Tekin – Isla, Škrteľ, Neustadter, Ali Kaldirim – Reyes (75. Koybasi), Jailson – Ayew (75. Valbuena), Elmas, Frey - Slimani (88. Topal)

Chudý – Kadlec, Tóth (67. Hladík), Godál (C), Oravec – Jirka (82. Miesenbock), Greššák, Rada, Grendel (68. Ghorbani) – Čanturišvili - Bakoš

Žlté karty: 70. Frey, 79. Valbuena – 80. Čanturišvili

Rozhodovali: Welz – Foltyn, Hacker

Diváci:

Polčas: 0:0

V druhom kole skupiny D ťahali spartakovci za kratší koniec na pôde Fenerbahce. O oba domáce góly sa postaral Slimani.

Oproti prvému kolu urobil tréner Látal v základnej zostave iba dve zmeny. Zraneného Čonku nahradil Oravec a v strede poľa sa uzdravil Greššák.

Od úvodu držali loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti. Na andelov vyvíjali tlak, skúšali to dlhými centrami za obranu. Tie však defenzíva Spartaka odvracala. Zverenci Radoslava Látala sa po prvý raz ozvali v devätnástej minúte. Z diaľky napriahol Čanturišvili. Jeho pokus mieril vedľa brány. O niečo nebezpečnejšie vyzerala situácia o minútu neskôr. Freyov center hlavičkoval Jalison, našťastie, zblízka do rukavíc Chudého. Fenerbahce pokračovalo v nápore a v dvadsiatej piatej minúte napol fanúšikov Slimani. Po centri Ayewa hlavou minul hornú konštrukciu brány. Ďalšia šanca, gólová, prišla krátko po polhodine hry. Slimaniho hlavičku však Chudý výborne, reflexívne, zlikvidoval. V závere prvého dejstva zaútočili hráči z malého Ríma. Jirkovu prihrávku sa snažil zužitkovať Čanturišvili. Obstrelom míňal len tesne ľavý horný roh Tekinovej brány. Do kabín sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán vykročili na trávnik aktívnejšie andeli. Krátko po nástupe pálil Kadlec, jeho pokus priestor medzi tromi žrďami nenašiel. Na druhej strane odpovedal Frey, po skrumáži dorážal po zemi vedľa ľavej žrde. Čo nevyšlo jemu, napravil v 52. minúte Slimani. Po rohovom kope vrátil loptu hlavou do ohňa Škrteľ, brankár Chudý nevyboxoval podľa predstáv a domáci útočník otvoril skóre zápasu – 1:0. Gól Fenerbahce dodal impulz. O päť minút neskôr sa blysol proti strelcovi presného zásahu Chudý, následnú dorážku Elmasa vykopával spred brány kapitán Godál. V 65. minúte bol znova v akcii najnebežpečnejší hráč Slimani. Pred vybiehajúcim Chudým stihol kopnúť do lopty, ale tá minula ľavú žrď. O pár sekúnd neskôr musel nútene striedať Tóth, ktorému nedovolilo pokračovať zranenie nohy. Domáci sa po niekoľkých sľubných príležitostiach dopracovali k dvojgólovému vedeniu. V 69. minúte zvýšil na 2:0 hlavou Slimani. Záver stretnutia sa dohral v prospech domácich. Spartak skúsil v posledných minútach korigovať nepriaznivý stav, čo sa mu nepodarilo. Najbližšie privíta cez víkend v nedeľu doma Sereď.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Pre nás je to obrovská skúsenosť. Myslím si, že niektorí hráči takýto zápas ešte nehrali. Vstup do stretnutia nám nevyšiel. Úvodných desať minút sme boli pod obrovským tlakom a v strede poľa strácali lopty. Neboli sme schopní podržať loptu. Najviac problémov sme mali na stranách, odkiaľ súper centroval do šestnástky. Paradoxne, úvodné dejstvo bolo z našej strany horšie ako druhé. Po zmene strán prišiel gól po hrubej chybe zo štandardky. Snažili sme sa hrať, žiaľ, pri náznaku šancu sme si nechali dať druhý presný zásah. Následne to bolo ťažké. Chalanom som sa poďakoval za výkon. Opakujem, ide o obrovskú skúsenosť. Budeme sa snažiť zlepšiť."