v úvodnom dejstve. Do kabín odchádzali veselší hosťujúci hráči, do týchto chvíľ podali bezkonkurenčný výkon.

Po zmene strán urobili domáci dve zmeny, keď nastúpil Kostadinov a Lačný. Aktivitu prevzaliod prvých minút Ružomberčania. Hrozili najmä zo štandardných situácii. Na začiatku šesťdesiatej minúty si Liptáci vypracovali tlak, Kadlec najprv vykopával nebezpečný center z bránkovej čiary pred Lačným a o päť minút neskôr sa blysol ďalším fantastickým zákrokom Vantruba, ktorý nedovolil Lačnému skórovať. Dvadsať minút pred koncom našiel Kostadinov centrom Daniela, ale Vantruba, vďaka šikovnému vybehnutiu, zmenšil strelecký uhol a domáci futbalista netrafil bránu. V záverečných minútach pomohol brankárovi andelov pravý obranca Kadlec, ktorý strelu Gala Andrezlyho z hranice šestnástky v poslednej chvíli vytlačil mimo tri žrde. V samom závere sa z gólu radoval Egho, jeho štipľavá strela po zemi vypadla Macíkovi a zdalo sa, že sa dostala už za bránkovú čiaru. Rozhodcovia ale nechali pokračovať hru. Napriek tomu si spartakovci vezú z Ružomberka ďalšie tri body. Po štyroch kolách stále vedú tabuľku. A to bez straty bodu. Najbližšie privítajú o týždeň v sobotu od 18.30 hod bratislavský Slovan. Lístky si už teraz môžete kupovať online na cityarena.maxiticket.sk.

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Vedeli sme, že nás dnes čaká náročný zápas. Ružomberčania skončili v minulej sezóne o tri miesta lepšie ako my. Realita slovenského futbalu je však taká, že slovenský celok sa takmer nedokáže kvalifikovať do skupinovej fázy európskych pohárov. Napriek tomu by som rád zagratuloval k tomu, čo domáci dosiahli toto leto v Európskej lige. Bolo takmer výnimočné. K zápasu, v prvom polčase sme podali najlepší výkon odkedy som v Trnave. Chalani preukázali fantastickú silu a dynamiku. Ružomberok s tým mal problémy. Po zmene strán to bolo, samozrejme, o veľkom boji. Nemôžeme zabudnúť, že sme nastúpili proti veľmi dobrému tímu. Po taktickej stránke to z našej strany nebolo vôbec dobré, bránili sme takmer šiesti v jednej línii, čo nemám rád. Domáci dominovali. Mali sme aj šťastie, ale je to pre nás fantastický výsledok. Som spokojný, že sa vraciame do Trnavy s tromi bodmi."

Norbert Hrnčár (tréner MFK Ružomberok):

"Nevyšiel nám vstup. Dostali sme prvý gól, hneď na to druhý. Súperovi sme v prvom polčase nechávali až príliš veľa priestoru, v ktorom mohol kombinovať. Nezískavali sme ani druhé lopty. Reagovali sme pomaly. Napriek tomu sme si vypracovali tri príležitosti, možno sme mohli streliť kontaktný gól. Druhý polčas bol o hre na jednu bránu a množstve nevyužitých šancí. Nebolo nám súdené streliť gól. Cením si obrovskú morálku, mužstvo sa po nepriaznivom prvom dejstve nezložilo. Po zmene strán sme náš tlak vystupňovali. Bez gólu sa však vyhrať nedá. Nezostáva nám nič iné iba pogratulovať Trnave k trom bodom."