V zápase Spartaka s Dunajskou gól nepadol

V zápase Spartaka s Dunajskou gól nepadol


Dunajská Streda
Spartak
0:0

Dunajská Streda:

Macej – Koštrna, Huk, Šatka, Davis – Kalmár (85. Herc), Ljubičič (C), Pambou – Vida (71. Čmelík), Pačinda, Černák (57. Divkovič)

Spartak:

Vantruba – Kadlec, Godál (C), Tóth, Čivič – Pehlivan, Sloboda (83. Greššák) – Ofosu (70. Jirka), Vlasko (65. Pekár), Čanturišvili - Egho

Žlté karty: 78. Ljubičič, 90. Čmelík, 90. Huk - 51. Pehlivan, 61. Sloboda, 87. Kadlec, 90. Egho

Rozhodovali: Hrčka – Weiss, Tomčík

Diváci: 6 709


Polčas: 0:0

Záverečný súboj základnej časti sa v MOL Arena niesol v nervóznom duchu. Viac ako šesťtisíc priaznivcov presný zásah nevidelo. Mužstvá sa rozišli zmierlivo.

Do posledného súboja základnej časti Fortuna ligy nemohol stále nastúpiť ľavý obranca Matúš Čonka. Tentoraz ho nenahradil v zostave Janso, ale nová tvár zo Sparty Praha Eldar Čivič. Spolu s ním sme boli svedkami ešte jednej zmeny, keď na lavičke zostal Jirka a na krídle sa predstavil Reagy Ofosu. Zimná posila andelov rozhodla o domácich troch bodoch so Senicou. V ligovom stretnutí mal svoju premiéru.

V úvodných minútach sme videli vysoko takticky súboj z oboch strán. Ani jeden z celkov nechcel urobiť prvú chybu, po ktorej by daroval súperovi príležitosť. Na začiatku desiatej minúty dvíhali spartakovci ruky nad hlavu. Pri pravej žrdi stál pohotovo pripravený a zakončujúci Čanturišvili, no postranný rozhodca bol proti. Domáci s odpoveďou neváhali, v štrnástej minúte pálil spoza šestnástky nepríjemne Davis. Vantruba sa blysol výborným zákrokom. Gól na kopačke mal Godál. V 24. minúte zakončil center Vlaska k žrdi, no brankár domácich loptu stihol odvrátiť na roh. O štyri minúty to zverenci Nestora El Maestra skúšali po rohu signálom. Godál sklepol hlavou loptu Ofosuovi, ktorý z hranice pokutového územia mieril vedľa ľavého horného rohu. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán vybehli obe mužstvá v rovnakých zostavách. Vážnejšie šance neprichádzali, hralo sa skôr v strede poľa a s emóciami na jednej i druhej strane. Spartakovci v 64. minúte pohrozili po centri Čiviča, ktorý našiel na zadnej žrdi Egha, ale v záklone nehlavičkoval podľa predstáv. Dunajskostredčania sa ozvali v 70. minúte. Z diaľky pálil Ljubičič, Vantruba bol aj proti jeho strele. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom to z priameho kopu skúšal Pačinda, v hlavnej role bol však opäť mladý strážca svätyne Spartaka. Posledné minúty sa niesli v nervóznom duchu. V nadstavenom čase pálil zo štandardky priamo Pekár, brankár Macej vyrážal do boku. Hlavný arbiter duelu Patrik Hrčka ukončil súboj, v ktorom diváci gól nevideli. Andeli idú do nadstavby z prvého miesta a deväťbodovým náskokom. Začínajú o týždeň v Trenčíne.

VIDEO: http://fcspartak.tv/v1188-highlights-fc-dac-1904-d...OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Nevideli sme žiadnu gólovú príležitosť na jednej ani druhej strane. Remíza je v poriadku. Nikdy však nie som s nerozhodným výsledkom spokojný. Bol to ťažký a veľmi fyzicky duel. Mužstvo, ktoré hrá doma, musí pôsobiť ofenzívnejšie a možno by to bol lepší zápas. Pokračujeme v našej práci. Zanalyzujeme a ideme ďalej."

Marco Rossi (tréner Dunajská Streda): "Nepochybne to bol veľmi ťažký zápas. Trnava nie je líder náhodou. Je prvá, pretože si to zaslúži, lebo má kvalitných a skúsených hráčov. Spôsobila nám dosť problémov. My sme odohrali dobrý zápas, s veľkou koncentráciou a túžbou na oboch stranách ihriska. Nie som spokojný s konečným výsledkom, ale gratulujem mojim hráčom k bodu."

aktuálne na spartak.sk