Andeli sa rozlúčili s jeseňou víazstvom. Zimova budú s náskokom deviatich bodov

Andeli sa rozlúčili s jeseňou víazstvom. Zimova budú s náskokom deviatich bodov


Spartak
Prešov
1:0

Spartak:

Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Sloboda, Greššák (C) – Jirka (86. Oravec), Vlasko (76. Čeredničenko), Čanturišvili – Egho (60. Yilmaz)

Prešov:

Slančík – Petko, Udeh, Luberda, Jacko (82. Špyrka), Dzurík – Keresteš, Katona (C), Dupkala (57. Trebuňák) – Issa (36. Grešák), Streňo

Góly: 2. Čanturišvili

Žlté karty: 29. Greššák, 35. Vlasko - 22. Dupkala, 44. Udeh

Rozhodovali: Glova – Kováč, Borsányi

Diváci: 2 321


Polčas: 1:0

V záverečnom dueli roka 2017 privítal Spartak hráčov Prešova. O troch bodoch rozhodol už v druhej minúte Čanturišvili.

Do posledného jesenného súboja v roku 2017 sa stihol uzdravi Boris Godál, ktorý nastúpil v základnej zostave. Vedža neho sa predstavil Martin Tóth, keďže zranené trieslo nedovolilo nastúpi Hladíkovi. Mimochodom, Tóth týmto duelom vstúpil do klubu ligových stovkárov. Vrátil sa i Vlasko, napriek tomu, že ho trápia väzy v kolene. Naopak, dlhodobo chýbali Pekár, Bello a Pehlivan.


Andeli na svojho súpera vlietli a už v druhej minúte lavička domácich jasala. Čanturišvili si prebral na žavej strane loptu, vystrelil a tečovaný pokus zapadol do pravej šibenice – 1:0. Legionár z Gruzínska sa v aktuálnej sezóne radoval zo štvrtého presného zásahu. Úvod ako zo sna spartakovcov nakopol. Na rozdiel dvoch gólov mohol v deviatej minúte po prihrávke Jirku zvýši Sloboda, trafil nohu brankára Slančíka. Nasledujúce minúty priniesli futbal medzi šestnástkami, obaja brankári boli bez práce. Loptu však mali pod kontrolou zverenci Nestora El Maestra. Až v dvadsiatej minúte sa z priameho kopu ozval Vlasko, mieril tesne nad brvno. Do konca prvého dejstva diváci žiadnu vážnejšiu príležitos nevideli. Do kabín tak odchádzali veselší domáci hráči.

Po zmene strán začali červeno-čírni opä aktívne. V 49. minúte Vlasko vysunul Egha, ktorý zvnútra šestnástky pálil do Slančíkových rúk. Krátko po hodine hry ožili i hostia. Petko sa dostal do šestnástky, no vo výbornej pozícii mieril vedža brány. Na opačnej strane prišla odpoveď prakticky okamžite. Vlasko našiel pred bránou striedajúceho Yilmaza, ktorý trafil na čiare stojaceho Udeha. V záverečnej pätnásminútovke Trnavčania pôsobili nervózne. Hráči Sergija Kovalca zo svojej aktivity vyažili priamy kop, po ktorom zblízka hlavičkoval zblízka Streňo, skvelým zákrokom sa blysol Vantruba. Na konci stretnutia mal na kopačke gól Vakho, ktorý to šikovne vyskúšal z uhla, tesne minul hosujúcu bránu. Spartak získal ďalšie body a na čele tabužky kražuje so štyridsiatimi tromi. Pred druhou Žilinou má náskok devä bodov. Najbližšie sa hrá až vo februári 2018.


OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Bol to pre nás vežmi komplikovaný a ažký zápas. Prešov pôsobil organizovanejšie a kompaktnejšie ako v prvom vzájomnom dueli. Vyhra doma proti Prešovu možno nie je tak špeciálne, je to trochu očakávané. Vyhra však 14 stretnutí v roku a ma na konte 43 bodov je pre nás vežmi, vežmi špeciálne. To neočakával nikto. Sme šastní a spokojní."

Sergij Kovalec (tréner 1. FC Tatran Prešov): "Chceli sme bodova, vytvorili sme si na to šance. Problém máme v útoku a najmä finálnej fáze. Jesennú čas musíme zanalyzova. Čaká nás veža práce."

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk