FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Godál (C), Hladík, Čivič – Sloboda, Pehlivan (90. Greššák), Tóth – Vlasko (60. Ofosu), Čanturišvili - Egho (88. Pekár)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Záhumenský – Ljubičič (C) – Vida (54. Pambou), Kalmár, Herc, Davis – Bayo (40. Divkovič)

Žlté karty: 5. Huk, 15. Bayo, 20. Herc – 15. Pehlivan, 40. Čivič, 68. Tóth

Červené karty: 8. Huk 2 ŽK, 10. Kalmár – 10. Čanturišvili

Rozhodovali: Chmura – D. Hrčka, Pozor

Diváci: 16 832

Poločas: 1:0

Po 45 rokoch sa spartakovci dočkali majstrovskej trofeje. Majstrovské oslavy spečatili tri kolá pred koncom sezóny. Na svojom štadióne porazili Dunajskú Stredu.

Priaznivci andelov vytvorili od úvodu famóznu atmosféru. Spartakovci vlietli do súboja ako víchor. Už v piatej minúte Vlasko vysunul Egha. Huk z Dunajskej Stredy ho však v pokutovom území stiahol na zem a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil tradičný exekútor Boris Godál. Nemýlil sa – 1:0. O tri minúty neskôr prenikal po krídle Kadlec. Absolútne nešetrne ho pri čiare zostrelil Huk, ktorý videl druhú žltú a zároveň červenú kartu. Zverenci Nestora El Maestra mali pred sebou presilovku o jedného muža viac ako osemdesiat minút. Z následného priameho kopu sa takmer domáce tribúny radovali po druhý raz. Vlaskov center zakončil Egho do žrde a Tóth v páde nedal lopte potrebnú razanciu. Brankár Macej, so šťastím, jeho pokus vyrazil. Majstrovský úvod Trnavy. V desiatej minúty vznikla skrumáž, po ktorej rozhodca vylúčil Čanturišviliho a Kalmára. Dunajskostredčania sa vôbec k prvej strele dostali až po dvadsiatej minúte, keď z diaľky vystrelil Ljubičič. Strážca svätyne andelov si hravo poradil. Po divokom polčase odchádzali do kabín spokojnejší červeno-čírni futbalisti.

Nástup do druhého dejstva vyšiel taktiež lepšie Spartaku. Svojou aktivitou sa tlačili za druhým presným zásahom. Chýbala im finálna fáza. Čiernou škvrnou súboja bolo zranenie Vlaska, ktorého v 60. minúte odniesli na nosidlách. Vystriedal ho Ofosu. V nasledujúcich minútach červeno-čírni svojho súpera zatlačili. Gól na hlave mal stopér Hladík, trafil brvno. Čo sa nepodarilo jemu, napravil v závere vybičovaného stretnutia Egho. Legionár z Rakúska dokonale využil zaváhanie brankára Maceja, obral ho v šestnástke o loptu a pohodlne do prázdnej brány načal majstrovské oslavy – 2:0.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Nestro El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "To, čo dosiahli chalani, je neuveriteľné. Dúfam, že teraz poviete konečne všetci pravdu. Teda napíšete o tom, čo sme videli celú sezónu. Aké výkony podával Godál, Pehlivan, Greššák, Čonka, Kadlec, Tóth, Sloboda. Neuveriteľné, ako hrali. Verím, že to niekto povie. Ideme oslavovať."

Marco Rossi (tréner Dunajská Streda): "Som tu len z povinnosti, aby som zablahoželal súperovi k víťazstvu i titulu. K stretnutie sa vyjadrovať nebudem."