Urminský – Gombala, Horník, Marjanovič, Jašúrek – Pekár (83. Pavlovčík), Dangubič – Lupták, Yilmaz (62. Brigant) – Jarovič (73. Dvorák), Vantruba

Švec – Turnai (79. Chmelo), Szép, Pánik (27. Kalman), Flídr, Pacalaj – Švirik (45. Solčiansky) Vida, M. Lackó, Dávid – Peseky (73. R. Lackó)

Žlté karty: 71. Horník – 62. Pacalaj, 77. Flídr

Rozhodoval: Otiepka - Poruban, Šandrik

Diváci: 150

Polčas: 1:0

Vďaka trom bodom je juniorka s dvadsiatimi šiestimi bodmi na tretej priečke. Na druhý Púchov stráca bod, prvá Šaľa vedie o dva body.

Posilnená spartakovská juniorka (o futbalistov z hlavného mužstva, pozn. red.) začala duel s treťoligovým nováčikom dobre a už v šiestej minúte sa ujala vedenia. Kubilay Yilmaz dostal prihrávku do šestnástky, ideálne sa uvoľnil a prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal Šveca – 1:0. Potom však na prekvapenie prevzali iniciatívu hostia a mali niekoľko príležitostí na zmenu stavu. Obrana domácich dobre odolávala. V 30. min mal tutovku na kopačke Peseky, keď sa ocitol sám pred Urminským, no ten jeho strelu vyrazil nohou na roh. Krátko pred polčasom prestrelil bránu Vida.

Po zmene strán sa hra Spartaka zlepšila, defenzíva nepustila hostí do žiadnej šance aj vďaka dobre hrajúcemu Pekárovi v strede poľa. Naopak, proti zhustenej obrane sa vôbec nedarilo útočnému tandemu Jarovič – Vantruba. V 78. min po priamom kope Dangubiča hlavičkoval Gombala len do rúk brankára Šveca. O dve minúty sa definitívne rozhodlo, keď pri brejku do otvorenej obrany Dangubič skvele prihral Dvorákovi a ten s prehľadom uzavrel na 2:0. Nešťastný zápas odohrali hostia, ktorým sa ešte v prvom polčase zranili Pánik a Švirik a v poslednej minúte si nezavinene zlomil členok Marek Lackó.

Najbližšie čaká zverencov Vladimíra Ekhardta záverečný súboj jesene. V 15. kole vycestujú na pôdu Púchova, kde nastúpia 10.11. o 13.30 hod.

Text: Mikuláš Rožňák

OHLASY PO ZÁPASE

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Bol to veľmi ťažký zápas s kvalitným súperom. Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre, dali sme prvý gól. Myslel som si, že chlapcom pomôže, ale opak bol pravdou. Prestali sme byť aktívni, nebehali sme toľko. Súper sa postupne dostal do hry a vypracoval si aj niekoľko šancí. Podržal nás brankár, za stavu 1:0 chytil čistý gól. Do druhého polčasu som trocha zmenil rozostavenie, čo nám pomohlo. Ovládli sme hru, mali aj ďalšie príležitosti. Súpera sme do žiadnej šance nepustili a zaslúžene sme vyhrali."