Juniori zmietli Bánovce, nasúkali im sedem gólov

Spartak juniori:

Chudý – Gombala (64. Pavlovčík), Krneta, Juhás, Jašúrek – Oravec, Magdolen (68. Bango) – Janso (76. Kollár), Mihálik (85. Neštrák), Čeredničenko (82. Vangel) – Vantruba

Spartak Bánovce n/B.:

Hipp – Hrabal (49. Svatík), Halás, Olej, Poštrk – Gajdošík – Barta, R. Oravec, Mrocek, Zita (75. Tabak) – Bakši (59. Minárik)

Góly: 40. Vantruba, 47. Čeredničenko, 61. Čeredničenko, 75. Krneta, 80. Čeredničenko, 82. Vantruba, 86. Vantruba

Rozhodoval: Kišš

Diváci: 98

Polčas: 1:0

Hetrikom sa blysli Vantruba a Čeredničenko. Najmä po zmene strán sa andeli rozstrieľali.

Už v štvrtej minúte vyskúšal Čeredničenko z priameho kopu pozornosť Hippa a o chvíľu na to hlavičkoval po rohu nad bránu Krneta. V 20. min mohli ísť domáci do vedenia, ale po závare v šestnástke nedal gól ani M. Oravec, ani Gombala a vzápätí po priamom kope Čeredničenka sa zblízka nepresadil Krneta. Hostia ohrozili brankára Chudého za celý zápas iba raz, keď v 23. min z diaľky vypálil Zita. Domáci mali územnú prevahu, no chýbalo im zakončenie. Až v 40. min, po skvelom sóle Čeredničenka, otvoril skóre Tomáš Vantruba – 1:0.

Po zmene strán hostia odpadli a domáci ich zasypali poltuctom gólov. V 47. min, keď hostia hrali bez zraneného Hrabala a ešte bez striedajúceho Svatíka len o desiatich, zvýšil na 2:0 Čeredničenko po akcii s Mihálikom. V 61. min sa uvoľnil v šestnástke najlepší domáci hráč Čeredničenko a perfektnou strelou prekonal Hippa – 3:0. V 75. min po strele Jansa upravil Krneta hlavou na 4:0. V 80. min po rýchlej kontre dosiahol prvý hetrik v zápase Čeredničenko – 5:0. O dve minúty vnikol do pokutového územia Mihálik a pre Vantrubu nebol problém zakončiť na 6:0. V 86. min uzavrel gólový účet na 7:0 druhým hetrikom opäť Vantruba, ktorý sa dostal s loptou do šestnástky a obstrelil nešťastného Hippa. Slušne hrané stretnutie s prehľadom rozhodoval Kišš.

Autor: Mikuláš Rožňák, Peter Žember

Marek Ujlaky (asistent trénera): "Chlapcov sme upozorňovali, že to bude o trpezlivosti. Dnes sme chceli jednoznačne zvíťaziť. Od začiatku sme boli silní na lopte, ale šance sme si nevytvárali, nevedeli sme sa dostať do zakončenia. Pomohol nám prvý gól a ihneď po prestávke sme pridali aj druhý. Mužstvo sa upokojilo, súper kondične odpadol a chlapci si schuti zastrieľali."