Chudý – Kadlec, Godál, Hladík (83. Oravec), Čivič (69. Janso) – Greššák (C) (20. Ofosu), Sloboda – Jirka, Pekár, Čanturišvili - Egho

Šulla – Sekulič (C), Bajrič, Božikov, Rundič (77. Nono) – De Kamps (68. Vittek) – Rabiu, Holman (82. Hološko) – Čavrič, Šporar, Moha

Žlté karty: 42. Čivič, 60. Godál, 90. Čanturišvili, 90. Egho - 27. De Kamps, 48. Holman, 58. Božikov

Červené karty: 33. Čavrič

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Hrčka

Diváci: 13 123

Polčas: 0:0

Najväčšie slovenské derby sa hralo vo skvelej atmosfére. Cestu na Štadión Antona Malatinského si našlo viac ako trinásťtisíc fanúšikov. Tí videli jeden gól, ale aj červenú kartu.

Andelom chýbali pre zranenie Vantruba s Vlaskom. Na lavičke zostal Tóth, ktorý taktiež laboroval s menším zranením. Päť zltých kariet nedovolilo nastúpiť Yasinovi Pehlivanovi. V základnej zostave sme tak opäť videli kapitána Lukáša Greššáka.

Najväčšie slovenské derby odštartovali oba celky s veľkou chuťou a aktivitou. Ako prví pohrozili domáci, ktorých hnali za tromi bodmi zaplnené tribúny. Na konci rýchlej akcie bol v ofsajde Egho. Odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať. Strieľal Moha, loptu nepríjemne, tesne nad bránu, tečoval jeden z obrancov Spartaka nad bránu. Zverenci Nestora El Maestra túžili streliť úvodný gól. Svojich protihráčov výborne dostupovali a nedali im prakticky žiadny priestor na kombinácie. Belasí síce opticky držali loptu viac na svojich kopačkách, ale tá bola mimo pokutové územie brankára Chudého. V dvadsiatej minúte musel nútene striedať kapitán Greššák, ktorý nemohol pokračovať pre zranené koleno. Nahradil ho Ofosu. V tej chvíli presunul k Slobodovi tréner Čanturišviliho. O desať minút neskôr neuniesol moment hosťujúci Čavrič. Nepochopiteľne skopol zozadu a bez lopty Vakha Čanturišviliho. Arbiter stretnutia mu okamžite ukázal červenú kartu. Červeno-čírni mali pred sebou viac takmer hodinovú prevahu o jedného muža v poli. V 39. minúte pálil z diaľky Jirka, no strela mierila vedľa pravej žrde. V závere polčasu sa individuálne predviedol striedajúci Ofosu. Prenikol do šestnástky, ale prudkým centrom nenašiel pred bránou žiadneho zo svojich spoluhráčov. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa nastúpilo bez zmien. Spartakovci vyvíjali od začiatku na Slovan čoraz vyšší tlak. Chýbala im presnejšia finálna fáza. Tá prišla v 56. minúte. Opäť sa individuálne ukázal Ofosu, obišiel dvojicu obrancov belasých a Šullovi nedal šancu – 1:0. Na Štadióne Antona Malatinského zavládla eufória, aká už dávno nie. Na rozdiel dvoch gólov mohol na začiatku šesťdesiatej minúty zvýšiť Čanturišvili. Vysunul ho Egho, no legionár z Gruzínska mieril zvnútra pokutového územia nad bránu. Futbalisti Martina Ševelu sa k vyloženým šanciam nedostávali. Ojedinelú mali z priameho kopu. Holman pozdravil vlastných fanúšikov za bránou. O päť neskôr ponúkli belasí sľubnú príležitosť Pekárovi. Jeho prudkú ranu zblízka Šulla vyrazil, lopta sa dostala až na čiaru, kde ju stihol brankár hostí zastaviť. V 78. minúte našiel Kadlec v šestnástke Egha, jeho krížna rana letela tesne vedľa pravej žrde Šullovej brány. Záver si andeli ustrážili. Klinec do rakvy Slovana mohol v nadstavenom čase pridať Čanturišvili. Po štandardke sa rútil na opustenú bránu, v poslednej chvíli sa rozhodol zaseknúť dobiehajúceho Šullu, ktorý jeho úmysel prečítal. Napriek tomu sa andeli dočkali v derby domáceho víťazstva. Prvého od roku 2014. V tabuľke odskočili práve belasým na desať bodov. Do konca sezóny zostáva šesť zápasov. Najbližšie sa spartakovci predstavia opäť doma. O týždeň v nedeľu privítajú Ružomberok. Lístky sú dostupné denne online na https://cityarena.maxiticket.sk/futbal-zapas-spartak-mfk-ruzomberok-2018-14.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Najdôležitejšie je, že musíme zostať skromní, jednoducho na zemi. Pokračovať v našej práci. Pre nás je Ružomberok ešte dôležitejší duel ako dnešný. Veľmi ma potešila ohromná podpora fanúšikov. Bez nich by sme nepodali takýto výkon. Dúfam a verím, že neprišli iba pre Slovan. Najbližší súboj je pre nás tiež finále. Snáď prídu ešte vo väčšom množstve a Ružomberok zdoláme."

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Čo sa týka hry, boli sme solídni. Od úvodu bola na našej strane aktivita a držali sme loptu na svojich kopačkách. Bolo tam to, čo sme chceli. Efektivita však nebola taká, akú si predstavujem. Sporné momenty nehrali v prospech nás, či v pokutovom území kontakt na Čavriča, ale i jeho vylúčenie. V tom momente sme boli nútení preskupiť rady. Nehrali sme len do defenzívy. Chceli sme vyhrať a všetko tomu podriaďovali. V tomto smere nebolo jednoduché hrať proti jedenástim chlapom, ktorých zdobí výborná defenzíva. Ich protiútoky sú smrteľné. Po jednom z nich sa presadil Ofosu v druhom polčase. Gól rozhodol o vývoji výsledku. Následne sme prešli na hru s tromi útočníkmi, ale nič nám to neprinieslo."