Vantruba – Kadlec, Godál (C), Tóth, Čonka – Pehlivan, Sloboda (73. Greššák) – Čanturišvili, Vlasko (59. Yilmaz), Jirka (78. Brigant) - Egho

Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk (90. Menich) – Qose, Kružliak (C) – Daniel, Kostadinov (85. Sapara), Gal Andrezly (82. Kupec) – Haskič

Žlté karty>: 37. Sloboda - 13. Kostadinov, 89. Macík

Rozhodovali: Glova – Vorel, Hrmo

Diváci: 4 251

Polčas: 1:1

Spartakovci nezachytili úvod, čo využili hostia a strelili gól. Domáci síce rýchlo odpovedali, v nasledujúcich minútach prevzali iniciatívu, ale ani to im tri body nezabezpečilo. Doma tak remizovali s Ružomberkom 1:1.

Úvod stretnutia nevyšiel andelom vôbec podľa predstáv. Už v štvrtej minúte sa podarilo Danielovi uniknúť domácim obrancom, v šestnástke našiel voľného Gala Andrezlyho, ktorého prihrávku namieril hlavou do brvna Kostadinov, ale Haskič sa z dorážky nemýlil – 0:1. Odpoveď prišla okamžite. Z uhla mieril na druhej strane v šestnástke do nôh jedného z obrancov hostí Egho. V trinástej minúte zrazil Kostadinov nepríjemne, lakťom, Vlaska. O päť minút neskôr ofenzívny záložník andelov dokonale odpovedal, keď si nabehol na center Kadleca a hlavou k žrdi vyrovnal – 1:1. O ďalšie dve minúty mohlo byť veselšie. Fantastickou prihrávkou našiel Vlasko za obranou Čanturišviliho, prihral pred bránu, kde zahodil, trestuhodne, gólovú príležitosť Egho. Mieril iba do nôh brankára Macíka. Vyrovnávajúci gól zverencom Nestora El Maestra pomohol. S loptou na kopačke boli aktívnejší a Ružomberčanov prakticky nepúšťali k slovu. Skúšali to najmä centrami z jednej či druhej strany. Po jednom takom od Matúša Čonku, sa do sľubnej príležitosti dostal Čanturišvili. Hlavou mieril nad bránu. Ten istý hráč ukončil symbolicky prvé dejstvo. V nadstavenom čase zobral zodpovednosť na seba a z priameho kopu pálil na tribúnu. Do kabín sa odchádzalo za vyrovnaného stavu.

Po zmene strán vybehli červeno-čírni na ihrisko odhodlane. Od úvodných sekúnd robili svojmu súperovi nemalé problémy. Gól na kopačke mal Vlasko, výborne a umne unikol protihráčom, no v poslednej chvíli mu obrana hostí nedovolila zakončiť. Tesne pred naplnením hodiny hry musel zísť, pre menšie zranenie, z ihriska. Nahradil ho Yilmaz, ktorý sa ihneď zapojil do ofenzívy. Jeho strelecký pokus bol zblokovaný na roh. Hráči Norberta Hrnčára sa nedokázali vymaniť spod veľkého tlaku andelov. V 66. minúte sa k odrazenej lopte dostal Jirka, spoza šestnástky nebezpečne vypálil a brankár Macík mal čo robiť, aby jeho pokus chytil. O päť minút neskôr sa skvelo uvoľnil Egho, zvnútra vyprášil rukavice brankára hostí. Záver stretnutia patril domácemu celku. Tréner El Maestro poslal na trávnik správnych hráčov, ktorí priniesli ešte väčšiu aktivitu. Takým bol i Bigant, ktorý sa postaral o ukončenie duelu. Centrom našiel hlavu Egha, Macík jeho pokus vyrazil pred seba, no Kadlec z dorážky trafil pravú žrď. Andeli tak po ôsmich stretnutiach zaknihovali prvú remízu. Naďalej ale ťahajú trinásťzápasovú šnúru bez prehry. Najbližšie ich čaká reprezentačná prestávka a po nej vycestujú na Pasienky, kde vyzvú Slovan.

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Gratulujem súperovi k získanému bodu. Myslím, že s týmto bodom sú veľmi spokojní. Naďalej budeme pokračovať v našej práci. Pripravíme sa na Slovan i Žilinu."

Norbert Hrnčár (tréner MFK Ružomberok): "Napriek tomu, že sme vedeli, že ideme na pôdu lídra, chceli sme natiahnuť našu sériu bez prehry, čo sa nám podarilo. Dali sme hneď v úvode gól, ktorý nám na zisk bodu stačil, odchádzame z Trnavy spokojní."