Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Janečka (C), Rada (63. Pekár) – Hing-Glover (71. Tavares), Miesenbock, Čonka (77. Lovás) - Yilmaz

Vantruba – Obročník, Podstavek, Kiwior (46. Pavúk), Oravec – Bartoš (68. Mejri), Paraj – Hlohovský, Špyrka, Ďatko – Leško (C)

Góly: 14. Obročník (vl.), 66. Yilmaz, 75. Miesenbock - 11. Ďatko

Žlté karty: 60. Lovat - 50. Bartoš

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vorel

Diváci: 2 354

Polčas: 1:1

Dve kolá pred koncom majú zverenci Michala Ščasného istú účasť vo Fortuna lige aj v budúcom ročníku. Rozhodli o tom tri góly do siete železiarov.

Tréner Michal Ščasný nemohol rátať so Slobodom, Grendelom či Markoskim. Spomínanú trojicu trápili zranenia. V základnej zostave tak nastúpil Rada či Hing-Glover.

Po úvodnom oťukávaní sa ako prví presadili hostia. V jedenástej minúte využil zaváhanie domácej defenzívy Ďatko0:1. Spartakovci však nesklonili hlavy, práve naopak, okamžite sa tlačili za vyrovnaním a nečakali naň dlho. O tri minúty neskôr hľadal Miesenbock v šestnástke Čonku, ale pred ním si do vlastnej siete zrazil loptu, nechytateľne, Obročník – 1:1. Začínalo sa odznova. Následne sa hralo medzi oboma šestnástkami. Vyššie držanie lopty mali na svojich kopačkách andeli. Hrozili najmä po centroch, skúšal to Hing-Glover, ale jeho nebezpečnú myšlienku odvrátili futbalisti Podbrezovej do bezpečenia. Po rohu Lovata zakončoval zvnútra odrazenú loptu Yilmaz, no priestor medzi tromi žrďami netrafil. Krátko po polhodine hry sa ozvali znova hostia. Záver pred Bolekom stihli spartakovci včas odvrátiť. Na opačnej strane odpovedal spoza pokutového územia Miesenbock, pálil do stredu brány, kde bol pripravený Vantruba a situáciu vyriešil. Rakúsky legionár sa v oveľa väčšej a doslova gólovej šanci ocitol minútu pred odchodom po prihrávke Yilmaza. Z penaltového bodu ale nezakončil podľa predstáv a nechal tak vyniknúť Vantrubu. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán nastúpili červeno-čírni aktívne. Misky váh na domácu stranu mohol nakloniť v 49. minúte Yilmaz, individuálne sa presadil cez dvojicu brániacich hráčov, ale zoči-voči brankárovi zlyhal, keď mieril vedľa jeho pravej žrde. S naplnením hodiny hry sa Yilmaz dostal do druhej veľkej príležitosti. Opäť oklamal dvoch defenzívnych futbalistov Podbrezovej, ale obstrelom nepochodil. Tentoraz minul ľavú žrď. Rakúšan s tureckými koreňmi sa nevzdal a na tretí pokus sa dočkal vytúženého zásahu. Pri chuti hrajúci Fabian Miesenbock našiel zľava Yilmaza pred bránou, zasekol obrancu a poradil si i s Vantrubom – 2:1. Pätnásť minút pred koncom stretnutia prišla poistka z kopačky Miesenbocka, ktorému ponúkol gól po výbornej práci Čonka. Zvnútra šestnástky Fabian prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:1. V závere duelu napriahol z diaľky Lovat a len tesne minul bránu. Spartak udržal výsledok a raduje sa z dôležitých troch bodov. Budúci týždeň ho čaká výjazd na pôdu Nitry.

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Prvý polčas sme sa nedostali do hry. Chceli sme brániť aktívne. Vedeli sme, že Podbrezová hrá na riziko, ale často stráca lopty. Chvalabohu, že sme vyrovnali tak skoro. Nebol tam taký pohyb, aký by som si predstavoval. V druhom polčase tam už boli nábehy krajných obrancov, záložníkov a aj útočníka. Vytvorili sme si dostatok gólových príležitostí. Som šťastný, že sme tento dôležitý zápas zvládli."

Vladimír Veselý (tréner FK Železiarne Podbrezová): "Mrzí ma dnešný výsledok. Mali sme to slušne rozohrané, ale rýchlo sme inkasovali na 1:1. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, mali sme dobré príležitosti. V druhom polčase, keď sme chceli strhnúť víťazstvo na našu stranu, sme urobili chyby. Súper ich ešte nevyužil, ale potom sme prehrali zápas vo vlastnej šestnástke. Nepokryli sme hráčov a a tí rozhodli. Chceli sme ešte skorigovať, ale už sa nám to nepodarilo. Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu."