FC Spartak Trnava: SPARTAK: Rusov – Turňa, Mitrea, Košút, Lovat – Mihálek, Jakubek, Tešija, Gashi – Tavares, Sobczyk

Striedali: Urminský – Záhumenský, Hing-Glover, Dangubič, Mesík, Horvát, Kareem, Hlúpik, Spanoudakis, Hehedosh

Góly: Sobczyk 2, Hehedosh 2, Záhumenský, Hlúpik

Poločas: 1:0

Spartak si pripísal druhé víťazstvo v letnej príprave.

V základnej zostave trénera Chéua sa objavilo viacero futbalistov, ktorí sú v malom Ríme na skúške. Od úvodu nastúpil po druhý raz novic Mitrea. V poli sa predstavila nová akvizícia zo Senice Tešija. Šťastie skúšali Gashi, Sobczyk, Hlúpik, Spanoudakis či Hehedosh. Po zmene strán nastúpil i Záhumenský, ktorý je taktiež v kabíne nový.

Andeli boli od úvodu aktívni, držali loptu na svojich kopačkách a súpera zasypávali strelami spoza šestnástkami. Úvodný presný zásah prišiel krátko po dvadsiatej minúte, keď sa presadil Sobczyk. Ďalšie zásahy videli prítomní fanúšikovia v druhom polčase.

Vedenie o dva góly zariadil Dangubič, na ktorého o pár minút na to nadviazal Hehedosh. Spartakovci sa rozstrieľali a do súperovej siete pridali ďalšie tri presné zásahy. Z druhého v zápase sa tešil Sobczyk, po jednom strelili Záhumenský a Hlúpik.

Futbalisti Petržalky iba korigovali nepriaznivý vývoj z pokutového kopu, ktorý premenil Gašparovič. Červeno-čírni sa najbližšie predstavia v stredu, keď opäť v Červeníku vyzvú Skalicu. Duel má výkop o 17.00 hod.

Foto: Lukáš Grinaj