Andeli v záverečnom kole sezóny podžahli Trenčínu. ALE: TITUL JE NÁŠ

Spartak:

Vantruba – Čivič, Godál, Tóth, Čonka – Pehlivan (78. Yilmaz), Greššák (C) – Jirka (66. Oravec), Vlasko, Ofosu (56. Lovás) - Egho

Trenčín:

Šemrinec – Šulek, Kleščík (C), Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Beridze, Van Arnhem, Ubbink (71. Omar), Sleegers (76. Azango) - Čatakovič

Góly: 25. Sleegers, 87. Čatakovič Žlté karty: 65. Greššák, 66. Pehlivan – 65. Ubbink, 66. Lawrence Rozhodovali: Somoláni – Lieskovský, Mókoš Diváci: 17 113
Polčas: 0:1

V záverečnom súboji majstrovskej sezóny 2017/2018 ahal Spartak za kratší koniec s AS Trenčín. Po stretnutí vypukli obrovské majstrovské oslavy.

V záverečnom súboji majstrovskej sezóny chýbalo viacero hráčov. Zranenie nedovolilo nastúpi Slobodovi s Hladíkom. Tresty si odpykávali Čanturišvili s Kadlecom. Na pravej strane obrany tak zaskočil Eldar Čivič, ktorý sa po polročnom hosovaní lúčil so Spartakom Trnava. Svoj posledný duel v červeno-čírnych farbách odchytal i brankár Martin Vantruba a v poli odohral Yasin Pehlivan.

O úvodné ohrozenie brány sa postaral domáci celok. Vlaskovu štandardku zakončoval zblízka hlavou Čivič. Šemrinec predviedol pekný zákrok. Spartakovci zdvihli zo sedačky svojich priaznivcov, ktorí ich od prvej minúty hnali za tromi bodmi, po druhýkrát v jedenástej minúte. Na vlastnej polovici výborne Greššák vypichol súperovi loptu, Pehlivan ju potiahol, vysunul Egha, ktorého strelu musel brankár hostí vyrazi na roh. Trenčania odpovedali v sedemnástej minúte. Z diažky to nepríjemne skúsil stopér Kleščík. Vantruba sa blysol výborným zákrokom. V 25. minúte však zverenciVladimíra Cifraniča išli do vedenia. Sleegers bol v šestnástke Spartaka natožko dôrazný, že dokázal dosta loptu popod Vantrubu do brány – 0:1. Po inkasovanom góle sa hra mierne upokojila. Iniciatívu prevzal trenčiansky AS. Na začiatku tridsiatej deviatej minúty, po nedorozumení v defenzíve, pálil spoza šestnástky Beridze. Vantruba vytiahol jeho pokus na roh. Do kabín odchádzali veselší hosujúci futbalisti.

Po zmene strán vstúpili aktívnejšie hráči Trenčína. V 53. minúte napriahol z dvadsiatich metrov Čatakovič. Vantruba síce na loptu nedosiahol, ale pomohla mu pravá žrď. Spartakovci hrozili najmä z brejkov. Jeden im, takmer, vyšiel o pár sekúnd neskôr, keď Jirkov sžubný center tesne minul nabiehajúceho Egha v páde. Tri minúty pred naplnením hodiny hry odcentroval zžava Čonka. V pokutovom území súpera vyskočil najvyššie na najbližšej žrdi Egho, ale Šemrinec bol pri jeho nebezpečnej hlavičke na mieste. Na druhej strane sa ozvali aj hostia. Po nedôraznom odkope Čiviča striežal do žavej žrde Čatakovič. Po dvoch nastreleniach konštrukcie brány sa nakoniec Hamza dočkal. V závere stretnutia uzavrel po prihrávke Azanga pred prázdnu bránu rezultát na konečných 2:0 pre AS Trenčín. Nič to však nemení na tom, že sa spartakovci stávajú majstrami sezóny 2017/2018!!!