Andeli zvládli súboj s Námestovom a sú v osemfinále

Andeli zvládli súboj s Námestovom a sú v osemfinále


MŠK Námestovo
Spartak
0:1

Spartak:

Chudý – Lukič, Hladík, Tóth, Janso (C) – Pehlivan, Oravec – Vakho, Vlasko (88. Mihálik), Brigant (73. Jirka) – Yilmaz (73. Egho)

Góly: 21. Lukič

Diváci: 1 250


Polčas: 0:1

Zverenci Nestora El Maestra vycestovali za postupom do ďalšieho kola v Slovnaft Cup-e na pôdu treťoligového Námestova. O jediný presný zásah sa ešte v prvom dejstve postaral z priameho kopu Slavko Lukič.

Mužstvo viedol s kapitánskou páskou, premiérovo, Oliver Janso. Pre zranenie nehrali Greššák, Pekár, Sloboda, Kadlec, ani Bello. Boris Godál zostal v Trnave.

V úvodnom dejstve sa spartakovcom príliš nedarilo. Napriek tomu však išli do vedenia, keď v dvadsiatej prvej minúte premenil priamy kop Slavko Lukič. Brankár domácich nestihol na jeho prudkú strelu k pravej žrdi zareagovať. Pred pokutovým územím boli ale aktívnejší hráči Námestova. Dokonca si vypracovali dve obrovské šance, pri prvej sa blysol výborným zákrokom Chudý, keď nepríjemne strieľal Kurtulík. V závere úvodného dejstva nevyšla Jansovi malá domov, čo využil na nájazd Jagnešák, no trestuhodne mieril vedľa.

Po zmene strán zlepšili andeli pohyb, vďaka čomu svojmu súperovi znepríjemňovali hru. V obrovskej šancu sa po akcii na jeden dotyk ocitol Brigant, domáceho brankára neprepálil. Neskôr to skúšal Vakho spolu s Yilmazom. Rezultát sa už nemenil. Zverenci Nestora El Maestra zvíťazili a postúpili do ďalšieho kola. Súper im bude vyžrebovaný 6.10. Už sa neberú do úvahy nasadení resp. nenasadení, môžeme hrať doma i vonku. Duel je na programe 18.10.


OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Pohárové zápasy sa rátajú na postupy, keďže sme to dnes zvládli, tak sa, samozrejme, tešíme. Nie každému z Fortuna ligy sa to v tejto fáze podarilo. Duel určite nebol jeden z tých vydarených v tejto sezóne. Keby využijeme šance skôr, bolo by to pre nás jednoduchšie, takto sme bojovali až do konca. Myslím, že sme odohrali dobrý druhý polčas, napriek tomu, že sa nám nepodarilo skórovať. Všetko sme mali ale pod kontrolou. V pohári je možné všetko. Mali sme menší problém s hráčmi. Z troch bodov máme radosť, ideme domov a svoju pozornosť sústredíme na Dunajskú Stredu."

Slavko Lukič (autor víťazného gólu): "Bol to pre nás náročný zápas, sme šťastní, že sa nám podarilo vyhrať. Máme nabitý program, musíme sa teraz sústrediť na najbližší ligový duel. Sme prví v tabuľke a chceme sa tam udržať. Na takýto pohárový duel musíme čo najskôr zabudnúť. Teším sa, že som skóroval, ale najdôležitejšie je v konečnom dôsledku víťazstvo, resp. postup do ďalšieho kola. Verím, že sa mi podarí gólovo presadiť i v sobotu."

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk